Само за участници в извънбрачни връзки
Здравейте! Омъжена съм и имам женен любовник. Нека всички в моето положение да споделят колко често се срещат с любовниците си. В смисъл-един път седмично или месечно и достатъчно сексуално или емоционално удовлетворени се чувстват. Струва ли ви се, понякога че сте на повикване или не ви пука. Наистина ме вълнува, не правя статистики разни. Благодаря, предварително!

Коментари

101-150 от 457

106.   Добре какво означава това една изневяра да си пристанеш гащите на любовника е добре и какво от това не може ли нещо по различно да стане.
като ти е тъпо отиди на дискотека кръчма театър разведри се за какви глупости става въпрос.
Е какво един път изневерих и какво после какво стана боклук парцал следваща изневяра следваща и много хубаво я у лево.
мъжът ми си го заслужи това ама късно разбра че става въпрос за любовта която тои я забрави за последен път.
След което се минаха дълги години в разбирателство не знаех ч ще мога да превъзмогна това че му изневерих нараних себе си после него и какво нищо бях излъгана че това ще продължи.
Миналата година се оженихме беше невероятна сватба ако трябва да се оженя пак за него ще бъде не за някаи които ще се появи отнищото в залъгване че ми е любовник.

107.   Различни хора - различни разбирания и коментари. Всеки с гледната си точка и преживявания. Без значение дали ще бъда осъждана или покрепяна - ИЗВЪНБРАЧНИТЕ ВРЪЗКИ са необходимост при голям процент от семейните. Доказателство затова е че ги има, и че темата е така живо обсъждана. Причините породили една такава връзка е ВИНАГИ ОСНОВАТЕЛНА за участниците в нея. Няма нищо лошо, достатъчно е малко разум, контрол и дискретност. От личен опит ще споделя, че една такава връзка ме зарежда положително и ме кара да не забелязвам нещата у съпруга ми, които ме дразнеха допреди това. В ЖИВОТА ПЪЛНО ЩАСТИЕ НЯМА - ДОПЪЛВАЙТЕ ГО КАКТО НАМЕРИТЕ ЗА ДОБРЕ, ЗАЩОТО Е САМО ЕДИН!!!

108.   Имам 6 годишна извънбрачна връзка! И двамата имаме семейства. Първите 3 години правехме секс всеки ден/с някои 7-8дневни изключения/. Говорехме за всичко, излизахме и т. н. Неусетно аз се влюбих и се уплаших/жена съм/. Поставих въпроса "на масата" и с удоволствие установих, че и той се чувства така! По стечение на независещи от нас обстоятелства, започнахме да правим секс 1-2 пъти седмично, но почти всеки ден сме заедно, та дори и за по кафе. Говорим по телефона през 2-3 часа и все още имеме какво да си кажем! ОБИЧАМЕ СЕ, радваме се, когато сме заедно, но.... дотук!!! Той е винаги много внимателен, прави ми изненади и т. н. Но аз знам, че съм.. ДРУГАТА! Не искам да развалям семейството му! Просто съм щастлива, чувствам се обичана и се радвам на всеки миг!!! Живота е толкова кратък... но трябва да се живее с акъл:)

110.   хора, обичайте се... имам връзка със семейна жена ит близо 2 години и съм много щастлив, както и тя „така мисля“, и вместо да ми омръзва, всеки ден и час откривам нови о по-хубави неща в нея, не е само секс, а душевно и всякакво привличане! ОБИЧАМ Я И ЩЕ Я ОБИЧАМ ДО КРАЯ НА ДНИТЕ СИ „НЕ ЧИ КОЙ ЗНАЕ КОЛКО МИ ОСТАВАТ“. никога не съм биб по щастлив и с всеки ден е по-силно!!!

111.   Занимавам се от около 8 месеца с един мъж, но е женен. Виждаме се... по-рядко, тъй като градчето ни е сравнително малко и предпочитаме да не се набиваме на очи, защото злобата ври и кипи от всички страни, а недоброжелателите са като песъчинките по плажа във Варна. За едното 'виждане' се виждаме 1-2 пъти седмично, ако се засечем случайно някъде. Аз това разбирам под виждане, защото ние на кафе избягваме да излизаме заедно, поради едни или други съображения за сигурност. А и като цяло нашата връзка е чисто сексуална, без някакво по-дълбоко обвързване. Така си се чувстваме перфектно.

Зла.

112.   Честно казано всичко е индивидуално. Аз имам такава връзка от половин година и се виждаме всеки ден, той идва в заведението, в което работя, но при нас чувствата са на първо място просто да сме близо един до друг, а що се отнася до секса, когато обстоятелствата позволяват 1-2 пъти седмично.

