Сериозен проблем с жените
Моля модераторите да я публикуват, защото имам сериозен проблем

Здравейте, не знам от къде да започна. Едно момиче от университета ме харесва и аз също, на няколко пъти ме заговаря. Днес останахме насаме и си поговорихме, взех да се притеснявам започнах да говоря глупости и се изложих, малко по-късно я видях да се сваля с друго момче и сега не ми е яко. Това ми се е случвало много пъти. Проблема е много сложен. Мъж на 25 години съм.. Един от проблемите е , че се размеквам , когато говоря с момичета. Те го забелязват и се отдръпват. Не знам какво ми става.. започвам да приличам на влюбен.. Супер много се притеснявам от тях. Някак си се държа прекалено любезно с тях, прекалено морално. Друг проблем е, че много бързо се влюбвам и се вманиачавам и после страдам. Просто не знам, когато не се занимавам с никакви момичета съм много по-щастлив. Започнах да ходя на психолог, нарочно избрах красива жена.. и от нея се притеснявам и даже ме е срам да и споделя за проблема си. Знам , че трябва да порастна и да създам семейство , но как да стане . Сякаш съм обречен да съм сам

Коментари

1.   Прочети в нета за емоционалната интелигентност и начините да я повишим. За разлика от Ай Кю тя на 85% е решаваща за успеха ни в живота във всяка област - от отношенията с околните до кариерата, ако щеш дори и за здравето до известа степен.

2.   Това с притеснението, мисля че може да го преодолееш като заговаряш възможно повече жени, да излезеш от комфортната си зона. Погледни клиповете на Simple Pickup в Youtube. :)

3.   На мен много би ми харесало да се отнасят уважително и морално с мен. Би било глупаво, ако това ги отблъсква...
Иначе явно си прекалено срамежлив. Поработи върху самочувствието си. Това е решението.

4.   Държиш се като момиче, честна дума! Извинявай, че ти го казвам, но си е така. Проблемът ти не е, че се държиш "морално" (какъвто и смисъл да влагаш в това понятие), а че ти липсва увереност. Жените обичаме сериозни мъже. Обичаме нас да ни ухажват, а не ние да вадим на някого думите с ченгел от устата. Понякога се случва да харесаме и някой по-срамежлив, да поемем инициативата, но очакваме, че след като сме направили първата крачка, за да го улесним, той ще направи втората, на свой ред. Ако остане пасивен и след като сме показали явен интерес, тогава се отчайваме от него и пренсочваме вниманието си.

За семейство ти е много рано. За да имаш семейство трябва първо да си пораснал емоционално и да не се занимаваш с глупости като влизане във филми за "момичета".

Вместо да ходиш по психолози, излизай сред жени и се дръж естествено с тях. В началото ще ти е много трудно, но след първите няколко успешни флирта, ще усетиш разликата както в твоето самочувствие, така и в тяхното отношение. Няма нищо "неморално" в това да излизаш на обществени места, да водиш приятни светски разговори със симпатични млади жени и да се наслаждаваш на компанията им.

Не се "самонавивай" за определена жена и не приемай отказите лично и тежко. Ако една не те хареса, следващата ще. Просто бъди спокоен и нещата ще се получат от само себе си. Голяма част от мъжете, които умеят да общуват с жени не са нито по-умни, нито по-красиви от теб, просто са по-спокойни и самоуверени. Това е "тайната". Има и още една: тези мъже също са били "рязани", при това многократно, но не са го взели навътре и правилно.

Alpha, ж. 26

5.   "Знам, че трябва да порастна и да създам семейство"

Това откъде го знаеш? Звучи ми все едно си сключил договор или някой те кара насила. Щом си щастлив без момичета, не се занимавай с тях освен, ако не си мазохист.

6.   Т'ва е щото не минавате през казармата! Сега щеше да си мъж на място и мацките да ти лазят в краката, а не да си пухльо, който лази в техните...

7.   Избери грозен мъж за психолог и опитай с него. Но и без да съм такъв, се вижда, че ти липсва самоувереност, за съжаление не знам как се лекува това, може би родителите ти не са те окуражавали достатъчно като малък, или нещо груго... но как да помогна не знам. Грозен мъж психолог, това е решението. Не знам защо си се насадил на същите пачи айца с тая красавица.

8.   Автора.. Н6 Мойто момче, ако ме видиш на живо трудно би казал, че не съм минал през казарма. Тренирам кик бокс и се държа доста мъжки, като човек който е преминал през ада. Трудно би казал на човек, който спря наркотиците, цигарите и алкохола в един ден и си смени приятелите преди 4 години. На човек, който няма майка и баща, няма пари и въпреки това успя да влезе в университет и да повиши финансите си, благодарение на двете си ръце. Да аз съм мъж, но имам проблем и търся начини да се справя с него...

9.   Нищо ти няма бе, човек-малко повече опит и ще се оправиш. Я опитай тая тема да прочетеш и осмислиш
http://spodeli.net/1/story-96521.html
Прочети всички мнения, но внимавай да не се подвеждаш по женските отговори-съвсем ще я загазиш. Момчето е влязло в правия път-пожелавам ти го и на теб, но внимавай с мненията на "интелектуалките".