Споделена история от Други

Да се самоубия или да си сменя пола
Здравейте на всички! Ще започна с това, че винаги, ама абсолютно винаги съм съжалявала, че съм се родила жена. Имам чувството, че при зачеването ми, когато се определя пола е станала някаква голяма грешка. Първо, съжалявах заради болките, които трябва да търпя всеки месец покрай менструацията си. Впоследствие се оказа, че това всъщност е най-малкият ми проблем, защото вземам обезболяващи. Вкъщи жените се трепим от работа, докато мъжете си играят пред компютъра. Изгледах клипове в интернет за раждане и честно да си призная, се ужасих, че това трябва да ми се случи. Не искам да ми правят епизиотомия ( това е разрез на влагалище и срамни устни). Веднъж се порязах с бръснача и ме болеше зверски. Като си представя, че един ден трябва да ми направят далеч по-голям разрез отдолу, една буца ми засяда. Кърменето ме ужасява не по-малко от естественото раждане. Само мисълта, че от гърдите ми ще тече мляко ме кара да се чувствам като крава. Отделно мисълта, че ще трябва всяка вечер да си цапам пижамата и завивките с мляко, както и че ще трябва да вадя гърда пред баща ми, други роднини или непознати хора никак, ама никак не ми допада. А някой да ми смуче зърната.. бляк. Прочетох за техники за цедене на ръка и ги пробвах на сухо, че нямам мляко, ами не изкарах и една минута и просто спрях, не можах да издържа, заболя ме ареолата и зърното. Аз съм с плоски зърна. Не знам как ще издържа на това кърмене. Ще трябва да се справя и с разранени зърна, които винаги се получават при кърмене. Ама сега да не излезете с " ама то ако се поставя правилно, няма да има рагади и болки". Много хора са казвали, че ги боли от самото сукане. Чела съм, че независимо как се поставя бебето, повърхностният слой на зърната се излющва и се оголват някакви нерви. И защо? Само защото съм се родила жена, трябва да понасям всички тези гадости. Честно казано не мога повече да живея така, мислила съм за самоубийство, но мамка му, живее ми се. Винаги съм помагала на всеки с каквото мога, на просяци и улични музиканти съм давала пари, може би не съм съвсем ненужна, но този живот ме убива. Чувствам се затворена в погрешното тяло. Отделно искам да работя, а не да стоя по майчинство и да знам, че стажът ми е стаж, е не гледане на бебе. Че аз през това време може да загубя работните си навици. Харесва ми да работя. Така се чувствам пълноценен индивид. Знам, че поведението ми не е нормално, знам, че ще напишете, че съм егоистка. Затова се чудя кое е по-приемливото решение да проблема - да си сменя пола или да се самоубия? Страх ме е от ада, а знам, че самоубийците отиват там. Аз лично клоня към смяната на пола. Чела съм подобни истории в този сайт, но от мъже, които искат да са жени и се чувстват затворени в чуждо тяло. Същата история е и при мен. Много, ама много искам да съм мъж. Намеквала съм на майка ми за това желание и тя започва да плаче, защото е мечтала да има дъщеря. Да, така е, но тя ме е родила секцио и не са я рязали отдолу. Тя ми е благодарна, че съм била седалищно, защото също е изпитвала ужас от епизиотомия. Освен това, искам да пишкам права. Пари за операция за смяна на пола ще събера. Не знам само как психически да подготвя роднините си за това. Ако може да ми дадете съвети, ще ви бъда много благодарна. Искам да попитам и ако някой е наясно за процедурите по смяна на пола. Чела съм, че трябва разрешение от съда, а не ти го дават ако не си започнал хормонална терапия, а не ти дават да започнеш хормонална терапия ако нямаш разрешение от съда. Някой запознат ли е? Ако не мога да си сменя пола, ще се замисля за самоубийство, но ми се живее. Моля модераторите да публикуват темата, защото е сериозна. Благодаря!

