Всеки има в живота си по един такъв човек
Преди години, винаги съм се чудила, на хората, които прекалено дълго време мислят за един човек, особено ако не са имали и дългогодишна връзка. Ето че и на мен ми се случи и сега не знам на къде, аз не живея, а съществувам. Стигнах дъното и не мога да изляза от там. Останах без достойнство... с единствената надежда, че някога ще ме преоткрие! (осъзнавайки, че това е почти невъзможно!
Досега съм имала само 2 сериозни и дълги връзки, след последната ми такава, заминах да следвам в чужбина, заминах ужасно тъжна, не беше минало даже месец от както приключих 7 г. връзка, бях решила да не започвам никакви връзки, а да се съвзема. Точно тогава се запознах там в чужбина с един българин- идеалният мъж за мен, на средна възраст, кавалер, красив, мил с хубава професия, но най-важното - никой не се беше държал толкова внимателно с мен. Казах си, че след всичкото лошо, което преживях е дошъл и моят късмет, предишния ми изневеряваше и обиждаше, искаше ми постоянно пари. Така, реших да опитам, но този човек се държеше леко дистанцирано, не бързаше да ме вкара в леглото, това ми хареса много. Лошото беше, че е от този тип, които излизат всяка седмица по барове и дискотеки, беше свикнал да си е сам, без жена до себе си, аз бях инициатора за повечето ни срещи. Може би се заблудих, защото той ми каза, че трудно влизал във връзка имал нужда от време, по-бавно да стават нещата, повечето му опити за връзки приключвали, защото няма развитие. аз реших да помогна за развитието на нещата, защото ако чаках на него да се виждаме по-често и да се опознаем, нещата щяха да си останат така. Започнахме да излизаме предимно вечер, защото аз настоявах, ако питах него, само у тях щеше да се виждаме. Държеше се много мило, грижовно и внимателно като ходих у тях, не ми харесваше, че след като остана у тях на сутринта, винаги или отива на работа или ако почива или има работа, или е с приятели, но не и с мен. Нито веднъж не прекарахме един ден заедно или половин. Мина почти месец, а нищо не се променяше... започнах да го питам какво се случва с нас, а той сменяше темата. Питах го защо не излезем на бар примерно заедно, той ми казваше има време още...! Сутрин му пишех за добро утро, а той сякаш се дразнеше от моето внимание, от това, че търся начин да се виждаме по-често. Един ден ми се обади и ми каза, че не си представя живота с мен и му е по-добре сам, притискала съм го. Стана ми ужасно... ето че не е бил късмет. И до ден днешен не мога да го забравя, мина много време не му се бях обаждала, но не можех да погледна и друг, нито да дам да ме докосне друг, той също не ме потърси. Мина около половин година и се засякохме, държа се с мен като с приятел, решихме да се видим на по кафе, държа се супер различно, като непознат приятел. Стана ми много тъжно, и от там започнах да пропадам, казах му, че не можем да сме приятели и го целунах... така се стигна и до секс. Но той отново не се обади, не издържах писах му отново да се видим, че не съм го забравила, че за мен не е било само забавление. И той ми отвърна само, че няма желание за нещо повече, че само това му харесва, да нямам други очаквания. Тогава аз му казах добре и аз не очаквам в такъв случай нещо друго, нека се видим за последно... е видяхме се беше страхотно, от тогава не сме се чували. Мисля, че няма и за какво да се чуваме, той не ме иска... чувствам се ужасно, сякаш за нищо не ставам. Обвинявам се какво ми има и защо така и не ми идва късмета. Защо не мога да го забравя и въпреки всичко, въпреки, че го виждам как постоянно се запознава с различни жени, не спирам да мечтая за вниманието му. Мъже, с които съм имала дълга връзка, живеели сме заедно, съм ги забравила, но него не мога :(((((( Всеки ден гледам снимките му, плача, измъчвам се и си мечтая....

Коментари

2.   Мила,знам какво чувстваш,сякаш аз съм го писала.И аз имах една такава краткотрайна връзка,около 2 месеца бяхме заедно и пак така се развиха нещата.След това се опитах да го забравя като се срещам с различни мъже.Сега имам сериозни отношения с един наистина прекрасен човек,но още не мога да го забравя!И аз като теб постоянно разглеждам наши снимки и плача,дори съм стигала до крайности да му следя постоянно ФБ,което е адски жалко!Надявам се скоро и за нас да изгрее слънце!Искренно ти желая успех! :)

3.   Aми от сaмото нaчaло ти е покaзaл ясно, че не желaе нищо по- сериозно. Трябвaло е дa го вземеш предвид и дa не се нaтискaш, зaщото нaистинa си стaнaлa досaднa, a просто дa остaвиш нa времето дa те опознaе и пожелaе сaм нещо повече или дa прекъснеш контaкт.
Тa ти не си спрялa дa му пишеш, звъниш, нaстоявaш и то след кaто изрично ти е кaзaно. Бил е честен човекa.
Дaли пък не си имaлa нуждa от "невъзможнa" любов зaрaди бившият ти?