113.   Аз не изневерявам въпреки, че съпругът ми ме лъже от цели 4 години и то с различни жени. неизневерявам защото този с когото ще го направя трябва да е някой, който много да ме кефи, а такъв още не съм срещнала. дано скоро да срещна защото ми е писнало - имам нужда от емоции и хубав секс. със съпругът ми сме си добри приятели, много ни е приятно да сме заедно и не можем един без друг правим секс често въпреки, че не е много на ниво.

114.   аз пък имах платоничен любовник цели 3 години, не сме правили секс, но се желаехме и обичахме лудо и до ден днешен си поплаквам за него, казвал ми е, че и той е плакал за мен. обичала съм го и го обичам още, немога да го забравя, боли ме, но спомените от срещите ни са сладък и скъп спомен. знам мъжът ми си има любовница, не ми е приятно разбира се, аз физически не съм изневерявала все още.

115.   До 113 докато чакаш принца на белия кон мъжът ти получава това от което има нужда, а ти чакай да да минато още 4... 10г. Вземи и се отпусни малко изживей един миг само и ще разбереш колко неща си пропуснала ;)

116.   Когато бях омъжена и имах женен любовник, се виждахме всеки ден и правехме секс поне 3 пъти седмично. Това продължи 5 години с този интензитет. След това се разведохме и заживяхме заедно. Сега пак се виждаме всеки ден и правим секс поне 3 пъти седмично. И пак се крием - тогава от половинките си, сега от децата :)

117.   ако толкова много желаеш някого ще се съберете. няма любов в извънбрачната връзка. не е възможно да обичаш един, а да живееш с друг. това са лицемерни хора, които обичат само себе си

118.   на 39 г. съм, семейна с две деца. имам връзка с мъж, също семеен и с осем години по-малък от мен. Когато връзката ни започна той все още нямаше брак, а живееше с приятелката си, която заради него се е развела и има дете от първия си брак. Връзката ни започна преди 2, 5 години. Бяхме колеги. Аз точно се бях върнала от майчинство. Дотогава не бях изневерявала на съпруга ми. Първо започна с флирт, който продължи известно време. Аз все не се престрашавах да направя следващата стъпка(да правим секс)Размишлявах много, четях за изневерите. Но много ми беше хубаво с него да си говорим и целуваме. Все му казвах че не ми се започва нещо което е обречено и от което неминуемо ще има наранени. Продължавайки флирта обаче ние се влюбихме един в друг още преди да сме правили секс и той всъщност стана неизбежен. Исках го много. Това че бяхме колеги също спомогна за засилване на чувствата ни, защото бяхме непрекъснато заедно. Реално бяхме повече време заедно отколкото с половинките си. В началото се виждахме поне един път седмично за секс(защото иначе бяхме непрекъснато заедно)Ходихме след работа заедно на фитнес. От време на време ходихме за по 1-2 дни заедно извън СФ, уж че сме в командировка. На тим билдингите бяхме заедно. Колегите ни вече знаеха. Понякога и се ревнувахме от други колеги. Имаше един период в който бях абсолютно обсебена от него. В къщи съпруга ми започна да ме подозира и го чуствах че е много нещастен и подтиснат. Естествено е че нямах никакво желание да правя секс с него и когато го правехме ме усещаше че го правя колкото да отбия номер. После любовника ми се премести на нова работа и на всичко отгоре се и ожени. Предложението за брак обаче изходи от приятелката му и той нямало как да откаже. Аз си мисля че тя го направи защото също усещаше че има нещо. Периода преди сватбата им беше изключително тежък за мен. Постоянно плачех и много страдах. Казах му, че за мен той прави грешка, защото в момента в който той казва "Да" и се обрича да е верен и тинтири минтири, още в този момент има друга, от която той самият не иска да се откаже. Обикновено когато хората сключват брак са сигурни че обичат човека и едва ли имат връзка. Тогава за пръв път си говорихме много откровенно с него и той ме попита какво аз мога да му предложа и че той трябва да продължи напред. Аз му казах че никога не ме е питал. В крайна сметка каза че ако не съм имала две деца положението можело да бъде различно. От това ми стана много зле. Но аз знаех че всичко е заради това. Не знам и аз дали щях да се реша на такава крачка ако беше поискал. Съпругът ми е много отговорен човек и много се грижи за семейството и за децата. Много добре знам, че никой няма да се грижи за децата както собственият им баща. Мислех си кое е правилно - да продължавам да живея в лъжа, заради децата, и така да обрека себе си на нещастен живот или евентуално да изживея любовта на живота си. Както и да е, това никога няма да го разбера, защото пред любовника ми така и не стои този въпрос. Аз не мога да настоявам, още повече че знам че не мога да му дам това което той иска - деца, защото аз повече не желая. Поради сватбата му и преместването на новата му работа, за него имаше много емоции и го чувствах леко отдалечен от мен и може би затова и моята защитна реакция беше същата. Сега обаче този период отмина. За него нещата отново си влязоха в релси и предполагам че сивото ежедневие го застигна. И като че ли нещата се обърнаха. Понякога ми се струва че чуствата ми отслабват и едва ли не ми е все едно дали ще го виждам или не. Но съвсем не е така. Ако се скараме или усетя че е възможна раздяла, започва да ме боли. От това съдя че още не съм готова да се разделя с него. Сега не се виждаме толкова често за секс. Той няма възможност да се измъква през работно време, аз вечер обикновенно съм ангажирана. Виждаме се максимум 1-2 пъти месечно за секс. Иначе поне два пъти седмично се виждаме на обяд. И ако успеем някъде да се измъкнем в командировка. Знам че е много малко. По принцип той по не смее да рискува отколкото аз. В повечето случаи се виждаме благодарение на това, че аз предприемам повече действия и съм по склонна да правя и невъзможни и трудни неща отколкото той. Той все гледа когато се виждаме за него да възможно най-удобният начин. Това винаги много ме изнервя и дразни. Много пъти съм си казвала, че той не заслужава да полагам толкова усилия именно защото той не прави жестове към мен. Мислела съм си дори да насоча вниманието си към някой друг и да се опитам по-лека лека да го забравя. В същото време въобще не виждам как бихме могли да се разделим. Толкова близки сме станали вече.
Споделям мнението на всички, които са писали че извънбрачните връзки(когато има и чувства) те карат да преживявяш емоции които не можеш да ги изпиташ в къщи, зареждат те много с енергия, (макар че понякога и изсмукват много енергия), карат те да се чустваш влюбен, от което имаш съвсем друго излъчване, правят да се чустваш по-жив и млад. Особено ако и двете страни полагат еднакви усилия.

