Споделена история от Други

Под дъжда
Вървях под дъжда и просто си мислех...СТРАХОТНО чувство! Дъждът се сипе по цялото ти тяло и се чувстваш толкова свързан с природата, сякаш всичко ти принадлежи, сякаш ти си природата, сякаш капките отмиват цялото ти тяло и го свързват с всичко наоколо!
Не ми пукаше дали ще се намокря, дали ще се разболея, не ми трябваше чадър, макар да имах в чантата си! Ободряващо и отпускащо! Това е част от природата, страхотна част, а ние се крием от нея?! Избягваме дъжда по всички възможни начини, а е достатъчно сао да излезем и да се слеем с него...
Какв ни кара да се крием и да бягаме?! Защо всички го правят? Защо оказвайки се под дъжда, мислите за лошите му страни- "ще се разболея", "ще се намокря", "косата ми ще се развали"... Защо просто не се отървем от мрачните мисли и просто..да повървим? :)
Хм? :)

Мег*

Коментари

1.   Хах, Мег*... Втръснала си ми вече-не че нещо лично, ама е доста тъпо според мен да се подписваш под всеки пост! А пък днеска видях един пост, където си забравила да се подпишеш и веднага още един си пуснала да се знае, че си ти, е как!? Аз мразя дъжда, въпреки, че разбрах какво имаш предвид. Се едно. Ако грее слънце може би ще го преодолея, но навън да е мрачно и кално и аз да се радвам - да, бе, да!

2.   : )
От опит казвам - колкото по рано се намокриш толкова по скоро става забавно!

Спомням си как след един порои карах с мотора през улиците превърнали се в реки, водата ме обливаше от всякъде но пък на мен ми беше супер :)

3.   Защо ли.. защото ежедневието ни е такова, толкова забързано, че дори нямаме възможност да се "разболеем".. или дори да обърнем внимание на случващото се около нас - било то дъжд или нещо друго........

4.   Хубаво есе Мег, хареса ми. И аз ги пиша понякога.
Ева

5.   Е, има си и хора, които не понасят дъжд или лошо време, друг е въпросът, че всеки разбира понятието лошо време по своему. В блъсканицата на ежедневието, калта по улиците и сред мръсния въздух наистина не е приятно изживяване. Но често ми се случва да ме завали сред природата - съвсем различно е - дъждът е чист, не е неприятен и не се изстива, само да се движи човек. Един най-обикновен дъждобран е достатъчен, а преживяването си струва.
Мечо Пух

6.   Еми, номер едно, ти май си доста мрачно настроена, че виждаш само лошите черти. И това, че съм ти втръснала, съжалявам, ама не ми чети постовете! Така съм решила и искам да се знае, то си емоя работа. А и не съм аз единствената, която го прави?!! Поне така ще знаеш кое съм писала аз, щом не ме харесваш трябва да си имам име, нали? :)
Ева, не съм го написала с цел да е есе, но темата е хубава и за есе, благодаря :)

Мег*

7.   Във стил Кари Брадшоу е :Д

8.   Аз много обичам да вървя под дъжда. Чадър не ползвам от години. Колкото по - силен, толкова по - добре. Понякога, когато навън завали много силно, всичко живо се изпокрие и улиците станат реки, излизам нарочно от къщи, за да се разходя и да се насладя на дъжда... Обикалям пустите улици и ставам едно цяло със стихията...

Борония