Влюбена глупачка ли съм или има шанс?
Здравейте,
Аз съм една объркана млада жена. Имала съм три връзки, но нещата приключваха от само себе си. След последната ми връзка у мен остана усещане за нещо неизживяно. Разделихме се по грозен начин. Заподозрях го в изневяра с една местна красавица. Вдигнах панаир, всеки ден му звънях непрекъснато, за да знам къде е, карах се с него, че не ми обръща внимание. Сега като се погледна, изпитвам срам от ненормалното ми поведение, а още повече, че тогава нямаше никаква изневяра.. Той се раздели с мен и прекрати всякакъв контакт. След две седмици, дойде в магазина, в който работех. По принцип много рядко идва в този магазин, но дойде два пъти за по-малко от седмица. Освен това по стечение на обстоятелствата често се засичам и пътувам с негова близка и тя веднъж спомена, че близките й, включително и той, всеки път я питат дали съм била с нея. Запитах се дали той специално пита, защото се интересува от мен, или си въобразявам. Последно му писах в скайп. Написах му, че съжалявам, че всеки би се подразнил на негово място, че като е бил на работа, не може да мисли за любовни смс-и, че съм се държала като малко момиченце, че дали ме иска, си е негова работа и не може всички да ме искат вечно. Това последното му го написах във връзка с това, че след караницата ни дълго време настоявах да му се извиня и едва ли не го преследвах. Накрая му написах, че съм била длъжна да му се извиня, защото разбирам как се е чувствал. Не знам дали е прочел това съобщение, нито дали е отговорил. Абстрахирах се от всичко това, спрях да търся контакт с него, вглъбих се в собствени занимания - учене, хобита. Но не спирам да мисля за него. Боя се, че с това демонстриране на емоционална зависимост, с това търсене и преследване съм му паднала твърде много в очите и това, че вече нямам вести от него, ме наранява. Защото аз наистина се промених, но нали знаете приказката за лъжливото овчарче.. Иска ми се да опитаме отново, на чисто, сякаш ги е нямало тези мои истерии. Но може би прекалено много си потъпках достойнството и той или няма да ме погледне повече, или ще реши, че ако имаме пак връзка, едва ли не ще съм му кукла на конци...

Коментари

1.   И как по-точно си му паднала в очите, след като си му демонстрирала емоционална зависимисто, че нещо не ми стана ясно?
Уникална логика, няма що...

2.   Счупеното си е счупено. На чисто можеш да започнеш с някой нов човек. Хората прощават, или поне така твърдят, но нищо не се забравя и при всеки следващ конфликт отново изплува от миналото.

3.   Потърси го!

Alpha, ж. 26

4.   Давай наивно счупеното да лепим.
Преминала си в втора фаза от раздялата ви, продължи така и ще ти става по - лесно.
И вярно е, че той вече ще те има за кукла на конци, моята и това прие. Само от мен зависи дали ще я направя щастлива. Вече ще сте повече от отговорност към теб, отколкото от любов. Тая връзка е изчерпана вече, и да се върне при теб ще е като насила, защото му тежи на съвестта, че те срива психически.
И ти продължаваш да сриваш достойнството си, с това че все още се надяваш да си с него. Но ако се опиташ да се отдалечиш, то един ден ще можеш да му кажеш, гледай си работата.

5.   Благодаря на всички за коментарите!
Номер 1, не знаеш ли, че когато една жена търси мъж след раздялата често и дори непрекъснато, му дава сигнали, че не може да живее без него и че той ще може да прави каквото си иска. По този начин жената повдига егото на мъжа, но само толкова за сметка на собственото си достойнство. Под достойнството на една жена е да преследва някой и това ще ти го каже всеки човек с повече опит.
Номер 2, орав/а си, но нали знаеш, че когато човек е влюбен, е заслепен от обекта на чувствата си.
Номер 3, аз вече го потърсих и му се извиних. Защо да го търся повече?

6.   Номер 4, ти откъде разбра, че връзката се е изперпала, като не съм описала връзката, а само раздялата. Щял да е от отговорност към мен, ами той не е човек, който ще е с някоя само от съжаление, ако не я иска. И какво като се надявам да съм с него? Хората понякога се събират, а понякога не и когато човек е влюбен, не може да прецени кой от двата случая е. Ти ако си готов да се жертваш и да си с твоята от съжаление, живей си по този начин. Но това не е никак мъжка постъпка. И двамата с нея ви съжалявам.