119.   Имам връзка от от 13 години и двамата сме семейни. Чуваме се всеки ден и се виждаме средно по веднъж в седмицата. Има неща които не се планират, просто се случват. Няма наранени и обидени, всеки уважава личния живот на другия. Който няма отношение по темата е по добре да не чете, той никога няма да разбере.

120.   Е и аз съм във връзка и то съвсем от скоро шест месец. И двамата сме женени, виждаме се всеки ден, защото работим заедно и по точно той с мъжа ми а секс всеки удобен момент поне за сега, а до кога не знам само се надявам да не се случи така, че да разберат съпрузите ни тогава ооо не искам да знам ще е страшно, а може би тази тръпка и страх ме водят и искам още и още толкова ли е лошо това кажете.

122.   Абе хора как може да го правите? Как поглеждате своята половинка в очите? Щом не сте щастливи заедно с човека, който е до вас се разделете. Не е нужно да ги мамите и лъжете в очите. Това е гадно, подло и отвратително. Раздялата може би е едно по-добро решение. Или пък женени хора с деца... Ами тези деца имат нужда от искрени родители. Те взимат пример от вас и не може да го правите... Да лъжете, само за да си задоволявате нуждите ;). Много е подло!

123.   " Един мъж за да започне извънбрачна връзка значи нещо му липсва може би ЛЮБОВ, НЕЖНОСТ, ВНИМАНИЕ... помисли малко!!! " № 50, ето това искам да знам аз, защото попаднах на тази тема и косите ми настръхнаха. Не съм изневерила за 13годишен брак, но четейки ви, започнах да се замислям за собствения си съпруг. НАИСТИНА ли ТРЯБВА мъжът да чувства липсата на нещо такова, че да попадне в изневяра? Знаете ли обаче какъв е истинския отговор - не, не трябва. Понякога просто хормоните се разбушуват, химията се обажда и един мъж спира да се контролира. Да, аз нямам задръжки в секса и вярвам, че имаме любов. И какво от това? Никой не е застрахован. Никой.
Извинете, че ви натрапих мнението си като една неизневерила и нямаща доказателства или съмнения, че и изневеряват.

