Споделена история от Други

Съсед се оплаква от баса на колата ми.
Здравейте, наскоро си взех една малка кола, със страхотен бас, Живея в квартал с къщи и някакъв съсед, през 3 къщи (на около 50 метра разстояние) се оплаква от баса на колата. Оплаква ми се за същото още преди да взема колата, искаше да ме натопи мен, че някой пускал музика с голям бас през 1-2 часа вечерта, аз в толкова по принцип или съм си у нас и спя или съм нощна смяна на работа.
Работата ми е главно през нощта и тя продължава от 19:00 часа до 07:00 сутринта, паля колата в 18:00 часа, пускам музиката на 20-30 най-много от 63 увеличение и тръгвам, не се задържам повече от 1 минута, там е работата, че и мене ме заболява главата като съм вътре и не увеличавам повече от 30/63 и затова я карам на доста поносим бас. Онзи ден се прибрах от работата в 8 часа и карах майка ми до някакво си място и после се прибрах да спя от изморителната смяна, в 9 сутринта бях в леглото и този нагъл съсед ми влезна в двора през около 11:00 часа го чух, мина 12 метра през двора и ми вика името, че даже тръгна да ми влиза в къщата, аз нямах сила да стана и да се разправям, даже не знаех за какво ме вика, защото тогава на улицата ми беше избила някаква тръба която не е сменяна 100 години от Софийска вода и предположих, че може да е затова (Тези дойдоха към 10:00, изкопаха и без това разрушения надупчен асфалт на улицата и смениха тръбата до към 12:00), както и да е, продължих да си спя После майка ми ми разправя как и се оплаквала майка му на този човек, че съм му бил събудил децата/внучетата, тоест 8-9 часа сутринта, а аз знам, че забраната за шума важи от 22:00 до 7 и от 13:00 до 15:00 и никога не съм я нарушавал. Никой друг нищо не ми е казал, само този беснее, не мога да му търпя вече глупостите и сигурно ще викна полиция или ще подам жалба за тормоз, как пък не се оплака веднъж от баса на сестра ми, дето идваше в 14:00 часа в забраненото време и думкаше много по силно (толкова силно, че басовата и колона изгоря), що пък се оплаква от мене, що другите съседи не се оплакаха веднъж? току що бях на пътя в 22:00 часа да изхвърлям боклука и някакъв с много по-силен бас си мина и се чуваше накрая на улицата (150-200 метра), искам да знам, тук кой е в правото си? По принцип, могат ли да ми кажат, нещо, ако ме натопят, но аз не съм го направил, или за жалба/оплакване не са нужни доказателства, а само лъжесвидетели?

Коментари

1.   " не мога да му търпя вече глупостите и сигурно ще викна полиция или ще подам жалба за тормоз, "!? - много си нагъл, ти вършиш глупостите, а щял си и да се оплакваш. Ако не прекаляваш, никой няма да се дразни.
"По принцип, могат ли да ми кажат, нещо, ако ме натопят, " - разбира се, че могат. Продължи така и ще разбереш какво ще ти се случи. Най много да му избие баланса и да ти счупи главата, или колата.

2.   Не мисля, че е голяма трудност да си с малко по-тиха музика като тръгваш сутрин и едва след това да усилваш?

3.   Не му е лесно на човека със съсед като тебе... а защо просто не слушаш музика в колата като нормален човек, в смисъл без да се чува отвън и без да се тресат ламарините? Аргументите ти, че има по-големи диваци от тебе, на които не им прави забележка са много незрели, първо защото това тебе не те оправдава, второ защото ти си единствения явно, който го прави абсолютно системно.

4.   Нагъл съм бил, я се вземи в ръце бе, както аз се съобразявам с часовете, така и той да се съобразява с моята музика, пък мамка му, аз карам, не седя един час на едно място да му бумти музиката, минавам за няма има 10 секунди улицата, пък като не ви изнася да се гръмнете, като сте семейни и имате един тон деца мене какво ме интересува, вие бъдете също съобразителни, не сте само вие и вашите деца на тоя свят.

5.   ...Купил си е няква кочина за 1000 лева, дето са и набили музика за още 1000 и си мисли че всички са длъжни да му слуат мазните кючеци като си ги пусне пред тях, защото сигурно няма пари и за бензин да я изкара тая кола някъде, та за това си я държи пред тях и "радва" всички останали съседи с мусиката си до малките часове на нощта...
Нямам думи просто!!!

6.   Ей, децата му не са длъжни всяка сутрин в 7 през ваканцията си да се будят от тъпата ти музика!!! ... честно ти казвам, ..... само ще буди деца в 7 часа, това е ненормално, дано полицията ти тресне няколко солидни глоби!! И на сестра ти също, явно сте много зле, за да не можете да осъзнаече, че никъде в квартала не трябва да има подобни изпълнения. Щото, на който му писне може много лесно да почне да бръмчи и да вдига олелия докато ти спиш през деня и после ще видим ква нощна смяна ще караш. България се напълни с малоумници.

7.   Другите съседи не са се оплакали вероятно защото са по търпеливи. Това не значи че не чуват. Не е приятно за околните наистина. Човека може по това време да си почива. Аз например имам бебе и то се е будело и е плакало няколко пъти от такива като теб или от някой моторист решил да се прави на състезател пред блока. Не съм се оплаквала, но това не означава че е готино да правиш така и да дразниш хората когато са си у дома.

9.   Щом седиш пред блока само 10 секунди по твои думи, не може ли да ги издържиш без да си пускаш музика? Пък и дори малко да стоиш, ако си пуснал силно музиката ще събудиш всички съседи.

11.   Брей не стига, че не-умен, че и нагъл. Цял квартал трябва да се съобразява с него. То па голям келепир музиката да ти дъни ушите. Сякаш няма ад я чува, ако я понамали лекинко. Това ако беше цивилизована държава, щяха да го спукат от глоби.

12.   Проблемът с басовете е, че ниските честоти си минават спокойно през стени и звукоизолации и хората по къщите си чуват от музиката само едно ужасно думкане, което може да те подлуди. Моля ви хора съобразявайте се с околните, не живеем сами!

13.   Заради такива келеши като теб не ми се прибира в Бг. Два месеца в София ми се видяха като наказание от такива селяндурско-комплексарски прояви като твоята, придружени с пилене на гуми и форсиране на двигатели в най-неподходящите часове от денонощието.