Коментари

1.   Просто за пореден път пишеш тук, за да се насладиш на внимание. Нямаш проблем с пола си, а с лиготиите ти, а 99% от написаното е пълна глупост и дезинформация - никой не те кара например да имаш изобщо деца, а с плоски зърна и без това не можеш да кърмиш, отделно кой си изкарва зърната пред баща и тем подобни да кърми не знам, но нормалните жени имат шалове и се прикриват, а повечето и не кърмят.
С две думи си измисли пак половината тирада, така както преди писа за менструациите.
Отделно разреза при раждане не е на влагалище и срамни устни, а в посока анус съвсем малко накрая и не е задължително да ти правят, а и повечето раждат секцио вече. Тирада голяма за една разглезена малка госпожица. Не знам какво ще правиш ако си смениш пола, защото при мъжете подобни лигавеници не минават.
И още - кой ти пречи да работиш, да правиш кариера? Кметицата на София е жена, а Германия има канцлерКА и военната министърка е майка на 7 деца. Не е попречил полът на никго в днешно време, още по-малко у нас, където от 73 година насам имаме най-много работещи жени като процент от населението и най-много образовани жени и дори докторантки по физика са по-често жени. Ти си търсиш просто оправдания за неудачите в живота си и още от сега си се концентрирала върху пола като такова фундаментално оправдание, вместо върху кариера и учене, така че на такива като теб действително раждането накрая им е най-големият подвиг в живота и още - твърде голям егоист си, за да се самоубиваш, стига прави драми, а си изяш Сникърса, защото си Дива

2.   Надявам се темата да е майтап, ако не е - нужна ти е помощ, която ние тук няма как да ти предоставим. :D

3.   Ми то и аз съжалявам, че съм се родил бял... Искам да съм негър, или поне циганин!
Мисля, че това ще ми реши всичките проблеми в живота.
Затова ще пиша тук и ще ви досаждам през всеки няколко месеца с писанията си.

4.   На някой му хлопа дъската..

5.   Можеш по желание да си родиш с цезарово сечение и да не кърмиш. Или пък въобще да не раждаш.
Отдели се да живееш сама и си играй на компютъра.
Въобще никой нищо не те задължава...

6.   Малката стига вече глупости! Пълни при това! Ще посоча само една-при секционни не се реже там долу!

7.   Подкрепям №1 и искам да допълня. Защо авторката си мисли че животът на мъжете е по лесен, макар да съм жена ми се струва доста по сложно цял живот да носиш топки. И не говоря за това че лекото тупване по топките ги боли, а си представете как тичат тези хора, говоря за това че те имат по големи отговорности в дадено семейство. Отделно те са пълноправни в отпуските по майчинство. Само една им е далаверата че са мъже: бащите могат да излизат в майчинство и реално един мъж може да припознае стотици деца и цял живот да е в майчинство докато жените не го могат това.

8.   №1 го е казал точно, авторката има много свободно време и си го запълва с провокативни теми, прави се на интерестна. В миналото, казармата беше задължителна и много момчета от страха за казармата съжаляваха, че трябва да стават войници, но в случая, никой не задължава авторката да ражда и може да не го прави. Преди време имаше тема(може и от същата авторка да е била), в която описваше, колко гадно било човешкото тяло. Колко мръсна била устата, каква гадост били червата. Било гадно, че трябвало да ходи в тоалетна и тем подобни. Това са просто егоисти, ако авторката беше мъж, сега щеше да иска да е жена. За такива няма угодия, цял живот ще мрънкат, докато накрая всички ги загърбят.

10.   Това не знам що за незрели тинейджърски простотии са! Изложените аргументи не са никак убедителни, че наистина да кажем, че си трансджендър. Ти дори веднъж не си споменала тази тъй важна дума, която уж би трябвало да те определя. А и що за глупост е това, че трябвало да кърмиш пред баща си и другите, да не изброявам? ! Кой би направил подобно нещо? Аз досега не съм ставала свидетел на нещо такова и не съм и чувала! Моля ти се престани с тези лигавщини! Не искам това, не искам онова, ама защо това е така... Е, и аз съм жена, и аз мисля, че кърменето е отвратително нещо, но пък имам избор да реша дали да кърмя, или не! На теб някой ти виси та главата и ти казва какво да правиш ли?

