Споделена история от Други

Мнения за апартамент?
Здравейте, попадна ми възможност да купя изгодно апартамент в малък град. с население 4хил души. Мястото е в Балкана, спокойно с хубава природа. Сумата за която мисля да го купя е 10 хил. лева! Според Вас заслужава ли си инвестицията. Ако имате някакъв опит или мнение, моля да го изразите.
Благодаря :)

Коментари

1.   Ее, човек, нa тaковa място ще се зaтвaряш в кутийкa. Не. Огледaй се зa къщa, ще нaмериш дори по- евтини. Ще си "боднеш" някой зеленчук, плодово дръвче. Ще си сложиш в дворa бaрбекю и т. н.
Инaче ценaтa е много добрa, но aко смятaш дa живееш въобще тaм, aне сaмо зa почивкa, виж и къщите преди окончaтелно дa решиш.

2.   Е нали е изгодно, защо питаш дали си заслужава. И не чакай адекватен отговор. То може и апартамента да е 4 квадрата, откъде да знаем дали си заслужава без да знаем нищо за него.

3.   Какво разбираш под инвестиция? Да го отдаваш под наем ли, да живееш там ли, да го ползваш през почивните дни ли, какво? Освен това не казваш никакви подробности - на колко години е сградата, в какво състояние е апартамента, какво представлява, има ли удобства, има ли канализация, има ли удобен транспорт до там, има инфраструкура в града и много други.

4.   Ами зависи дали смяташ да живееш там и изобщо за какво мислиш да го ползваш! Колко често ще се вястваш там, циганьори има ли наоколо и т. н.
Някои неща понякога изглеждат много изгодни, ама на практика се оказват е. ахти набутвацията. Макар че 10 хил. лева са нищо като инвестиция - аз през лятото на нашия за толкова ремонт му правих...

5.   Според мен ако искаш да живееш там и ти е уреден живота = имаш високи доходи, нямаш малки деца, имаш сигурност и просто търсиш спокойствие то да, вземай го и живей там. Но ако искаш да инвестираш в него - да го купиш и след време да го препродадеш с печалба, то според мен нямаш шанс.

6.   здравей,
според мен не е лошо, въпреки, че градът не е никак голя, дори много малък.
Бих го купил ако тези 10 хил. не са от кредит, или ако са - то няма да е проблем да го изплатя до по0малко от 5 години.
Успех!

7.   Ми колко е голям? В какво състояние е? Как вървят цените на други като него? Има ли търсене?

8.   За тия пари сигурно е в циганската махала и собствениците са вдигнали ръце, за това го продават под себестойност!!!

9.   Не е да живея там, а да го купя

10.   60 кв е като големина

11.   Ами наистина би било добре да разкажеш повече подробности за конкретно апартамента, който си харесал, но като цяло според мен много по - добре е да се влагат излишните пари в имоти, отколко в някакви по - скъпарски екскурзийки из чужбините например.
Но всеки си знае де.

Виж, щом е на балкана, в природата, може би си заслужава. Стига да го поддържаш, след 10-15 год ще му се вдигне стойността - лично мое мнение е това, но сега не ми се обяснява подробно.

12.   Ок, струвa си инвестициятa, но (!!! ) провери първо имотa зa тежести- ипотекa, кредити и т. н. дa не се изненaдaш после.
В регистърa попитaй зa извлечение зa тежести върху съответният имот. Хвърли едно око после и по инстaлaциите, дaли имa влaгa, нещa които в последствие бихa ти нaтовaрили ценaтa зa жилището. Aко нямa тежести имотът и нямa зa сериозни реформи- купувaй. Можеш после дa реклaмирaш по чужди ( aнглийски, немски) сaйтове зa туристически дом.
Ще избиеш пaричките зa две години при фул, можеш дa го предлaгaш лято и зимa.