126.   Няма да коментирам, дали е редно или не, но причините за изневярата са много и лично аз приемам изневярата като необходимост. Истинската любов трае от 3 до 7 месеца и е нормално рано или късно секса да ни омръзне. Това е като да получаваш едно и също меню всеки ден. В случая, става думи за партньори, който се разбират и могат да живеят заедно, без конфликти и напрежение, но секса... тои определено е обречен правопропорционално с времето. Затова всеки търси някакво решение и то е изневярата. Но, изневяра не с цел да си развали семейството а да се получи това което липсва, без да се получават сътресения за самото семейство. И нека тук, някои да не ми говорят кое е почтено и кое не. Всеки изрича по една лъжа на ден а жените по 10. По добре ли е да се разбие едно семейство, поради липса на удволетворяващ секс и да се търси начин да се започва от "0" като ефекта за всички ще бъде отрицателен(да не говориме за децата) или да си получаваме, това което ни липсва(непринидена нежност, внимание и добър секс), без да нарушаваме семейния модел. Въпрос на избор, но аз като разумен човек, избирам помалкото зло(изневярата). От бозайниците, само една трета са моногамни а останалите не. Хората не влизат в категорията моногамни и няма как да избегнем природата си. Затова, правете секс с хора, който смятате за подходящи, докато усещата тръпката, а когато я загубите си търсете други, но без да създавате катаклизми в модела семейство. Определено хората, които имат извънбрачна връзка, са погрижовни и внимателни в къщи, за да могат да компенсират чуството за вина. Не задавайте излишни въпроси, на които можете да получите лъжлив отговор. Животът е театър и ако искате да го играете, то се опитвайте да използвате поговорката:"И вълкът сит и агнето цяло".

128.   Всеки случай е частен бе хора! Семеен съм от 26г и до преди година бях моногамен. Какво се случи ли? До преди 8-10г, двамата с половинката ми, започнахме сериозно да качваме килограми. Аз се стегнах. Промених начинът си на живот. Диети, спорт. А тя не пожела и сега е дебела баба която не може да качи стълбите до асансьора. Имам чудесна връзка и трябва ли да изпитвам вина? По отношение на чувствата... : Дами!!! не бъдете толкова мнителни! Ако можех да го правя без чувства и само за секс... има си проститутки. По безпроблемно, избор, в удобно за мен време и т. н. Просто на мъжете не им е заложено да ги изразяват, както на вас ви се иска :)))))

129.   №118, вие сте лош пример за хора с извънбрачни връзки, защото не сте се разбрали още от самото начало, че това е просто флирт, секс, но не и раздяла на семейства. Ти изобщо с какво право дори мислено си го спирала от това да създаде семейство? ! За мен ти си егоист, и то не само спрямо любовника ти, но и спрямо семейството ти.

130.   здравейте. аз съм мъж който има връзка с жена 20 години по-малка от мен. според мен има няколко съществени неща които човек трябва да знае за такъв вид (дългосрочни) връзки. по долнитите съвети са базирани на собствения ми опит и целят да осигурят една приятна основа за дългосрочна извън-брачна връзка.

1. дългосрочната връзка е винаги по-добра от краткосрочната ако тази връзка има емоционален потенциал. аз съм имал над 30-40 краткосрочни връзки и това го казвам от собствен опит:)
2. всеки вид връзка е позитивен ако хората участвасти в нея са оптимистични и позитивни личности и ако чувствата са двустранни. избягвайте връзка с депресирани, странни, или емоционално обременени хора.
3. скока с два крака (влюбването) е нещо което се случва изключително рядко в живота и не трябва да се пропуска.
4. важното е връзката да не ощетява никой за да бъде тя позитивно преживяване, с други думи не игнорираите или наранявайте вашия съпруг/съпруга/семейство.
5. никога не разкривайте тайната си дори да ви хванат--отричайте. това спестява много отрицателни емоции на хората около вас.
6. не задавайте въпроси на които не искате да получите отговор, т. е. ако очаквате отговора да е болезнен, по-добре да няма въпрос
7. избягваите теми касаещи бъдещето на връзката ви -- това е нещо което още в самото начало е трябвало да е ясно. безмислено и болезнено е да пречите на живота на партньора си.
8. всяка връзка има начало има и край. развивайте връзката си така че края да не е като падане от високо
9. помнете че освен адреналин такъв вид връзка може да носи много позитивни любовни усещания и да освобождава стреса натрупан в ежедневието, затова не пестете любовни чувства.
10. влюбвайте се до уши ако това е възможно -- така силата на позитивната емоция само скача, обаче не ставайте роб на тази връзка, т. е. очаквайте края като нещо нормално.
11. бъдете лоялен и грижовен към семейството си - неговите интереси са над всичко, дори и над връзката. аз например в момента съм по-позитивен от всякога и не защото имам чувство за вина, а защото съм намалил нивото на стрес до много ниско ниво, и съм вдигнал емоционалния си градус.
12. правете комплименти и целуваите партньора си колкото се може по често -- това само вдига емоционалния градус и позитивната емоция. това е катализатор и на сексуалност.
13. уважавайте желанията на партньора си и помнете че без двустранност на чувствата тази връзка няма емоционален смисъл
14. излизайте с достойство от връзката ако емоционалния градус падне. ако не излезете просто депресията на спомените ще ви тегне по-дълго време което ще значи и по-голям стрес в дългосрочен план.

