Споделена история от Други

Скъсаха ме на изпит по кормуване пре ДАИ
Здравейте,
Знам, че може би проблемът ми звучи банално, но за мен е от голямо значение да получа някакъв вид подкрепа.

Изкарах си всички часове по кормуване, взех си листовките с една грешка, минах БЧК и ми остана само изпита по кормуване. Сутринта на деня на изпита бях много спокойна, станах, закусих и тръгнах. Инструктора ми дойде да ме вземе, аз се качих и се самозакарах до ДАИ без никакви инциденти или грешни маневри. Проведоха ни инструктаж, след това теглихме номера, за да определим реда на изпита и аз се паднах трета. Веднага след инструктажа покарах малко из града, минах основните пътни артерии и не допуснах никакви грешки- мигачи, предимства, стопове, като по учебник. След това отидохме до сборния пункт и чакахме около 20минути да дойде изпитващия. Качих се в колата на 2рия изпитван, в ролята на свидетел. Запомних маршрута и, тя направи адски много грешки, колата и гасна два пъти и други такива и въпреки това си взе изпита.
Следващата за изпитване бях малко изнервената аз. Качих се на колата, минахме по почти същия маршрут, но аз нямах почти никакви грешки-имах само две грешни траектории. На около 20тата минута от изпита трябваше да паркирам пред един блок. Тъкмо си насочих колата и започнах маневрата, когато някакъв обитак замалко да се блъсне в мен ми спря на мястото. Аз набих спирачки и вече бях на 50% панирана от всякъде. Тоя слезе от колата и започна да крещи, че сме щели да му ударим колата, че не съм можела да карам. Инструктора ми му отвори вратата и му каза, че сме на изпит, но тоя вика не ми пука, че сте на изпит пазете ми колата. Изпитващия и той през прозореца му каза да се дръпне и да ме остави да паркирам. И докато тоя се дръпне аз вече бях на 110% нервна топка. Опитах се да паркирам, но не успях, стана чак от 3тия опит. Все пак паркирах. Притеснението ми малко поотмина, но изглежда още съм била уплашена, защото на излизане от паркинга се качих на бордюра. И тогава изпита ми приключи. Изпитващия говори с мен около 10минути, за да ки обяснява как винаги ще има такива идиоти, които да викат и да крещят, но трябвало да се абстрахирам, че карането ми било добре до този момент и т. н. Каза на инструктора ми задължително да ми запази час за изпит за идната седмица, защото искал пак да се срещнем.
И така ме скъсаха на изпита. В началото бях спокойна, но днес е трия ден след изпита и аз не мога да се успокоя. При мисълта да паркирам започвам да треперя, не се храня, искам само да спя, чувствам се глупава и некадърна, чувствам се много зле и става дори по- зле. Много ме е страх, че отново ще ме скъсат, а искам да се успокоя и да продължа напред.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Да ти имам и проблемите! Най-важнотоси го изкарала, а курмуването другия път. Поне си попаднала на СВЯСТНИ хора, които искат ти да се научиш, не да ти вземат парите и да те пратят да си трошиш главата. Аз също бях скъсана 1ви път и на втория път взех без грешка. Много бавно карах и това ми беше критиката и наказателните точки, но си карах с кеф и взех изпита. Не съжалявам!
Ти след малко часове ще се справиш. Виж навън какво става. Поне
ще знаеш,че книжката ти е истинска

2.   Не прави грешката заради някакъв идиот да си сриваш самочувствието. Както каза, караш добре. Онзи е трябвало той да се съобрази, че това е учебна кола, а не да се прави на велик. Но правилно ти е казал инструктора- винаги ще има такива хора и занапред, и когато вече караш сама. Така че свиквай. Аз карам вече от доста време, но почти всеки ден изскача някой, който не се съобразява с другите. За тази седмица поне няколко неща ми се случиха. Един от хитреците гледащи да изпреварят колоната решил да мине в отсрещната лента и аз ако не карах по-бавно щяхме да се блъснем. Друг провинциалист се наредил на лентата за направо, тази за надясно свободна, на тези за направо им дава червено и онзи надува клаксона. Това че е тъп и не знае къде да се пререди значи ли че трябва да минеш на червено, за да му угодиш. Просто има тъпаци. Онзи какво като ти вика, да си вика не позволявай да си създадеш комплекси и страхове. Отиди си на изпита спокойно и не си го слагай на сърце това.

3.   Другия път, когато ти изкочи някой така, го бутни с колата, да му строшиш краченцата...

4.   Благодаря ви за положителните коментари. Много ми помогнахте за втория ми изпит, който взех с 0 наказателни точки. ☺