Споделена история от Други

Как е положението по морето?
Добър ден, приятели. Снощи си писах с един познат, който в момента работи в Китен и ми сподели, че по-слаб сезон от години не е имало.

Повечето магазини и заведения като цяло били празни и нямало оборот. Нямало и много хора. Руснаците били драстично малко, в сравнение с миналите години и като цяло било скучно...

Подобни неща чета и по родните ни печатни издания.

Така ли е наистина? Ще се радвам ако пишат хора, които в момента са там, хора които имат бизнес, работа или са просто на почивка.

В момента обмислям се колебая между България и Турция. А може и Хърватска да посетя това лято, но съм под дилема.

Коментари

1.   Ще става и все по зле и за това до голяма степен са си виновни самите ресторантьори! Няма да пиша на дълго и на широко но на нашето черноморие обслужването е просто ужасно! На всякъде е бетон и във всяко заведение гледат на теб не като на клиент а като на някакъв навлек който трябва да бъде измамен и разкаран час по скоро...
За съжаление много от прекрасните ни иначе курорти са унищожени от такива "хотелиери"...

2.   Ще става и все по зле и за това до голяма степен са си виновни самите ресторантьори! Няма да пиша на дълго и на широко но на нашето черноморие обслужването е просто ужасно! На всякъде е бетон и във всяко заведение гледат на теб не като на клиент а като на някакъв навлек който трябва да бъде измамен и разкаран час по скоро...
За съжаление много от прекрасните ни иначе курорти са унищожени от такива "хотелиери"...

3.   Аз малко не схванах за какво става на въпрос. Мислиш да работиш на морето? Повече туристи - повече работа - може би и повече пари.
Ако ще ходиш на почивка, за какво са ти повече хора?
Иначе аз лично не забелязвам разлика между миналото лято и сега. Пак си е доста тъпкано, но то зависи и от мястото.

4.   Тази година реших да пробвам късмета си по морето, намерих си работа в един магазин за детски играчки и средата на юни заминах за Равда. Искам да ти кажа, че наистина е слаб сезона. До магазина, в който работех(говоря в мин. време тъй като вече напуснах) има много заведения и персонала постоянно се оплакваше, че нямат клиенти. По заведенията като няма клиенти, на играчките как да има? Много сервитьори/ки напуснаха за нула време. Моите шефове като почнаха да мрънкат, че няма оборот, ми писна и просто се махнах оттам.
Съветвам те да отидеш или в Турция или Хърватска, хем да видиш друга държава и хем да не се прецакаш по нашето Черноморие. Лично аз ако имах тази възможност щях да предпочета друга държава за почивка.

5.   Определено местните казаха, че този сезон е доста по-слаб от предишни.

6.   Олеее
Здравей!!
Ами аз миналата година продавах в Китен и най-много хора има в последните месеци(август и септември). Интевресно ми с какво се занимаваш ти??
Защото ако е с някакви аксесоари мисля, че ще е по-добре в Турция и ау.
Знам, че не ти помогнах особенно, но ще се обадя на няколко търговки, за да издиря информация!!
♪Софи♪
Ще пиша!! Бб
Софи♪

7.   В момента съм в Бургас и не е вярно. Има страшно много хора, заведенията и магазините са пълни.

8.   Автора

Благодаря ви за отговорите, но аз питах конкретно за почивка, НЕ ЗА РАБОТА :D! Българин съм и си харесвам Черноморието ни, но не чувах добри неща за него тази година. Затова се чудя дали да отида в Гърция, Турция или тук?? !? !

Пишете още, че ми стана интересно за положението там.

9.   Ами аз работя спасител в момента. 800 лв. заплата, което за мен си е доста (все още съм ученик). Работата изобщо не е натоварваща. Да речем веднъж седмично е по-тежко, през другото време просто се печеш. Изобщо не е лошо. :)

10.   Абе ти в това село Китен какво очакваш? ! Я отиди в Албена, Сл. бряг и тогава ми говорете за слаби сезони.

11.   Сезона е същият като миналата година, отстрани поне така се усеща. Но ако го сравня с 2008г. например-южното черноморие Китен, може да се каже, че сезон няма пълно мъртвило, но за сметка на това е спокойно все едно си на почивка през юни, когато все още няма много курортисти.