ами това е. аз съм 42 годишен, с визия на 32 годишен, и с дух на 12 годишен:)

131.   Номер 130, пропусна да споменеш, че съветите ти са много добри, за да се превърне ИЗВЪНбрачната връзка в БРАЧНА. От личен опит ти казвам. Аз съм с 23 години по-малка от мъжа ми, а преди това имахме десет годишна връзка с него. Милно ми става като чета съветчетата ти. За много умен се мислиш, но вместо да си губиш времето с 30-40 връзки извън нещастния си брак, хвани и се разведи като хората и се бракувай с жена, която обичаш и те обича.

„бъдете лоялен и грижовен към семейството си - неговите интереси са над всичко, дори и над връзката. аз например в момента съм по-позитивен от всякога и не защото имам чувство за вина, а защото съм намалил нивото на стрес до много ниско ниво, и съм вдигнал емоционалния си градус. “
Тук си прав. Ако действително обаче искаш да спасиш брака си, трябва да потърсите брачен консултант - психоаналитик. Сега е точният момент, защото си освободил натрупаната сексуална енергия при другата жена и можете да работите с жена ти за спасяване на брака. Ако не го направиш, бракът е обречен. Въпросът е не ДАЛИ, а КОГА.

“правете комплименти и целуваите партньора си колкото се може по често -- това само вдига емоционалния градус и позитивната емоция. това е катализатор и на сексуалност. “
виж, тук имаш право, любовното влечение извън брака временно може да подобри сексуалността в брака към по-добро, но ефектът е временен, защото проблемите в брака си остават. Нещо повече - с течение на времето влюбването в момичето ще прерастне в истинска обич и привързаност, което ще ти прекърши крилцата на влюбен. Тогава ще си седнеш на задника и ще се разведеш. Просто си губиш много време и много енергия в глупости, вместо да инвестираш време и усилия или в спасяване на брака, или в развод и създаване на ново семейство с обична жена.

„ами това е. аз съм 42 годишен, с визия на 32 годишен, и с дух на 12 годишен:) “
виж, тук имаш пълно право.

132.   Номер 131, от всичко казано излиза, че извънбрачните връзки са гупост, обричат брака и щом имаш такава връзка брака ти е нещастен? ! Това ли искаш да кажеш? Въобще, ама въобще не съм съгласна! Абсолютно погрешно-от опит да го знаеш!!!

133.   Здравейте!!!!
На 28год съм, омъжена и също като повечето от вас имам връзка с семеен мъж. Виждаме се когато може и където може. Сексът е уникален, но не е задължителен на всяка среща. Просто не мога да ви опиша какво е преди всяка среща с него. Умирам от удоволствие и след срещата с него съм щастлива майка и съпруга. Просто не знам как бих живяла само с мъжа си, и без любовника си...
меги, 28

135.   към номер 133 : какво му е на мъжът ти??? аз съм на 48 и кръшкам защото жена ми загуби интерес към секса. а ти?

136.   Към № 129, едно е в началото да си наясно че това е само флирт и секс и т. н, но не може да си наложиш да не изпитваш чуства, когато те се появат. Едно говори разума, а друго диктува сърцето. Както и да е. Ако някой го интересува как завърши цялата история- съпругът ми ни хвана заедно. Любовникът ми се държа като абсолютен страхливец. Аз се държах много по-мъжки от него. От тогава не съм го виждала. В началото имах нужда от него и исках да се видим, защото имах нужда да разговарям за случилото се. Но той го беше страх. По този начин доста ме отблъсна и много ми помогна да го преодолея.

137.   №130 може ли да ми дадете някакъв имейл. Много искам да споделя с Вас лично моята история. Мисла че много ценно и градивно ще получа съвета Ви. Тук не искам да я пиша понеже като чета различни коментари много се обърквам. Вашия обаче е най-добър. Благодаря!

