Споделена история от Тинейджърски

Прекалено чувствителна съм
Моят проблем е че съм твърде чуствителна за мен е доста сериозен проблем, нищо че на вас може да ви се стори смешен, или норамлен. Но това нарянва моите чувства всеки път за най-малките неща. Напромер в училище (не ме бива в математиката)учителката ме изпитва на дъската, и аз трябва да реша някоя задача но греша. Последният път, което ми каза беше:
-М...я само да си посмяла да отидеш да кандидатсваш. Това МНОГО ме нарани, и все още като ся сетя ми става кофти. Но иначе си имам приятели, отворена съм, но тази чусвителност ме убива!!! Но не само на мен ми се е случвало да ме нагрубяват учители и на др. ама като гледам не им пука на тях.
Иска ми се и на мен да не ми пука. Какво да правя в такива моменти? Наистина много ме нараняват тези изкавания, без значение кой го казва.

Коментари

1.   Не взимай толкова навътре думите на околните, те не винаги искат да те оскърбят или да те наранят. Може би родителите ти те гледат като писано яйце(с добро чувство го казвам:) и те щадят повечко, но живота си е суров и често и отношението на хората е такова(без да влагат много, много чувства в казаното) С времето ще претръпнеш и няма да обръщаш толкова внимание на неща от подобен род :) ще се убедиш сама, в казаното от мен след време :)

2.   Подкрепям номер 1. И аз бях така навремето. Не че сега съм много голяма - на 18 съм, но като бях 7-8-ми клас на всичко се връзвах. С времето обаче наистина спира да ти пука толкова. За себе си успях да си изградя нещата така, че да ме нараняват само хората, за които ми пука. Защото ги обичам и тяхното мнение е важно за мен. А за онези, които не са ми никакви защо да ми пука? Светът е пълен със злобари, които ще искат да те наранят, но ти не им позволявай, не им доставяй това удоволствие. Направи го напук. Бъди силна. Успех! :)

3.   Колкото по - добре се однасяш с някой хора толкова повече те се качват на главата ти на такива хора било то и учители трябва да им покажеш че не си нещо по малко от тях самите и че немогат да те дразнят току така аз живея на този принцип настапи преди да те настъпят при мен работи с приятелите си се държа нормално но някой изнерви ли ме не оставям нещата така . Просто понякога проблема не е в теб а че учителката ти примерно днес е кисела и тн. Предполагам си на 15-16години просто с времето живота те учи на кой да обръщаш внимание и на кой не !

4.   Постояно в живота ще получаваш директни и индиректни обиди. Някой от обидите ще са от хората под твоето ниво, някой обаче ще са от хора като твоята учителка да речем. Независимо от къде идват, гледай само резултатите, които постигаш. Преследвай целите си и игнорирай напълно подобни подмятания. Просто "отсявай". Целта е когато поставиш "черта" да си доволна от резултата. ;)
Ралф

5.   Кой е казал, че трябва да кандидатстваш с математика?

6.   А ти що не я напсуваш тая даскалица??? Аз ако съм, ще пратя да я натупат.

7.   Не винаги всичко, което казвта хората е умишлено.Просто тази чувствителност след време сама ще изчезне.Опитай се да приемаш всичко на майтап.

8.   От авторката:
Благодаря за милите отговори :)

9.   И аз съм прекалено чувствителна..И понякога просто не мога да се боря със себе си..
Винаги, когато ми кажат някоя обидна или просто някаква "лоша" дума - го вземам твърдо насериозно и навътре..
Но живея с това, че някой ден тази чувствителност ще изчезне, но кога ли ще дойде този момент ?

10.   И аз съм много емоционална всичко го изживявм много навътре и винаги съм се чудела какво да правя. Ако може някой да даде съвет?

11.   И аз съм така и го обяснявам с това че ние сме хора който искат да имат добри взаимоотношения със всички, на всички да напраявят добро, дори перфекционсти и при най-малкия провал, обида или скандал падаме духом и премисляме обмисляме по цели нощи и се измъчваме. И мисля че това сие вродено и с годините дори да избелднее не можем да се превърнем в непокисти който забравят след час...