4.   Има такива мъже - сякаш нарочно се държат много мило и внимателно в началото, колкото да клъвнеш и после да ти бият шута; това са родени самотници-Дон Жуановци - прелитат от цвят на цвят и така цял живот може би... не знам изобщо ще се роди ли жена, която да им угоди и да се държат нормално с нея. Причината не е в твоя телевизор, не се самоукорявай. Човека си е ненормален. Или има някаква причина, която е скрил от теб, примерно да е лудо влюбен в друга и ти са си била само резервна гума

5.   На туй му се вика обсебване. Или гладна кокошка, просо сънува. Така ти е просто защото не може да е на твойта и ти е наранено егото. Ако заживеете заедно ще ти писне на първата година и ще се чудиш на акъла си. Спираш да мислиш за него, той си е един вид мъжка курва. Трябва да го приемеш. Продължаваш напред, намираш си друг момък и готово. Далеч от очите, далеч от сърцето. Мъже под път и над път.

6.   Насила хубост не става. Като не можеш да разпалиш огън в душата му, какво очакваш, сам ли да се запали. Остави човека на спокойствие.

7.   Видяла си,че е от този тип мъже,които са постоянно по заведенията. Не е трябвало да очакваш повече. Ясно го е показал.
Но така е по добре за теб. Ще се убедиш след време.
Нямаше да се чувстваш по добре, ако беше с него, а той продължава да живее така, все едно те няма .
ЩЕ трябва да мине време, за да го преодолееш. НЕ го търси, не ходи там,където може да е той.
Горе главата. Ще се появи друг. Дано е по добър.

8.   Мъж с богат опит, моето наблюдение върху живота е следното, когато иска само единия е пълен провал, човека е коректен спрямо теб, не те лъже, ти избираш дали да си с него за секс или за кафе, перифразирано и аз искам ферари, карал съм такъв автомобил, но така и не успях да събера пари да си купя, сега на възраст разбрах че имам други приоритети, надявам се да си ме разбрала правилно, късмета ти е все още пред теб.

10.   Наистина ми направи впечатление това, че е постоянно по заведенията, попитах го като си има приятелка така ли продължава до ранни зори... Той ми каза че излизат заедно. Имал е една дълга връзка и си мисля, че още не е забравил жената, която го е зарязала... Но по неговите думи, много го обичала, но поради други причини се разделили. Често ми я споменаваше и си пази всички снимки с нея. Но са минали все пак 4 години Пт тогава, та една нормална жена ли не се намери??? Всички толкова ли сме "луди" и за психиатър? Да може да съм обсебваща, а може би всяка би постъпила така....

11.   Абе какво ви става хора?
Какво е това обсебване?
Защо поставяте другият на първо място?

Не искал да бъде с теб - за любовта са нужни двама. Или какво се получава - обичай си ме кой те спира.
Вярно е само единият да обича - не става.

И при мен е имало момичета за който съм мислил дълго, и сега се чудя. Защо бе човек? Струва ли си?

Преди две години се разделих със сегашната си приятелка.
Ми кофти беше - да. Ама проявих инат, не съм я гонил и до месец и половина ми бе минало.
Тя обаче се оказа по обсебена от мен. И тя започна да ме търси.
Имах още чувства - приех да се съберем отново.

И сега нашето е един живот.
Не я обичам - толкова ми е омръзнала. Че редовно излизам по любовници.
Да я зарежа обаче - не искам, не съм намерил друго правилно момиче за мене. Ами когато намеря?

И сега се замисли. Събираш се с човека от който си обсебена и поставяш него на първо място.
По някое време, не усещаш никаква жар в него. Той продължава да твърди - обичам те, ти си всичко за мен, никога няма да те оставя. Но не можеш да усетиш думите му.
Почваш да се съмняваш, че той се среща с други и даже се оказваш права. Искаш го и си мълчиш, продължаваш да посветяваш живота си на него. И един ден обаче той просто ти сервира, скъпа не мога повече с теб.
Разплакваш се отново. Но той е толкова безразличен към сълзите ти, че дори е погнусен.
И всичко това струва ли си?
Ти се бориш и успяваш да изградиш кула върху плаващи пясъци.

