Споделена история от Други

Проблем с имот
Здравейте, искам да попитам нещо, понеже имаме голям проблем. Майка ми има преписан апартамент от баба ми. Обаче баба ми е супер крива и не слуша въобще какво й се говори и прави постоянно интриги и върти някви схеми. И ето подала жалба в полицията срещу майка ми, че я е била, а това не е така. Сменен е патрона и на апартамента. Майка ми от своя страна пусна контра жалба и това всичко се гледа вече при прокурор и сега чакаме отговор. Попринцип баба ми се води ползвател. Но майка ми също има преписани някакви части от апартамента. Какви права има в момента майка ми?

Коментари

1.   Майка ти има право да се защитава от баба ти ако е обвинена несправедливо, но докато баба ти е жива, няма права над апартамента реално - ней-вероятно майка ти има някаква част от баща си, но няма да е много, но дори целият апартамент теоретично да е на нейно име, а бабата да има права да живее в него до живот - ами ще си живее до живот.
То и да дадеш апартамент под наем, който живее вътре може да си смени патрона, а бабата с право си го е сменила. Оставете я на мира - живейте си във вашите жилища, стига слухтя за този апартамент и изчакайте поне да умре. Отпиши го този апартамент до тогава - имате проблеми не с имот, а с бабата.

2.   " Майка ми има преписан апартамент от баба ми. "
"Попринцип баба ми се води ползвател. "
Казуса е много ясен, искате да уморите бабичката, защото ви пречи да ползвате апартамента. Щом е преписан, но с право на доживотно ползване, само Господ може да я извади от апартамента или, да си навлечете грях, като и помогнете да си замине от този свят. Много сте алчни, вероятно ще й вземете апартамента, но с каква съвест ще живеете в него?

3.   Toва е едно от най грозните неща за които се сещам... Но за съжаление се случва често...
Ако бях на мястото на бабати щях да продам апатрамента и с изкараните няколко хиляди да си изживея старините спокойно вместо да се разправям с разни хиени дето само чакат да разграбят каквото има за грабене.
И не, като ви е майка/баба не значи че е длъжна да си завещава/подарява каквото и да е имущество.
Все пак млади хора сте, и хтри - все ще се оправите в живота и без неина помощ... Нали?

4.   "Ако бях на мястото на бабати щях да продам апатрамента и с изкараните няколко хиляди да си изживея старините спокойно"
Въпроса е къде? Квартирите са скъпи, а не се знае, кое ще изтрае повече - парите или бабата. Едно е да си на 20 и да делиш апартамент, но ако си на 70 нещата стоят по друг начин.

5.   Правата на майка ти над апартамента много зависят от това с какъв документ е "преписан" апартамента. Преписан могат да означават много неща.
Също трябва да разберете бабата какво точно оплакване има от нея. Боят се доказва, с медицинско и с свидетели, тя има ли тези неща.

6.   Авторът съм. Апаратаментът е преписан със покупко-продажба и няма почти разваляне. И нито едно не отговаря на истината на тия дет оса писали в началото. Майка ми е много добър човек и затова така се получи. Никога не я е била и баба ми си ги измисля. Какво ли не е правила майка ми през годините за нея, счупи си крака майка ми я гледа, пак се бепе разболяла нещо пак майка ми. Ходеше на работа и я гледаше, пазареше й и тя все беше недоволна. Майка ми нищо не бела направила за нея. Плюс това е на 90 години. Не е ли срамно жена на 90 години да се занимава със жалби и интриги?