Споделена история от Други

Празен живот
Здравейте пише ви едно отчаяно момиче. Живота ми се преобърна внезапно, почна да не ми върви с каквото се захвана, постоянно се карам с приятелите си а те не са много дори днес приключих приятелски отношения с един истински приятел. Чувствам се изключително самотна, много ми е криво защото и аз имам вина, имам чувството, че всички ме отбягват. Много ми се иска да бъда уважавана и ценена защото аз винаги когато става на въпрос за приятелите ми винаги ще бъда до тях независимо дали мога или не. Искам да усетя, че съм обичана от някого защото се чувствам изключително самотна имам чувството, че нещастие ми е първи приятел. Моля ви дайте ми съвети какво да направя и как да си задържа приятелите защото в скоро време ще остана съвсем сама.

Коментари

1.   Излизай и създавай приятели. Аз бях като теб навремето и чаках приятелите да дойдат сами при мен. Както и предполагаш това не стана, но бързо се усетих. Никой с нищо не ти е длъжен и няма да се редят на опашка да ти бъдат приятели. Излез и ги спечели. С приятелите ще дойде уважението, а самотата ще си тръгне.

2.   Не се затваряй в себе си, ходи на някакви занимания, спортове или места, където може да намериш хора. Самотата е била може би при всеки човек все някога, но не се отчаивай, временно е!

3.   Глупости. Ако си сам можеш да се забавляваш единствено сам. Повярвай пробвал съм, ходил съм на какви ли не места САМ и се прибирам още по-самотен.
Единствения шанс е да си възстановиш връзките с ИСТИНСКИТЕ приятели от детството. Такива съвети за "отиди на места и се запонзай с нови хора" не действат. Сърцето ти винаги ще бленува за истинските човеци от живота ти. Попринцип истински приятели може човек да намери до 22-25 години с които си изживял много неща. След това всичко е до познати и в много редки случаи ПРИЯТЕЛ.

За съжаление аз съм от тези, които не правят крачката към здобряване и си живея самотен.

4.   Има една чудесна книга, която може много да ти помогне, ако я прочетеш. Заглавието ѝ е "Как да печелим приятели и да влияем на другите", с автор Дейл Карнеги. Понеже изданието е от преди няколко години, потърси я в някоя градска библиотека. В Интернет също би могла да я намериш.
Успех!

5.   Запиши се на суинг танци.