138.   136, ти кой от всичките предишни си? Така написано изглежда, че си авторката на темата. А не си. Аз съм и все още съм участничка в извънбрачна връзка. И никога не съм била хващана.

139.   Няма да съдя никого от вас, само ще споделя какво ми разказа съпруга ми. В работата си има един плейбой, който освен съпруга е завъдил не една, а две любовници. Никоя от тях не знае за другата. И двете са влюбени, постват хороскопа му във Фейсбук и сигурно тайно се надяват някой ден да се разведе с жена си. Той, разбира се, няма такова намерение. Обаче и двете пърхат около него и са страшно убедени, че е влюбен в тях. Като ви се занимава с женени, занимавайте се, ама умната, че на онези жени целия офис на мъжа ми им се смее.

141.   № 138, наистина не съм авторката на темата. предишният ми пост беше № 118

142.   Продължение към №130.
1. аз ОБОЖАВАМ съпругата си и не възнамерявам се разбивам семейството си и да се развеждам.
2. обожавам децата си -- те са върха и всичко което един родител би искал да има
3. имам извън-брачна връзка по следните причини:
- нужда от разнообразие
- нужда от релакс и позитивни емоции
- нужда от стрес-контрол
- нужда от силна любовна емоция която е нещо неповторимо
4. всички изброени неща имат САМО позитивна страна и не ощетяват никой. Моята любовница е наясно със ситуацията, влюбена е в мен, но знае че това е нещо което е преходно и аз НИКОГА няма да напусна семейството си
5. аз вярвам че един мъж може да обича повече от една жена СТРАСТНО и ЛУДО. Аз съм такъв мъж и не искам да се ограничавам защото любовта е находка в живота която се среща мнооого рядко.
6. аз ценя любовта и никога не бих изпуснал шанс да я срещна дори каот стана на 100 (години дай боже всекиму:) ).

така че на всички скептици, и черно-бели хора ще каза следното: Хора живейте защото времето не чака и любовта подминава хората които са жертва на социалните стереотипи и брачните клишета:)

ако на някой му пука за дискусия да пише на ...

143.   Бреее много боклуци имало в Бьлгария бе.

На всички тея дето НЕ се ебьт като разгонени животни с чужди жени и мьже - Евала... самоконтрола ни прави хора, а не нагона.

За всички останали - то си е ваша работа... всеки има право да бьде какьвто иска, боклук влиза в тая категория сьщо :)

Не ви сьдя - само констатирам фактите ( хи-хи-хи )

144.   № 130, мисля абсолютно като теб. Любовта е нещо велико и трябва да се изживее когато има възможност, защото един ден човек няма да има такава възможност

145.   Подкрепям номер 8.
Вие сте мръсни лъжци и нагли боклуци!
Излагате се, мръсни боклуци осрани!

147.   139, да не би този плейбой да е мъжът ти и нарочно да говори в трето лице, за да види реакцията ти?

150.   подкрепям 142

151.   Просто като чета и ми идва да се откажа от сериозни връзки и брак. Не че съдя тези, на които им харесва полигамията, но някак си смятам, че човек трябва да реши какъв е и после да живее според това - ако си полигамен, тогава не създаваш семейство и не сключваш брак, защото това просто е за друг тип хора или пък го правиш, но с човек, който е наясно с полигамията ти и няма против. Иначе се превръщаш в измамник. Не секса с други ви прави измамници, а това, че го правите зад гърба на половинките си, тоест двулични сте. Вашата удовлетвореност, носи болка на тези, които са до вас.
Аз също разбирам желанието за сексуални контакти и т. н. с други хора, освен официалния партньор, защото съм била с други мъже по време на моята връзка, но НИКОГА зад гърба на партньора си... Той винаги е знаел, дори участвал понякога, както и аз знам, когато той е с друга. Никога не сме се мамили зад гърба си и все пак сме си поставили границите на тези странични контакти. Ако партньора ми не разбираше моята гледна точка, никога нямаше да го правя зад гърба му, а ако много ми се прище, щях да се разделя с него и да си търся сродна душа, която разбира нещата като мен, за да не се налага да лъжа, мамя и да се чувствам като измамница, която се подиграва с чувствата на другия.
Някои хора може и да не видят разликата и ще кажат, че все тая нали се прави секс с друг, но за мен е особено съществена - едно е да идеш да спиш с друг и да се прибереш при мъжа си, който нищо не подозира и се държиш сякаш всичко е ок, друго е да е наясно с нещата и всичко да е прозрачно във връзката и да се приемате такива каквито сте, но без лъжи и измами и заблуди...

