Споделена история от Други

За хората от 90-те
Здравейте!
Предполагам, че на ред с тамагочитата и дъвките Шок, някои от вас си спомнят и онези игрите, които включвахме към телевизорите. Знаете с дискетите. Та въпроса ми е: От къде мога да си купя такава днес? Да, знам, че сега има далеч по - модерни варианти, но аз просто искам да се върна назад в детството си. Намерих няколко сайта, но там пишеше, че не са налични, заради което бях наистина разочарована. Другият ми въпрос е, дали някой знае дали по случайност мога някак да намеря battle city 1990 *за тези които не се сещат това беше играта която ние наричахме "танкчетата". С едно жълто *за двама и зелено* танкче. * така че да мога да я включа към ps? Предварително се извинявам, ако съм допуснала грешки, или въпросите ми ви се сторят глупави. Надявам се да получа отговор. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Почти сигурно съм виждал на стоков базар Илиянци пада се навътре както вървиш от централния вход направо само докрая от ляво ти се пада Мол Илиянци а магазина е надясно и към края минаваш едни колела и ще видиш от дясната ти страна магазин със дискове и доста стари игри-Нинтендо, Пс 1 и т. н. Все едно от централния вход правиш буквата Г печатно и там накрая на Г е магазина

2.   Миналата година си взех от Продавалника. Имаше доста със все дискети за тях. Танковете ги има, Супер Марио, Тетрис и тн... Не помня точната сума ама със сигурност беше под 50 лева с доставката.

3.   Същите игри можеш да ги подкараш и на компютъра със симолатор, но ако държиш да си ги играеш пред телевизора само от някъде на старо можеш да ги намериш.

4.   Аз още си пазя дискетите с игрите, но има едни проблем, новите компютри или нямат отвор за дискети или ако имат, игрите не тръгват, че не са съвместими с новите програми. Така, че и да си ги намериш от някъде тези игри не е сигурно, че ще тръгнат.

5.   в продавалника
http://olx.bg/ad/terminator-2-klasicheska-televizionna-igra-ID3Al3q.html#12c12b0ec4

в гугъл плей за телефон
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pgame.nes.emulator

онлайн за компютър
http://game-oldies.com/play-online/battle-city-nintendo-nes#
трябва да провериш как са контролите

в гугъл плей има и други подобни за телефон , имаше една която пак са същите танкчета но ти дава и мисии , примерно да утрепеш определена бройка от определен вид танкове , или ти пуска един от лошите който не бива да го унищожаваш потърси разгледай ,телевизионната игра се казва nintendo nes , обаче по популярното и име в България е терминатор аз си я пазя моята , тва е голяма ценност , имам и няколко от старите дискети дето вътре цялата им кутия е заета от масивни чипове , не от тия новите чип капка дето са .

slepia

6.   NES (конзолите, които бяха копирани от онези китайски боклуци, които всички имаха през 90те), се намират в ebay.

Иначе, винаги можеп да изтеглиш някои емулатор, да вържеш лаптопа през HDMI-я и да си вземеш един xbox-ски контролер и да си изживееш игрите от детството отново... Поне аз така правя ;)

7.   От авторката:
Отдавна ги намерих в Google play, а също и в интернет като игри, но искам старите автентични игри които се включват към телевизорите, а къде ще намеря телевизор е друг въпрос... *хаха*

Благодаря ви наистина много! Златни сте!

8.   Момиче, което да се интересува от ретро игри. Защо не сте повече :)

9.   Аз мога да ти продам телевизор.