Споделена история от Други

Проблем със сватосване на котки
Та... Имам женска котка /персийка, 1 год. и 3 месеца/ и се разгонва доста често напоследък. Дупи се, пикае където и падне, въргаля се... Доведохме мъжки /персиец, 10 месеца/ Той също е разгонен (от женската миризма, разбира се :) ) И той е готов, толкова нежно се държи, а моята съска сякаш дявол я е обладал. Дори се наака :/ Дере, не пуска въобще... Моля Ви, дайте ми съвети, как да ги сватосам ;Д
И ПАК МОЛЯ ДА ПУБЛИКУВАТ СТАТИЯТА, НУЖНА МИ Е ПОМОЩ! ;( :С

Коментари

1.   Aмa тя е мaлкa, пък нaпрaво си е бебе още. По- добре я зaведи нa ветеринaр дa и бият еднa инжекция ( или хaпче ), че дa и мине рaзгонвaнето.
Минимум нa годинa и половинa трябвa дa сa, нaй- добре две.

3.   Имам същия проблем.. мъчим се, мъчим се и нищо. Ще продължавам да й водя котарачета пък да видим..

4.   Ахахахахаха леле ще се насера от смях. Знаеш ли как да ги "сватосаш"... Ами оставете ги сами в една стая бе хора :D. Като им висите над главите едва ли ще стане. Сложи камера/телефона си или каквото ти се сетиш и ги затвори в тази стая. Така ако стане нещо между тях ще знаеш.
Аз моето куче го изведох на разходка и й се лепна първия помияр. :D Скочих да го спра и си изподрах коляното на чакъла... Но ги спрях хахахаха :Д.
Ако ли пък тя просто не иска и се дърпа намерете й друг и готово... Може би не го харесва. Сега... Представи си че ваще доведат във вас някакъв грозник да кажем... И искат деца да си направиш ти с това момче, но ти не го харесваш, какво ще стане? :D хаха
Успех с това и пиши как се развиват нещата. :D
Маги :) :DDD

5.   Тя може и да е разгонена, но ще го допусне само в определен момент. Освен това може просто да не го е харесала. Срещни ги още няколко пъти, пък ако не стане и търси друг котарак. И животните си имат предпочитания.

7.   Аз съм голяма котатарка и може би имам с какво да ти помогна. Първото и най-важното е да оставиш и двете котки на мира!
Важно е да имаш ДВЕ котешки тоалетни и за всяка котка отделно място за храна и така нататък.
Проблемът е, че твоята нервност се предава и върху животните.
И още - съветвам те да кастрираш котката си, защото просто е мъчение за нея. Множеството бременности също ще я съсипят с времето, а дали ще намериш отговорни хора после за котенцата е под въпрос. Навън е пълно с улични котета, който иска котка - нека си вземе от там. Не е нуждо да продължаваш да произвеждаш бедни създания.
Отделно дългокосместите котки вече излизат от мода - все по-трудно ще ти е да намираш стопани и невъзможно да контролираш какво става с животните след това!

8.   Дай им по малко валериан!