154.   номер 151 след 25г брак, нещата се променят.... и тогава на къде??? Когато магнетизмът изчезне и семейството се превърне в ООД!!! всеки има потребност от любов и разбиране!!! р. р. мъж съм

155.   Аз също имам любовник от три години. Омъжена съм и съпругат ми дори знае за моята връска с по млад мъж от мен. Мъжът ми работи в чужбина и не мога да чакам с месеци някой да ме задоволи. Все пак съм на 32г и имам сексуални нужди. Мъжът ми също има секс партниорка там с която се задоволява. Когато сме заедно не пропускаме момента да правим секс и то много качествен. Иначе любовникат ми е на 24г и е студент в момента. Много е активен в леглото и го правим различно, като повечето пъти е през ден два, по някога и всеки ден зависи дали е преди или след цикъла. От негова страна желанието му заа секс е всекидневно и непрекъснато. Не мисля че това е причина да се притесняваш все пак сме жени и имаме нуждаа от това. Аз лично не мога да издържа повече от два три дни без да съм правила секс. Имам и вибратори но не бих казала че е същото. Мъжкият пенис ми доставя много повече удоволствие от един вибратор който ползвам само когато немога с приателят ми. Иначе е луд по мен нее женен но си има сериозно гадже. Правим го на всякаде стига да сме свободни и сме сами.

156.   151, ако беше толкова просто, щяхме да сме роботи, които цъкат по програма - решаваш да си качиш полигамен или моногамен софтуер - и готово!
Като понатрупаш малко житейски опит ще видиш, че нещата не са точно така, както си ги представяш. Ще се изненадаш дори от себе си, и то нееднократно!

158.   До 154 - "всеки има потребност от любов и разбиране!!! " - така е и мисля, че точно това трябва да се намира в семейството а не извън него... това, че голяма част от хората се женят просто така без да са си дали сметка дали си пасват и после тръгват да търсят каквото им липсва е отделен въпрос и голям проблем... по-скоро секса е нещото, което след известно време е възможно да се потърси извън брака, но не и това, за което ти говориш - явно ти не получаваш любов и разбиране от жена си - явно не си си избрал подходяща или просто тя ги дава, но на друг, а ти ги търсиш от друга? Е, това ли е семейството и защо изобщо такива хора са заедно - от страх като остареят да не останат сами? заради общото жилище и деца? чувала съм хиляди причини изтъквани от приятелки, които не са щастливи, но не искат да се развеждат... За мен това не е пълноценен живот...

До 156 - опит имам някакъв, да не съм на 50, но това не пречи да имам изградена позиция - изневерявала съм, изневерявали са ми и т. н. видяла съм нещата от различни ъгли и съм преценила най-правилното за себе си - а именно, че не желая да бъда долен човек, че уважавам чувствата на другия и не съм мишок, който се крие за да се из4*ка с някой си... Живота не е само това! Удовлетворение се постига с поставянето на цели и постигането им, обожавам работата си, хобитата си... Тези неща правят живота доста интересен и някак секса не остава единственото нещо, което дава криле така да се каже. Искреността в отношенията може да се постигне, но трябват усилия - винаги е по-лесно просто да се скриеш... Е, разбира се ако ми говорите за връзка, в която вече нито на единия му дреме какво прави другия, нито на другия - то няма изобщо за какво да се говори - тези отношения са не между съпрузи, а между съквартиранти, така че явно и правилата на брака не съществуват...
М/удр. опитвам се погледна нещата от гледна точка на мъж примерно (може и жена), който има скапана работа, която мрази, отива там с ужас и чака да свърши работния ден, гледа футбол, жена му е някаква кифла, която освен за шопинг в Мола не може да мисли и говори, въпросния тип няма потенциал за развитие в някаква област, тоест няма стремежи и цели, няма хобита или хобито му е да виси по кафета в събота, не споделя никакви каузи... Честно казано на ей такива мога да им вляза в положение защо търсят извънбрачни връзки - всеки си търси нещо, което да осмисли живота им... понякога хората са толкова негодни, че това им го осмисля... С това не визирам нито авторката, нито коментиращите... вашето положение не го знам, че да го анализирам, говоря принципно

159.   Имам въпрос към изневеряващите: с или без презерватив го правите? Моля за искреност.
Надявам се от отговорите да стигнем до заключения за брачните сексуални контакти. Смятам, че трябва да са задължително със. След като ще се лъжем, да си пазим здравето поне.

160.   Според мен повечето коментарии тук правят няколко основни грешки.
1. мъж/жена може да обича повече от един човек/партньор. Аз например обичам и жена си и гаджето си. С жена си правя всичко, много я обичам, но секса с нея е леко изветрял с времето. гаджето -- и нея обичам, искам да правя неща с нея, и секса е динамичен и страстен. Обичам и двете и двете имат място в моя живот което е значително.