Много погрешно ми се вижда всичко това.
Показваш на човека - обичам те. И той ти казва - аз пък теб не.
Еми приемаш решението му, страдаш, но се бориш да продължиш и в крайна сметка успяваш.

Ама че съм самовлюбен - но е по - добре отколкото да се самоизмъчвам. Това никак не е рационално.

12.   Номер 11, това момиче с което си също не те обича, тя е обсебена от теб може би, но не те обича, защо продължаваш да си с нея, по добре я остави сега защото роди ли ти дете ще те върже за цял живот, тя сигурно точно това цели. Когато обичаш ти си готов да се откажеш от собственото си щастие, да гледаш своя любим с някой друг и да се примиряваш с фактите. Бившият ми приятел ме замени с друга жена, аз бях способна на много неща, но не направих почти нищо за да си го върна обратно, дори май го настроих срещу себе си, действах така както го чувствах от вътре. Не се борих достатъчно за него защото имах съмнения че той не споделя любовта ми.. и го изгубих. А аз искам съвсем малко просто да поддържаме някакъв контакт, знам че не можем да сме заедно но той избщо не се интересува, не ми отговаря и няма какво повече да направя ще чакам да ми мине и да го забравя ако е възможно. На скоро му писах, той не ме отрази, изглежда така все едно ми е ядосан за нещо, защо.. той е този който ме нарани а не обратната, както й да е мъжете сте трудни за разбиране. Сега съм друг, харесвам го, добър е и красив но по ирония на съдбата го срещнах в неподходящ момент и не мога да се влюбя отново.

13.   Номер 11, това момиче с което си също не те обича, тя е обсебена от теб може би, но не те обича, защо продължаваш да си с нея, по добре я остави сега защото роди ли ти дете ще те върже за цял живот, тя сигурно точно това цели. Когато обичаш ти си готов да се откажеш от собственото си щастие, да гледаш своя любим с някой друг и да се примиряваш с фактите. Бившият ми приятел ме замени с друга жена, аз бях способна на много неща, но не направих почти нищо за да си го върна обратно, дори май го настроих срещу себе си, действах така както го чувствах от вътре. Не се борих достатъчно за него защото имах съмнения че той не споделя любовта ми.. и го изгубих. А аз искам съвсем малко просто да поддържаме някакъв контакт, знам че не можем да сме заедно но той избщо не се интересува, не ми отговаря и няма какво повече да направя ще чакам да ми мине и да го забравя ако е възможно. На скоро му писах, той не ме отрази, изглежда така все едно ми е ядосан за нещо, защо.. той е този който ме нарани а не обратната, както й да е мъжете сте трудни за разбиране. Сега съм друг, харесвам го, добър е и красив но по ирония на съдбата го срещнах в неподходящ момент и не мога да се влюбя отново.

14.   Номер 12 - правилно си се насочила да забравиш предишният.
Спри и да се надяваш на разговор с него. Само един разговор и в теб може да се породят още желания. А щом веднъж е приел да говори с теб, дали не е възможно и нещо повече. Само да - само да го и така пак ще хлътнеш. А идеята ми е, че ти трябва да спреш да обичаш, да стигнеш до безразличие и едва тогава да приемеш другият. Само това е начина да не те боли - ако отново се случи да те отрежат.
Аз така направих когато ме нараниха взех мерки да не се повтаря и спрях да вярвам напълно, да мечтая напълно или да се влюбвам напълно. Любовта премина в радост, че партньорката ме обича лудо.
Е не бях нараняван после. А аз имах властта да наранявам и лекувам. Е това е много по - яко от истинската любов, заради която ти страдаш.

15.   Номер 14, благодаря ти за полезният съвет, но аз ти сме различни. Ти си преживял болката по този начин, но за мен твоят начин означава да страдам с години.. а аз не искам това. Иска ми се да свърши по бързо за да мога вътрешно в себе си да живея нормално, има неща които не ми дават мира, има въпроси на които не мога да си отговоря. Не искам да наранявам други хора само за да забравя определен човек, за да се почувствам по добре но за съжаление вече го правя. Главно аз преди всичко мисля за себе си по принцип въпреки че в в определени периоди и определени ситуации съм пренебрегвала своите желания. Целите ми не са да бъдем заедно със мъжът който обичам, не е това за което си мислиш. Когато ние бяхме заедно не съм имала за цел да се оженим или да имаме деца не че не съм го искала но не съм го имала изобщо като за цел, просто исках да съм с този човек и толкова, да чувствам това което чувствам в момента. Това което искам от него, не е нещо което не може да ми даде, моята любов не е обсебваща и едва ли ще се съсипя повече.. нито ще се опитвам да го нараня, да саботирам връзката му или нещо подобно. Аз осъзнавам че не можем да бъдем заедно защото и аз имам връка с друг, сложно е, смисъл и няма да го оставя освен ако любимият ми не ме иска обратно до себе си, знам.. звучи ужасно но какво да направя.

