Споделена история от Други

Човек без душа
Преди да споделя каквото и да е ще кажа, че не очаквам съвети, а просто искам да споделя с някого това което ме тормози и което ме е страх да изрека на глас.
Чувствам се празен от вътре, сякаш живея само за да съществувам, като едно непълноценно, същество. Човек без душа, който се лута (сякаш напразно) за да намери правилният път в живота, и все не успява. Чувствам, че сякаш душата ми, си е отишла от мен без дори да ме предупреди, и е оставила една празна обвивка. Но това което ме тормози най-много е, че не нам защо - Не съм лишен от почти нищо: имам дом, никога не съм гладувал, имам добри родители, които ме обичат и правят много за мен, здрав съм, не бих казал, че съм грозен, разполагам със пари, имам собствена кола и смартфон, обличам се с хубави дрехи. И все пак усещам, че нещо ми липсва...
П. С. Последните изброени след думата "грозен" не са фактор за мен!

Коментари

1.   Знам какво ти трябва - жена, която да те обича такъв, какъвто си. Не се притеснявай, всичко ще се нареди.
Успех!

2.   Номер едно е прав, аз също съм като теб и се чувствам по същия начин, но разликата при мен е, че знам какво ми трябва от доста време насам, просто изпитвам ужас да опитам да "поговоря" с момиче, пък за останалото не ми се мисли... На 17 години съм и нито съм целувал момиче, нито съм имал приятелка, само несподелена любов и това е :/

3.   Имаш кола, пари, смартфон, а работа имаш ли, или тези неща са от мама и тати?
Една сериозна жена, дори и да не те пита, ще си зададе въпроса откъде ги имаш тези придобивки.

4.   Не зная дали е жена, но ти сам си го казал - нещо ти липсва. Проблема, изглежда е, че не знаеш какво, т. е. не знаеш какво искаш, нямаш цел, интерес и т. н. Просто разбери точно какво искаш. За по-просто, измисли например какво искаш да имаш/да постигнеш след 1 година и действай. Струва ми се че си леко разглезен и от там демотивиран

5.   Цъцъцъ.. проблемите на средната класа. Ами то като всичко му е наред на човек, за какво повече да си дава зор? Освен да си измислиш някакви проблеми, че да си осмислиш малко съществуването? :)

6.   същия съм и аз..
М19

7.   "... имам собствена кола и смартфон... ". Това е от доста голямо значение. Особено са душевния комфорт на човека. Ако се возеше в градския транспорт и имаше обикновен мобилен, тогава какво? Да се гръмнеш ли щеше? Пък да беше написал и какви марки са, за да може да ти се даде съвет дали проблемът идва от несходство на марката на колата и смартфона примерно.

8.   На мен ми звучиш като човек в депресия. Спокойно, всеки е имал такива периоди. Уж нямаш сериозни проблеми, уж всичко ти е наред, пък ти е едно такова пусто и празно. Въпрос на време е да се оправиш. Ще се намери нещо (или някой) и пак ще си възвърнеш желанието за живот. Няма страшно! Душата рядко си отива завинаги, по-скоро си взима ваканция. :)) Ще се върне, само трябва да намери повод.

9.   Автора: Знаех си, че за смартфона ще се хванете - нямах намерение да се хваля! Просто исках да кажа, че не ми липсва нищо от това което повечето хора на моята възраст имат, и все пак усещам някаква празнина отвътре. Моя грешка, извинете ако съм засегнал някого с думите си!

10.   Не прочетохте последното изречение нa aвторa или просто нaмерихте някои повод зa "избивaне"?!

11.   Ти просто си самотен - говоря за самотата породена от липса на емоционална близост, като любовта към партньор например. Това не значи, че нямаш душа или си празен отвътре. Когато човек е така за дълго време, някак си сърцето му изтръпва и се опитва да си даде почивка от тези чувства - оттам и усещането за празнина и прочие. Иначе естествено, че завистливите ни сънародници ще се захванат за смартфона! Това да не те притеснява. Логиката им е - щом имаш пари, кола и смартфон, би трябвало да се чувстваш като цар на света. К'ви проблеми като си задоволен материално, се чудят те, тъй като емоционалната им интелигентност е в отрицателните стойности и другите неща като приятелство, любов, стремеж към прогрес и фантазия са само абстрактни понятия. Изобщо не отчитай хора, на които целта в живота е да имат дрънкулки. ;)

12.   Миличкият! Знам какво ти е, била съм на твоето място. Просто излизай повече, трябват ти приятели - намери, а с времето ще разбереш кои са истинските. Намери си и момиче, което да обичаш и чиято усмивка да осмисля деня ти. Няма нищо непоправимо, просто разшири социалните си контакти. Надявам се поне малко да съм помогнала със съвета си.

13.   Автор : Благодаря ти №11!

14.   Материалните придобивки, с които си се опаковал няма как да ти дадат душа. Ти не си положил усилия, за да ги имаш, а си получил всичко от мама и тати. И си се научил да чакаш да ти дават наготово. Първата крачка е да усетиш, че си доволен от себе си. Постигни нещо, дори и мъничко, за да се почувстваш стойностен заради самия себе си, не заради лолите, смартфонит и дрехите. Много си ти е реално и обосновано, това което те притеснява.

15.   Автора: Благодаря за всички коментари под моята изповед!
Някои ми съчувствахте, други ме накарахте да се замисля дали проблемът ми не се крие в моят егоизъм, трети ме успокоихте и предложихте съвет, но всички бяхте прави за това което ми липсва - общуване и приятелство.
Но сега нищо не ми липсва вече! Намерих общуване и приятелство, там където не го търсих и когато не го очаквах!