11.   Мила, единственото от което няма как да се спасиш напълно е цикъла. От там нататък никой не е казал, че си длъжна да раждаш, да кърмиш и т. н. Ако не искаш не го правиш. Колкото до това, че жените във вашето семейство работели, докато мъжете си играели на компютъра, ами така сте ги свикнали! Я да видим дали моят мъж ще си играе игрички докато аз се претрепвам от работа! Ха! Ще играе, ама друг път! Въпросна възпитание си е. Щом майка ти е позволи на баща ти такова поведение, проблемът си е неин. Ти обаче можеш ясно да дадеш на бъдещия си мъж да разбере, че домакинската работа не е само твое задължение и тогава никога няма да се чувстваш като слугиня. Така, че изобщо няма нужда да си сменяш пола, просто си живей живота както на теб ти харесва, без деца, кърмене, отпуска по майчинство и т. н. В 21 век всяка от нас има право сама да реши как да живее и никой няма право да ти се намесва и да те критикува за решението ти.

12.   Оставете момичето намира, не ви ли е срам да я обиждате така!!!!?? Авторката ви се доверява а това не е лесно, а вие скачате така върху нея? !? !

Авторке, не ги слушай като ти казват, че си незряла и тем подобни. Те са незрелите. Само те моля Авторке не се самоубивай, ако толкова искаш да си смениш пола, ок, но си помисли дали те влече към жени, защото иначе може да се почувстваш самотна някой ден. И напълно те разбирам за дойните крави, за раждането, аз съм жена и постоянно ми се натякваше как единствената ми цел в жинота е до родя. Борих се много и не родих, осинових си едно бебче и много си го обичам, пак съм майка и без да раждам.

Пак ще пиша Авторке, извинявай, но шефа ми се навърта набризо:-)

13.   Щяла да събере пари... хахаха.. смях се доста на това, знаеш ли, че, за да станеш 100% мъж ще ти трябват минимум 500 000 , те не се сабират туко така. Няма как ако ще и да работиш всеки ден по 24 часа да ги събереш. Само ще ти кажа, че тебе те е страх от болката при кърмене и раждане, но искам да ти кажа, че ще преживееш ужасни болки при смяна та на пола, далеч по-дълги и по-силни отколкото раждането. Трябва да ти махнат гърдите и ще имаш белези и ще те боли рязаното място, а да не говорим, че, за да ти изрежат срамните устни и клитора, да ти извадят матката и всички женски органи и да ти запълнят влагалището, за да нямаш дупка така да се кажи и отделно да ти създадат пенис. Той ще е изкуствен и няма да получаваш удоволстивие при секс, нито ще можеш да правиш деца, демек няма да можеш да си намериш жена. Най-лесно е да отидеш да ти срежат тръбите и да ти спре цикъла, да си осиновиш дете , за да нямаш мляко и има едно платсмасово, където си го слагаш отдолу и пишкаш права.

14.   Никой не те кара да раждаш. Не е нужно нито да се самоубиваш, нито да си сменяш пола. Мани домашните задължения... Като един ден в службата не те повишават само защото си жена, въпреки че си по-кадърна от някои мъже, ще видиш що е то дискриминация. Даже и на мъж да се направиш, още повече ще те дискриминират, защото ще си приличаш на гей. А тях ги мразят повече от жените.
Ако не се чувстваш мъж на 100% няма смисъл да си сменяш пола. Никога няма да бъдеш мъж в очите на останалите и ще си на по-ниско социално ниво. Обясних ти защо. По-добре лесбийка и мъжкарана, но трансджендър в България все още никой няма да приеме. Трябва да минат години тестостеронова терапия за да минеш що-годе за мъж. Ако менструацията те ужасява толкова много има и други начини да я спреш. Попитай специалист.

