Споделена история от Други

Adidas или Nike?
Коя марка обувки предпочитате - Adidas или Nike? Тук в UK, лъдето живея, всеки 3-ти носи Nike, а и аз лично смятам тях за по-добрата марка. А вие коя предпочитате?

Коментари

1.   И двете ми допадат, но повече харесвам Adidas
~~ Нелка ~~

2.   Nike маратонките за мен са по-удобни и дизайна им ми харесва повече.

3.   Nike

4.   Определено Найк ми харесват повече от двете, принципно обаче харесвам много Dunlop, които произвеждат тенис артикули (ракети, грипове, топки, тениски, шорти). Страхотно качество на приемлива цена. Найки са принципно и спонсори на доста спортни отбори и като цяло владеят 2/5 от пазара за спортни стоки може би

6.   Matstar

7.   Nike! Сaмо тaкивa си купувaм от години. Имaм един чифт, с който тренирaм от 4 год. е, нямaт късaне/ износвaне :). Супер удобни сa зa всякaкви движения, ( тичaне, ходене)a имaй предвид, че сa ми препоръчaни ортопедични обувки, зaрaди високите сводове нa стъпaлaтa.

8.   Съгласен съм че обувките на тези марки са считани за качествени, но за всичко друго, жалкото е че човек не купува качеството а марката.

90 на 100 от хората си купуват дрехата заради марката, защото е известна. Дават луди пари за чанти, тениски, панталони само защото носят лика на пума, адидас, найк. Същите тези дрехи ги има със същото качество на много по-ниски цени от други не толкова известни, а дори и безизвестни марки.

Работата е там че спонсорират адски много мероприятия и пръсват пари по реклами, като в последствие се оскъпява продукта.

Абсолютно същото важи и за енергийните напитки.

Уви, които не развиват мозъчният си мускул, няма как да знаят и купуват без да гледат своята изгода.

Иначе лично за мен нито един от двата вида няма значение.

Аз също съм в чужбина и навсякъде наоколо носят някоя от известните марки, просто защото като цяло те са завзели пазара и трудно отстъпват нисши за конкуренти. Същите са като кока кола и пепси.. :)

9.   Тичам и с адидас, и с нике от години, и двете марки обаче имат и не особено сполучливи модели. Зависи за какво ще ги използваш, ако само да се разхождаш, няма кой знае какво значение, въпрос по-скоро на лоялност към марката, ако има такава. Ако е за трениране, проучи преди да купуваш. Качествените маратонки за бягане имат около 1000 км живот (не става въпрос, че се късат, а че cushion функцията им не е като на нови, което може да доведе до травми). Важно е да са съобразени с костна структура, настилка и т. н., има специални модели за дюстабанлий примерно. Вярно, че всичко е маркетинг, но все пак био механиката си е наука