Споделена история от Други

Бълхи
Здравейте!
Пиша ви защото от няколко дена си гледаме едно коте, ала се оказа, че то има бълхи. Проблема е, че то се пъха навсякъде + в други котки.
Преди малко го напръскахме с разтвор за котки на Norbrook.
Преди няколко дена забелязах в косата си бълхи и малки бели точки- яйцата им.
Вече доста време е така, а се къпя всеки ден- яйцата си остават и буболечките се увеличават. Моля без коментари от типа "Защо си пипала бездомни животни? ". Достатъчно конско съм изчела. Благодаря предварително.
Може ли съвети?

Коментари

1.   За косата или си въобразяваш или е въшки. Бълхите не стоят на едно място - хапят, местатата започват да сърбят и се появяват пъпки, скачат. Котето трябва да се обезпаразити - купи му капки, които се слагат върху задната част на главата и му ограничи контактите с други котки.

2.   Ами върпросът е не защо си си взела котка, а защо не си я изкъпала преди това с котешки шампоан и после е трябвало на врата да ѝ се капне от специално лекарство, което се бори с паразитите, което описва номер 1
Добрата новина е, че котешките бълхи и човешките са различни - тоест тези бълхи не могат да се разпространят така, че да завладеят домакинството ви като човешките бълхи, НО трябва да унищожиш бълхите първо върху котето, после и върху себе си и забележи - да изчистиш из основи всичко у дома.

За твоята коса нека майка ти да види дали не става въпрос за въшки, защото бълхите не ходят по косата, а хапят по кожата на човека. Така както го описваш за ман това са си човешки въшки, които си прихванала от други деца. Не се притеснявай - никой не е виновен, но трябва да се обезвъшиш.
Котката я хвани и разгледай дали нещо ходи по козинката ѝ - бълхите са бързо движещи се и черни, не оставят яйца по космите на хората. Най-добре те съветвам да я изкъпеш с шампоан за такива неща лекарството против бълхи.
Ако само си пипала улична котка да е скочила 1 бълхица, тоест нищо, но ако живее у вас може и да стане не много хубаво, но ако сте чиста къща няма как да ви налазят бълхите.
Купи си задължително шампоан против въшки от аптеката за себе си, защото може в случая котката да е невинна.
По принцип просто съм на 99% сигурна, че си въшасала.

3.   Еми вземи му пудра против бълхи не е скъпо - попитай за повече информация в някой магазин за аксесоари за кучета и котки.

А ти имаш въшки, които нямат общо с твоята животинка.
Просто в случая е съвпадение, че патите по едно и също време.
Спокойно само, както ти казаха вземи си от аптека шампоан против въшки и действай, ще се справиш!

4.   И №1 и №2 грешат да бълхите са няколко вида но всички те не се разделят на котешки или човешки, а просто гостоприемниците им са бозайници. Както една бълха хапе котка със същия успех може да хапе и теб. Просто цветовете им са различни и червено кафявите обичат повече котки за гостоприемници, но с удоволствие биха смукали както теб така и кучета.
Това по косата ти не са яйца на бълхи, както е предположила №2 ако са по косата ти най-вероятно са въшки или обикновен пърхот. Яйцата на бълхите не се лепят по космите както яйцата на въшката. Яйцата на бълхите падат лесно и всички са по пода ви в килими, пътеки, покривки на легла и дивани.
Както и да е за всичките ти проблеми има препарати, водиш котето на ветеринар и той ще ти препоръча какво да правиш ако проблема е толкова голям и цялата ви къща е заразена, няма да стане само с капка на врата на котето. За своята си глава, ако майка ти не разбира от въшки, питай личната си лекарка дали това са въшки или друго.

5.   n 4, аз не съм специалист все пак, но знам, че има два вида бълхи - който ходят повече по хората и нападат мръсни домове, и тези по животните като тези от кучета и котки много по-трудно могат да се разпространят у дома и само ако животното живее вътре имаш голям проблем, но повечето домакинства с бълхи изобщо нямат животни.
За разлика от въшките, които нападат чисти коси и хора, бълхите хапят всички, но могат да нападнат цялото домакинство само ако не е чисто.
Например в домкинството на чичо ми на втория етаж беше голям бълхарник, а нямаха животни. Когато им дойде снаха, тя изчисти всичко, хвърли старите мокети и завивки, изчисти мебелите и изобщо - всичко и се изчистиха, а леля ми просто не беше чистила с години ...буквално. Днес не е бълхарник, но се чисти редовно. Те редовно обвиняваха преди децата си, че им носят бълхи, защото обичаха улични животни, но самото разпространяване на бълхите става само в нечист дом.
Ние на долния етаж имахме домашна котка, която излизаше и навън - ами докарвала е 1-2 бълхи, но до тук. Когато отидем обаче на гости при чичо, знаехме, че трябва да се преобличаме.

Затова Авторке хвани и изчисти цялата къща, особено килими, мокети, завивки и одеала изпери, калъфки на възглавници и така нататък, защото и за въшките е добре това да го сториш. Плюшени играчки също изпери или ако не може - 2 дни карантина във фризера.
Ако котката има завивки или други неща - изваряване при 90 градуса или хвърли и купи нови. Най-хигиенични и евтини са хавлиите (стари например), с които да покриеш котешкото място за спане - тях ги переш и готово. Ако котето не може без да излиза навън - всеки месец му капваш от лекарството против паразити, но най-добре е човек да има котка, която си стои само у дома

6.   В аптеките има един прах за бълхи на добра цена. Хващаш бълхата посипваш малко от препарата по главата й и я пускаш. Много е ефективен. :D