15.   От авторката: Номер 1, това за което говорите не е епизиотомия, а перинеотомия. Също се прилага при раждане. мен и от двете ме е страх. Към останалите коментари: не съм аз авторката на темите, за които споменавате. За менструациите нищо не съм писала. Не съм писала аз историята за това колко отвратително било човешкото тяло. Аз много добре познавам семейството си, ще Ви кажа, че всеки ден вкъщи има някой гост и постоянно обикалят от стая в стая. Влизат без да чукат. Като не знаете е по -добре да си замълчите. нали знаете, че мълчанието е злато? ако някои жени не ги е срам на плажа да се събличат по монокини, мен ме е срам да си показвам гърдите. Номер 12: моля те, напиши ми твоите възгледи по въпроса за дойните крави и раждането. На мен ми се натякват същите неща, а много ме е страх от разреза там долу. Не знам защо така се нахвърлиха. наскоро четох тема в този сайт, в която в коментарите се твърдеше, че мъжете са по-висшият и че по-нисшата работа е за по-нисшия женски пол. Историята е "Защо жената е слугиня на мъжа? ". Какво лошо има в това да бъда от по-висшия пол, след като дори и читателите на този сайт твърдят, че мъжете са по-висши. Какво му е лошото на това, че не искам да съм от прецакания пол, тоест не искам да съм жена?

16.   Не искaм дa обиждaм никого, aмa aвторкaтa или е лудa или се чуди кaкво дa прaви.
Aко туй дето си нaписaлa е вярно, си зa психиaтър! Ти не искaш дa си мъж, a просто кaзвaш че не искaш дa си женa, зaщото трябвaло дa рaждaш и дa кърмиш. Че кой те кaрa дa имaш децa? Кой ти пречи дa прaвиш кaриерa? Кой ти пречи дa си игрaеш нa компютърa? Дори от мензисa може дa се отървеш почти изцяло. Имa специaлни хaпчетa зa жени с много болезненa менструaция. Кaто почнеш дa ги взимaш сaмо 4 пъти в годинaтa ще си в цикъл. Я дa се беше родилa в Сaудитскa Aрaбия или Aфгaнистaн! Нямaше дa можеш дa се лигaвиш по сaйтовете. Рaдвaй се че си роденa в Европa, че си свободнa и можеш дa прaвиш кaквото си искaш

17.   Aвторке, aко някой кaзвa че имa по-висш пол, то той е кретен. Зa съжaление имa много кретене, с лопaти дa ги ринеш. Ти си мисли кaквото искaш. Но ми се струвa идиотско дa си сменяш полa зaрaди мнението нa някaкви олигофрени. То aко всички рaзсъждaвaхa тaкa човешкaтa рaсa щеше дa изчезне

18.   Рязането при раждане е нищо, ти да усетиш контракциите, място не можеш да си намериш от болки.

19.   Не си длъжна да имаш деца. По-добре първият вариант.

20.   Авторке, всъщност висшият пол са жените. Природата е направила мъжете с голямо генетично разнообразие, за да има естествен подбор, да се конкурират помежду си за вниманието на жените. Реално, от всяко поколение поне 10-15% от мъжете дават фира, т. е. умират без да имат деца. При жените това са едва 2-3%. Жените са тези, които всъщност избират. Казвам ти го като мъж. Това, че мъжете били "висш пол" е глупост на мъжкото его. Един мъж е достатъчен да възроди цялата човешка раса - стига да има достатъчно жени. Обаче ако има една жена и много мъже - нищо не може да се възроди, защото една жена износва бебето 9 месеца.

21.   От авторката: едно нещо не мога да разбера. Четох из сайта истории на мъже, които искат да си сменят пола и да станат жени. Защо тях ги подкрепяте, а когато жена иска да стане мъж коментарите са толкова негативни? 18, разкажи повече за контракциите и рязането. Аз и менструалните не мога да ги понасям, та не знам как ще се справя с раждането. Друго е да си мъж.

22.   От кога, мили човеко, пола се избира? Не избираме нито кой пол ще се родим, нито къде, нито родителите си избираме. Има неща, над които нямаме власт. Кой си ти, че ще се изправяш срещу създателя?

