Споделена история от Други

Помощ за ASUS и паметта му
Здравейте, първо благодаря на сайта и хората в него чрез която помощ нямаше да се справя. Сега отново се нуждая от помощ. А тя се изразява в следното.
Преди време се чудех дали да си взема телефон ASUS. Всички посетители на моята статия бяха много отзивчиви и много ми похвалиха телефона. Взех си го ASUS ZenFone Go. Наистина е много добър но не мога да се справя с един малък проблем. Телефонът има 8 gb памет от които 4 са заети в разни приложения на телефона и негови настройки. Сложих му карта памет 16 gb, чете я но когато тегля приложения не ги качва на нея, а на телефона. Задала съм му да ги качва на sd картата ми въпреки това не го качва там. Не ми дава и когато дам на приложение да го преместя. Моля някой ако има същият телефон или проблем да ми каже как се справи.
Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Както винаги жените не могат да се оправят с технологиите. ( Съжалявам за негативния коментар, но поне не си ли направи труда да видиш в гугъл? Толкова е писано по тази тема) Второ, това да ти прилича на хардуерен форум? Тук е последното място където би трябвало да проверяваш. На кратко: виж в google попрочети малко и ди тип топ

2.   Да бе да, жените, ама автора е МЪЖ! :)))

3.   Ако искаш да знаеш номер 1, проверих но с описаните начини не става, защото повечето са за Samsung, a моят e ASUS, и настройките му са различни. А относно за сайта смятам, че е по добре да питам за нещо от което имам нужда от помощ, от колкото да споделям неверни или измислени истории за да провокирам читателите.
А и за ЖЕНИТЕ, не мисли че не мога да се оправя аз поне питам докато двамата техници МЪЖЕ които питах само дигаха ръце "Ми незнам провери в интернет". А ти като знаеш много защо не ми помогна а??? По-лесно е да коментираш от колкото да помогнеш нали???
Благодаря все пак за изказаното мнение.

4.   Номер 1 съм. Наистина беше грубо изказването ми, Съжалявам. Има приложения в стора за местене към sd карта. Провери със move to sd , sd mover и.т.н поне когато на мен ми се налагаше тези ползвах. Да обаче не винаги може да се премести всичко, плюс че ако се мести само част отива там, друга част остава в тела, за предотвратяване злоупотреби (купувам игра, местя я на sd и я давам на други хора примерно) Плюс че картите с памет много забавят тела, защото са доста по бавни от паметта на самия телефон. Ако искаш напълно да местиш в сд трябва да си руутнеш тела. (Root) което няма да можеш да направиш сама. Най добре остави всичко останало на картата (снимки видеата музика, и.т.н) и само приложенията да са в тела. Така пестиш място. Най-добре си вземи телефон с повече вътрешната памет. По мое мнение 16гб е минимум тези дни. Надявам се съм помогнал

5.   Номер 1 и 4(който си един и същ), благодаря ти за мнението и помощта, ще опитам.
И ти също ме извини за по-грубата забележка, но ме ядоса с този коментар. :):):).