Споделена история от Други

Странен проблем с чата на facebook.
Здравейте, дълго търсех за това в нета, но не намерих и реших да попитам тук, моля модераторите та пуснат темата.
Става въпрос за следното, от няколко месеца в чата на приятелите не ми показва кой от какво устройство влиза, преди до зелената точка имаше "Уеб" или "Мобилен", сега се виждат само зелените точки. Писах на помощният център в "Докладване на проблем", но те ми пращат съобщение, че ми благодарят и че се работи за отстраняване на проблемите и така вече три месеца. Мои приятели казват, че и при тях е така. Доста е дразнещо да пишеш на някого и той да ти отговори "не мога да пиша сега от телефона съм". Как може да се оправи този проблем, и ако това е премахнато, защо от фейса не съобщават за това? Ако някой има информация дали тази опция е премахната нека сподели много ще съм му благодарен.

Коментари

1.   И при мен е така. И не само. Явно са го премахнали стария вариант, на никой не му е приятно, но не ние ги решаваме тези въпроси. Защо не е съобщено? Надали някой извън управлението на мрежата знае.

2.   Това не е проблем... а така го направиха вече!

3.   Мисля, че само през messenger може да проверяваш това :)

4.   Да през месенджера се вижда, според мен е грешка че са го премахнали, това беше само от полза, например решил си да пишеш на приятел виждаш, че е от мобилния а той например не иска да му се начислява трафик за нет и ти не му пишеш, а сега виждаш само зелени точки, някъде чух изказване, че не трябвало да се вижда през какво устройство се влиза защото така се издавало местоположението на човека, то по тази логика би трябвало и от messenger-a да се премахне. Странното е друго, че на един приятел първоначално индикацията беше изчезнала, и след определен период пак се беше появила, после пак изчезнала. При мен изчезна и повече не се появи. При друг когато му беше изчезнала ми писа да ме пита при мен как е, аз му казах, че при мен си я има и помислих, че е някакъв бъг и му казах да изчака и че ще се оправи, мина се известно време и той ми писа, че отново се е появила. Когато при мен изчезна, аз му писах че и при мен липсва и го помолих да ми каже при него как е, той каза че при него си показва от какво устройство се влизало. От тогава не съм му писал мислех си, че това е бъг и че ще се оправи, но уви това не стана, после видях, че и на брат ми липсва индикацията, попитах още двама приятели и те споделиха същото, тогава вече ми стана ясно, че явно са го премахнали, но реших да попитам и тук. Може би е имало много оплаквания, протести на потребители, които не са искали да се знае от къде влизат и за това са взели това решение, но според мен това не трябваше да се премахва, а трябваше да се премахне брояча до иконката на телефончето указващ преди колко време си бил на линия, защото много хора не искат да се знае кога за последно са били вътре. Благодаря на всички за отговорите!
/Автор/

5.   Ами рано или късно пак ще го върнат защото много хора протестират че са го махнали.

6.   Здравейте, от два дена в messenger не ми показва от какво устройство се влиза, дали е през телефон или компютър, виждат се само зелените точки.
Има ли и други с този проблем?
Дали не са решили да го премахнат?
Моля ви споделете при вас как е?

7.   Някой няма ли да отговори, моля ви?
/Автор на последният коментар/

8.   Абе момиче (не знам защо реших, че си момиче) я се успокой, хората какви проблеми имат, ти тука за едни зелени точки... и при мен е така, ама не съм припаднала от това, голяма работа, че не изписва, като искаш да разбереш къде ти е гаджето му звънни просто. Ако е честен ще ти каже ;)

9.   При някои телефони си показва, Samsung Galaxi Fame например!

10.   Не става въпрос за честност номер8, това беше едно улеснение, чух някъде, че от фейсбук се оправдавали с това, че така се знаело местонахождението на потребителите и за това решили да спрат тази опция.
p. s. То пък някой е тръгнал да ги проследява!

11.   Защо през мобилното приложение Messenger не изписва дали е от телефона се пише или не?

13.   Опцията е премахната, след като преди година беше премахната и от декстоп настолнната версия!