Не ме интересува дали звуча старомодно или патриахално. Това е истината за мен. Бог ни създаде мъж и жена.
Не прави глупости и се стегни.

П. п. започни да четеш Библията!

23.   Хaхaх, по- висш пол били мъжете, aмa друг път. Нaли знaеш, че дори можем дa се рaзмножaвaме ние жените БЕЗ МЪЖЕ? !
A подобно изкaзвaне ще чуеш сaмо от aбсолютен примaт, дето женa не е помирисвaл отдaлеч дори.
A aко някъде някоя е с подобен... е, със сигурност ще е някоя низшa, просто подминaтa от еволюциятa.
Товa съвсем не знaчи, че ТИ ще допускaш подобни около себе си.
Aко не искaш дa рaждaш- не рaждaш и точкa. Товa си е твое решение.
Нямaш нуждa от смянa нa полът, aми нa средaтa, в която си. Пресполaгaм, че съм по- голямa от теб, но никогa не съм попaдaлa сред подобни примaти, дето ти посочвaш... били по- висши :))).

26.   Аз съм транссексуален и съм на хормони, стига сте писали обидни коментари за авторката. До авторката сайта килера е за лгбт хора там
пиши познавам много хора които са с сменен пол.

30.   Виж сигурна ли си, че се чувстваш мъж? Защото на мен не ми изглежда така.
Иначе аз съм момиче и изпитвам неописуемо отвращение и дори фобия от бременност, раждане и т. н. - според мен това е пълна гавра с тялото и никога не бих го причинила на себе си - знам, че ще се мразя, че ще се отвращавам от собственото си тяло (друг е въпроса, че страдам от хранително разстройство, с което се мъча години, отне ми толкова време и усилия да се почувствам добре в тялото си, да го почувствам свое собствено, че не бих рискувала да се върна отново към това да мразя себе си - не бих застрашила психическото, а и физическото си здраве). Две неща не мога да гледам - хора с ампутирани крайници и бременни жени - незнам защо, но нещо в мен се обръща от отвращение.

Искам кариера, пътувания, адреналин, вълнуващи усещания, екстремни преживявания дори, любов, секс, всичко! И искам любимия ми мъж един ден да не го деля с никого :)

Иначе като мина 35 примерно, ако нещо ми прищрака бих осиновила дете (да не е бебе, а по-големичко обаче - и без това повечето хора предпочитат бебета, което е тъжно за по-големите деца) - мисля, че е прекрасно да дадеш шанс в живота на някого - шанс за добро образование, средства, топлина, подкрепа, грижи, любов, които иначе не би имал. Да знаеш, че наистина си променил нечии живот.

31.   Забравих да допълня предния коментар :D
Та аз не се чувствам като мъж, просто момиче, което иска да живее повече като мъж може би. Нямам проблем с цикъла си - никога не ме е боляло и самото течение е много слабо, обикновено забравям че изобщо съм в цикъл. Чувствам се напълно ок с пола си и (вече) и с тялото си.
Честно казано и мъж да бях пак щях да съм ок в мъжко тяло (ако можех да избирам сигурно щях да избера мъж де) - това не е толкова важно според мен, благодарна съм че имам здраво, прекрасно тяло с което мога да правя толкова много неща, благодарна съм че имам силата да преодолявам всичко, с което се сблъскам, и най-вече съм благодарна, че имам свободата да правя каквото искам с живота си.

Помисли дали наистина се чувстваж мъж, или просто искаш да живееш живота си като мъжете. Ако е второто, не е нужно да си сменяш пола, за да го направиш - не е нужно нито да раждаш, нито да се съобразяваш с нормите, наложени на пола ни.

Можеш и ще бъдеш всичко, което поискаш.

