Споделена история от Други

Още една неудобно ситуация
Мили хора, вие как реагирате, когато някой се направи, че не ви познава? Наскоро ми се случи нещо подобно. Човекът побърза да избегне моето приближаване, а след това аз така се изумих и обидих, че вместо да се скатая и да си кротувам все едно не е било, взех та нарочно минах покрай него и се направих на три и половина. Много тъпа ситуация, като хлапе се издъних. Сигурно е, че той се направи, но и аз не останах по-назад, грешка голяма допуснах и не мога да спра да го мисля. Не знам какво очаквах- да ми спре и да се поправи хохаха. По-скоро да си докажа, че е искал да избегне един прост поздрав. Срам ме е. Все така става неудобно и се ужасявам при мисълта някой ден отново да се засечем. И ме и яд, защото очевидно съм отблъскващ човек.

Коментари

1.   Много правилно си постъпила. По-скоро онзи трябва да се засрами. Ти само си му показала грешката

2.   Ами може и да се прави, примерно аз видях една позната и се усетих, че е тя след като се обърна, примерно може да не те е видял ако има много хора например, ако се е замислил някъде и такива неща..

3.   Очевидното което виждам в текста ти е само, че държиш и изискваш от хората! Не знам какво си имала общо с човека който обсъждаш, но щом той не е сметнал за нужно да те поздрави, значи си има причина и тя си е негова не твоя. Причината може да е от всякакво естество, дори ти или нещо в теб да нямат нищо общо с неговата си причина. Съвсем не е задължително човек да не е отблъскващ за да го поздравят или обратното. Може и да е отблъскващ но нещо в него самия да налага да го поздравят и уважават. Твърде е възможно и човек да е замислен за своите си неща и проблеми и хич да не те забележи ако ще и нарочно да се блъснеш в него. Доста хора имат пропуски в зрителната памет или по просто казано не помни или лесно и бързо забравя лица. Причините може да са много, но не разбирам защо и с какво право ти задължаваш свои познати да те поздравяват, ако не искат или в него момент са заети и нямат възможност да ти обърнат внимание?

4.   Когато не ми се говори или не съм в настроение се правя, че не виждам. Когато някой много нахално дойде до мене много се дразня.

5.   номер 1, и аз така мислех в началото
номер 2, 3, 4, засегнали сте все възможности, които по-късно ми минаваха през главата и именно заради тях така се мъча. Даже почвам да вярвам, че съм страшен нахалитет глупав.
Видях го как се направи и се подразнх, лично го приех, а в крайна сметка се изложих повече. Опитвам се да го приема за грешка- урок, но ме е срам. И на мен ми се сллучвало да не видя някого, но не и да се престоря, там е проблемът.
Благодаря ви все пак.

6.   Аз не мога да разбера защо си се впрегнала за такава глупост, че даже си стигнала до извода, че си отблъскваща.Аз имах една колежка от университета, която много ми хареса като човек, и наистина има много качества.Само че има и едно много лошо, голяма използвачка излезе- не идваше на лекции и все врънкаше да и ги дават другите.Е аз давах, давах и после като я помолих да ми даде едни на мен такова увъртане падна, че просто ми отблъсна.Оттогава ако се засечем някъде се правя, че не я виждам и да нарочно е, защото ми писна да ме използва.Иначе тя си е красива, позитивна, приятно е да общуваш с нея.Исках да кажа с този пример, че този човек може да има нещо с което да си го обидила и затова се е направил, че не те вижда, но това не значи, че цялостната ти личност е отблъскваща.Така че да не ти пука, недей толкова да се вживяваш за такива глупости.

7.   Правиш от мухата слон. Това е толкова незначително нещо, че не знам защо изобщо го мислиш от толквоа време.

8.   И на мен когато не ми се говори или не съм в настроение се правя, че не виждам ( това е много неправилно замисляйки се), но има случай от респект към другия да навеждам глава, да се правя, че не го виждам на отсрещният тротоар (един вид чувствам се недостоен да му махна с ръка).