Споделена история от Други

Хъски - характер
Здравейте! :) От 3 години имам куче - английски булдог и знам, че любовта към едно куче е огромна и никога няма да те предаде! Приятелката ми много иска да има хъски, има пространство, живее в голям апартамент и може да си го позволи. Ще излиза с него всеки ден, но не знам дали е подходящ домашен любимец, защото изисква много грижи. Може ли хора с хъски да споделят поведението и характера му? Аз съм свикнала с моето куче на спокойствие, дори го изкарвам през ден, защото си е мързеливо, но не знам как ще се държи самото хъски, понеже иска много разходки, и не съм сигурна, че тя ще успее да смогне на такова приключенско куче, особено пък през лятото. Иначе моето и харесва, аз смятам, че няма да и носи никакви проблеми, затова моля споделете за хъскито, за да не се окаже накрая, че не може да се справи. Благодаря!

Коментари

1.   Само като напишеш хъски в гугъл и ти излизат тонове информация за него, не разбирам защо се допитваш до този сайт. В уикипедия за сибирско хъски пише много, абе има десетки сайтове. Аз като чукнах сега и ми излезе всичко. С една дума-много са енергични! Те са теглили шейни и впрягове все пак, издържат на голям студ и са много енергични. Трябва му по 2 пъти дневно една хубава разходка, особено ако живее в апартамент. За сметка на това пък яде по-малко от други породи със същите размери. Добри кученца са, стават и за отглеждане с деца, просто човек трябва да има време да е с тях, докато изразходват енергията си. Някои от тях са с по-дълга козина, други с къс и гладък косъм, но и в двата случая не се поддържа трудно. Мога да пиша още, но трябва да ставам, просто провери в нета и ще намериш всичко нужно. :)

2.   Хъскитата са изключително енеегични и лично бих казала-дори леко диви кучета. Това означава, че приятелката ти трябва да отделя минимум по 1 час всеки ден за разходки. Обожават снега, зимата. Инатливи са до една степен. Не стават за кучета пазач. Но пък са супер за деца, умни са и общителни. Единствената порода, която не мирише (поне така се твърди, за това не съм 100% сигурна). В общи линии-енергични и общителни кучета. Голяма отговорност е, нека помисли много внимателно преди да си вземе куче, сега и е мерак, но поне едни 6-7 години всеки ден трябва да го извежда за поне час.

3.   Не бих затворила хъски в апартамент.
Свободолюбиви са и за двор са идеални. Има нужда от ЧАСОВЕ разходки, а не просто да се извежда всеки ден колкото да се изпикае. Ще трябва да чисти ежедневно, защото много се скубе.

4.   Аз имам хъски от 3 години. Първо да ти кажа, че това не е куче. Характера му е подобен на характера на вълка. Погледа му и поведението му е подобно на човешкото. Това, което съм научил аз от моето хъски е, че са много умни и своенравни. Много бързо го научих да изпълнява команди, но ги изпълнява само, когато иска. При повечето кучета е характерно стопанина да е най-важното нещо за тях. При хъскитата обаче, самите те са най-важното нещо за себе си. Другото е, че прави много бели, като почне да им доскучава и запачват да мислят каква беля да направят.

5.   Авторката:
Благодаря Ви, а през лятото дали ще могат да издържат на климата? Особено както година след година температурите постоянно се покачват, не ми се мисли. Моето куче едвам ги издържа, а какво остава за едно хъски...