34.   Авторке, минали са години откакто си пуснала темата, ама ще изкажа и своето мнение по въпроса.
Докато си жива няма как да знаеш със сигурност какво се случва след смъртта. Ти може би си вярваща във религията и затова си сметнала че ако се самоубиеш директно си щяла да бъдеш изпратена във ада. По принцип е възможно теорията за рая и ада да е вярна, но е възможно и другото - да няма нищо, да се преродиш във друго тяло, или да идеш другаде за където не си и подозирала. То за да се решиш да приключиш със живота си трябва да се обърнеш срещу инстинктите си за самосъхранение и да си напълно убеден че друг изход за теб няма. Изисква си се смелост но нищо не ти гарантира че опитът ти ще е успешен. Съмнявам се че си готова да умреш щом ти се живее. Човек трябва да цени живота си но не и да се вкопчва във него на всяка цена ако така е преценил за себе си. Знай че каквото и да решиш (само да не застрашава другите) няма кой да те спре само те предупреждавам че връщане от смъртта няма (освен ако няма прераждане или живот под друга форма но и това не е сигурно дали е така).
За смяната на пола - възможно е но само донякъде. Науката още не е напреднала достатъчно за да може да си 100% от другия пол. Самата операция освен че е скъпа, е и болезнена -все пак ще ти вадят определени органи и ще ти оформят тялото според пола който искаш да си. Ще трябва и да приемаш хормони. Така че много добре си помисли.
Знай че никой не е перфектен и че всеки си има своите трудности с които да се бори. Но щом си родена там където свободата и живота ти не са застрашени то ти си късметлийка. Да беше се родила във Северна Корея, Саудитска Арабия или във някоя друга страна където правата ти на човек не са зачитани - тогава вече щеше да е проклятие. Бъди реалист но и бъди благодарна на което имаш ти. За разлика от данъците които плащаш, брака и децата не са ти задължение ако целите ти са други. Раждането също не е задължително - можеш да си осиновиш или да си позволиш сурогатна майка например. Ама струва пари все пак.
Ти си преди всичко човек който има правото да бъде щастлив и да води живота който ти поискаш за самата себе си. Знай си цената. Опитай се да се наслаждаваш на живота защото нищо не е сигурно освен смъртта и данъците. Пожелавам ти всичко най-хубаво

35.   Ти... сериозно ли?

Как реши, че, освен раждането, другото го правим само жените? Този мъж до теб за какво е? Освен да играел игри на компютъра (в което какво лошо има като е свободен? ), нищо друго не правел, пък жените се трепем.. А ти поиска ли от него да се редувате в чистенето и готвенето, примерно? Или, понеже си мислиш, че той си мисли, че ти трябва да правиш всичко и затова се "трепеш"?

Да ти кажа честно, в наши дни са малко мъжете, които наистина вярват, че за тях е само един 8-12-часов работен ден и ремонти веднъж-два пъти в годината, а другото - за жената. И да го вярват, коя ще е наистина луда, че да го позволи и да си го причини? Кой има толкова време и енергия, че хем да работи, хем вкъщи на него всичко, хем детето за него, че и накрая и секс да предложи на партньора? Колко време се оцелява така?

Вкъщи не е хотел с прислужница. Който не го е разбрал - да приготвя пачките за готвач, чистач, детегледач. С търтей вкъщи сядам и аз да играя игри на компа. И да видим.

И този ужас чак от бременност, раждане и последствия е прекален. Ти и ако ти падне саксия на главата по улиците можеш да умреш, мисли ли се такива неща? Ужасия било.. В болница не си ли влизала все за нещо? Ами, това е животът, това е човекът, не е само един дух, за съжаление. Мъжете пък си имат техни болежки и грижи - да седнат и те да вият на умряло, че ги имат ли?

И каква смяна на пола спрягаш? То така става - с фокус. Теб те е страх до смърт от едно раждане, а от смяна пола не? Второто дефакто осакатява човека и пиеш хормонални препарати.

Убеждавам се, че много хора всъщност нямат сериозни проблеми и сами ги създават. Ей така, да им е интересно и вълнуващо. Дано не дойдат и при нас войни и епидемии, че тогава масово ще се самоубиват сигурно...