16.   Приемам отговорът ти.
Замислих се, дали моят начин на живот ме обича на вечно страдание.
Не бих казал. Но когато отказах, да се влюбвам силно в някоя. Действията ми са много по - рационални. Човешките отношения за мен са като партия шах, предвиждаш своите ходове и следиш ходовете на другият в желанието си да стигнеш целта. Това има и положителни и отрицателни страни.
Замислям се, че хората от който се научих, как да управлявам поведението на хората, никога не са били злонамерени.

Другото което казваш е - ще бъдем заедно ако любимият пожелае.
В моят живот също има момиче което силно обикнах, което още обичам. Не знам ако я видя какво би станало. Но съм почти сигурен, че ше се боря за нея.
Понякога в живота си срещаме човек, който ни кара да оставим себе си на заден план. Май не сме толкова различни с теб.
Никак не ми се вижда правилно. От една страна любовта замъглява съзнанието, това означава че е възможно някой ден да бъдеш наранен. А аз така бях наранен когато се разделихме, че проклинах съдбата. Поне да се бяхме скарали нещо, да мога да търся недостатъци в нея. Да мога да кажа, че гроздето е кисело.
Но не един тя просто изчезна, сякаш никога не е съществувала. Съдбата се подигра с мен - Ето можеш да имаш това прекрасно нещо, но не няма да го имаш. Но аз ще си отмъстя, когато измисля как, не може така да се подиграва с мен.
От тогава минаха две години, но още ме боли. Пробвам се да я заменя, но не мога.
От друга страна, никак няма да е честно спрямо сегашното ми момиче, две години е посветила на мен и е изцяло идеална, няма какво да искам от нея. Но се моля - да не срещам другата, това ще бъде голям кошмар.

Разбирам те какво казваш.
Но ти разбираш ли. Силната любов, какво може да причини на човек. Да го превърне във второ качество. Това не бива да се случва. Човек трябва да владее съдбата си. Това е единственият начин да не бъде нараняван. Е цената е висока - вярно е, но аз бих продължил да я плащам.
Не разбирам защо не желаеш да замениш болката със сила. Ако се научиш, а имаш време ще имаш такава власт - каквато не си сънувала. Удоволствието да държиш не само своята, но и съдбата на някой друг в свои ръце - ауу. Вместо това предпочиташ да страдаш, да поставиш съдбата си в ръцете на някой друг. Защо?
И може би моят най - голям кошмар не е да избера между моята и бившата. Защото то това е ясно. А желанието си да използвам силата си и желанието да не властвам над приятелката си.
Е за това не искам да срещам бившата си.

17.   Номер 16 Да, обаче аз не мога да живея така със човек който да е обсебен от мен, аз не съм за такъв мъж, мисълта за това някой да ми се починява не ми доставя удоволствие. Преди години бях преследвана и не искам да ми се случва отново, секс с такъв изобщо не мога да правя. Ти ходиш по жени но аз по мъже не мога да ходя, искам бившият във живота си защото съответно нещо ми липсва нямам предвид секс-друго е.. Сегашният ми приятел е добър но не е зависим от мен, никой не командва, разбираме се. Все пак малко или много и аз съм се променила след като съм загубила, но не мога да променя факта че все още си мисля за него, за бившия, знам каква е цената която трябва да платя обаче го искам това нещо, искам да го видя. Тази жена която пазиш до себе си също е постигнала своята цел ти играеш своята игра, а тя нейната но защо трябва тя да печели, само защото е направила всичко възможно за да останете заедно ли. Сам казваш по горе, ами ако срещнеш по подходяща, ти готов ли си цял живот да бъдеш само с един човек и това да е някой който вече ти е омръзнал и който е способен на кой знае какво само и само да те задържи до себе си-това е жена с грозна и егоистична душа. Бори се за това да намериш подходящото момиче, пожелавам ти го!

