Споделена история от Други

Хъскитата
Могат ли Хъскитата да живеят в апартамент? Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Да могат разбира се стига апартамента да е голям, но пак си изискват дългите разходки. Минимум един час трябва да се разхождат. Имат много много енергия те са създадени за да препускат в дивото. Самите те са много диви. Моя го водех навсякъде с мен планини, вили, реки, села. Любимото им е да са сред дивото. Също са и ловци, 20 % са вълци и 80 куче. Имай предвид, че тази порода изисква много грижи и отделено време години наред и са много големи инати, като сямските котки. Моя се наложи да го оставя при нашите защото имам бебе и се поболя от мъка. Винаги спеше при мен, дори друг да го разхожда и храни той при мен си стоеше. Много се привързват и винаги слушат само един от семейството към който имат респект. Това е най-страхотната порода за активни хора обичащи природата и зимата. Откачат като има сняг. Това е и единственото куче, което не мирише!! Единствено като го къпеш много леко, но щом изсъхне няма помен, че имаш куче. Единствената толкова чистоплътна порода. Ако може да има собствена стая в апартамента за да има своето лично пространство, голяма тераса и най-вече дъли разходки няма да имаш никакви проблеми.

2.   Абсолютно ДА! Хъскитата са типично домашни любимци, общитетлни и игриви.

3.   Да могат. Имам хъски на 9 години. Ще прави бели, както всяко куче, но ако го възпиташ правилно, още след 1-вата година само ще идва при теб да ти бута ръката с муцунката за да ти каже, че иска разходка.
Не ги слушай! Хъсенцата са най - сладките! Взимай си, гледай го и му се радвай колкото искаш! Ние даже сме с Хъски и Джак Ръсел (:

4.   Не го намирам за редно. Имам хъски от 5 месеца, живее в голям двор и прави всичко до което се докопа на трески, рови дупки и тн. Ако си готов/а да жертваш цялата си покъщнина, от дрехи и обувки, до украси, календари и дивани, давай. Имай предвид че тези кучета са изключително своенравни, изключително. Нямат общо с никои други породи като темперамент. Също се нуждаят от много километри ходене на ден. Все пак това са половин вълци, а се сещаш за техния живот. Дали ще имаш нужното време? Зимата ще си пуснеш парно, за да ти е топло, а кучето ще страда. Много. съветвам те първо да прочетеш доста за тях, защото не всеки е готов на това. И като за край: кучетата над 5кг не са за апартамент, моля ви, хора, не обричайте животи и животни :) успех