18.   Номер 16, на мен лично любовта ми дава много сила.
Факта, че много нямат силите да я дадат пречи много да вземеш от този поток от сила и щастие.
Разбирам, че си наранен, но ще дойде жена, която ще ти върне вярата.
Но в момента си нямаш на представа какво е любов.
Не целя да те обидя, виждам, че си умен човек.
Недей да се товариш с това чувство за отмъщение, напълно е без мислено.
Знам колко боли, а факта че си така горд малко ми напомня на мене самия.
Само истинската любов може да те накара да захвърлиш именно нея и аз си казвам, щом не съм я, значи не съм срещнал истинската.
Разбира се, не съм напълно сигурен в момента, дали не съм я срещнал вече, но не сме съумели да направим нещата красиви.
Срещнах един човек наскоро и си казах каква впечатляваща жена.
Но нямаше как да не видя приликата и с един друг човек в миналото ми.
Тези големи блестящи очички и тази хубава косичка.
Но именно приликата ме съмнява, по точно защо ми допада, дали не е именно заради нея.
Тя направи нещо за мене, нещо в запознанството ни и сякаш чувствам, че съм наистина впечатлен.
Никога обаче не бих бил такъв егоист, че да забравя за тези съмнения преди те да са изчезнали.
Но има достатъчно факти, които да ме накарат съмненията да изчезнат бързо, като единия е че скоро пак ще я видя.
Разбира се, с някой жени това не е проблем, когато и двамата сте наясно, че нещата са от физическо естество.
Странно как толкова момичета показаха какво чувстват и продължават да го правят, а аз да се съмнявам за любов, точно в тази която не е показала.
Но има достатъчно факти, които да ме накарат съмненията да изчезнат бързо, като единия е че скоро пак ще я видя.
Пожелавам и на 15 и на 16 бързо да преодоляват, това което трябва да се преодолее, както болката по загубената любов, така и гордостта при срещането на нова.

19.   Номер 18, радвам се за теб че ще видиш скоро твоето момиче, при мен няма да случи но завиждам ти благородно:).

20.   Номер 17.
Смятам, че момичето до мен - заслужава своята награда, тя се бори неистово за нея. Тези усилия трябва да бъдат възнаградени.
А колко време ще съм с нея, не знам - времето ще покаже. Но ако нещата продължават така, се очертава да сме още дълго време заедно.

Номер 18
Някога знаех, какво е любов. Е съдбата реши да ми я отнеме.

21.   Номер 20, много объркано ми звучиш, първо казваш едно а после друго, но как така ще заслужава награда, награда заслужават само смелите хора, а тя със сигурност не е такава щом не може да се научи да живее без теб. Цялата тази история-твоята ми звучи дори плашещо като се замисля, не се знае какво може да направи един обсебен човек. Тя най вероятно изглежда съвсем нормално момиче обаче проблема е точно там че не се знае докога ще е такава. Може да посегне на живота си ако я оставиш, може да посегне на живота и на други хора от ревност. Не те познавам и не знам със какви жени ходиш, аз например да ти кажа честно не бих те доближила дори да си най красивият мъж.. аа мене ме страх от такива жени като твоята приятелка:D. Поне се радвам че може и да съм се разболяла, да съм се сринала психически и физически, но заради ината ми не се давам лесно и ще продължа някак надявам се, със или без любов, не мога да мразя или още по лошо да се обсебвам.

22.   Много мислите и говорите. Нещата са прости. Егоизъм.
Туй любофта е глупава работа за егоистични хора. Някога и аз обичах и се превърнах в мъжа от историята, след като 6 пъти ми изневеряваха.

Няма вече чувства. Само удоволствие и никакво обвързване. Последно ми казаха, че съм бил от Марс. Ама хич не ми дреме, че някаква пикла (сори че те наричам така, авторке, ама се вземи в ръце) се е вклюбила в мене. Това си е неин проблем. Все искаме това дето не може да имаме. Но8 е прав с Ферарито. Аз като не мога да имам нещо, не го искам и няма проблеми. Вече не се влюбвам, можеш и ти.

Мой проблем е да се държа възпитано, галантно, по кавалерски и да покажа ясно какво искам от връзката, за да няма недоразумения. Емоционалните проблеми на другите не ме интересуват.

Съжалявам, Авторке, че ти казвам лоши новини, но земи си удари една плесница, стегни се малко се подготви за жестокия живот, в който няма нищо друго освен егоизъм. Има хора на които можеш да вярваш, но те са точно тези, които си признават егоизма - другите са лицемери.