2. не искам да обиждам или нарянявам никой и затова съм много дискретен. принципно ако аз съм от другата страна (сиреч ми изневеряват) предпочитам да не ми казват. ако не знам няма проблем, ако знам има малък проблем -- ще ми стане кофти но след 2 дни ще ми мине защото обичам съпругата си прекалено много за да се откажа от нея.

3. в оценките по горе липсва анализа. човешкия живот е динамичен и човек постоянно променя нуждите си. има място за хоби, кариера, но има и място за нова и непозната любов. аз бях късметлия -- намерих всичко в живота -- кариера, хоби, и най-уникалните лъбови която човек може да си представи. не искам да се лишавам от нито една от тях -- живота е кратък и шансовете за подобни лъбовни преживявания стават все по редки с напредването на годинките. Никой не трябва да се лишава от подобен вид уникална емоция поради някакви скрупули, страхове, комплекси, или криво-разбрана лоялност.

И накрая -- лисицата не могла да си скъса грозде и казала че е кисело...

161.   160, хубаво мислиш, но изобщо не мислиш за никой друг, освен себе си. Съжалявам. За мен ти си голям егоист. Най-малкото мислиш за „гаджето си“. Тя заради теб трябва да живее в сянка и повярвай ми - това не е живот. Жена ти поне е предпазена от незнанието. Приятелката ти минава през Ада, колкото и да се прави на щастлива пред теб.
ж. 27 - бивша любовница

162.   #161 -- това е найвно мнение което не отразява нищо от истината. Гаджето ми е 22 годишна супер секси и умна мацка която има една голяма опашка от ухажори но просто е решила че не иска стабилна и дългосрочна връзка в близките няколко години. тя няма очаквания, аз нямам очаквания и всички си живеем супер спокойно и добре. няма наранени, няма депресирани, няма бивши любовници, излъгани и зарязани съпрузи, разбити семейства, драми от сапунен сериал, няма хора в Ада. Всичко е въпрос на психика, емоция, и житейска позиция. Всеки решава сам за себе си колко дълбоко е склонен да инвестира чувства и всичко е ОК, без губещи страни.
Естесвено това става само при връзки които са балансирани -- другите, небалансираните връзки просто са бомба със закъснител и затова аз специално никога не влизам в такива схеми.

163.   160/162 - ще те разочаровам. И аз така говорех на нейните годинки, за да не загубя любимия си. И действително се самозалъгвах доста години, бях отдадена на учене и работа (аз си падам работохолик) и някак си успявах да притъпявам чувствата си и да не натоварвам допълнително любимия човек - не исках да съм му в тежест, но най-вече не исках да създавам проблеми, защото мислех, че ще ме зареже при първи проблем и първо съмнение у жена му. Връзката ни никога не беше разкрита, обаче разбитите семейства и цялата останала банална дандания дойде в последствие, защото след дълги години в сянка реши да се разведе и да създаде с мен семейство. Бивша любовница съм и настояща негова съпруга, но знам през какво съм минала тогава, а и доста трудно минахме през развода му и неговите огризения и съмнения. До последно не съм искала нищо от него и се правих на силна. Аз съм на вид желязно момиче, каквато сигурно е и приятелката ти, но ще ти кажа една нейна тайна - нощем тайно плаче самотна в самотното си легло и минава през Ада, когато остане сама, а ти се върнеш при съпругата си.
„всички си живеем супер спокойно и добре. няма наранени, няма депресирани, няма бивши любовници, излъгани и зарязани съпрузи, разбити семейства, драми от сапунен сериал, няма хора в Ада. “
Заблуждаваш се - безплатен обяд просто няма. В случая го плаща любовницата ти, защото е просветената в тайната и самотната страна, но ако не успеете да се разделите и чувствата ви напротив се задълбочат (както стана при нас) се започва истинската драма с жената и децата ти.
Ако дъщеря ми един тръгне с женен мъж съм готова да направя всичко, за да го предотвратя. Нямате си и представа, какво причинявате на хората, с които компенсирате дебелите ями във фалшивите си бракове.
На моя човек съм простила, защото го обичам, но като видя, колко наивно и егоистично мислят хора като Вас ми става лошо. Била съм третата страна и познавам доста хора, които са минали през подобно нещо и мога да ви кажа, че товарът претоварва и най-силната психика и някой винаги плаща цената....

164.   159 мъж съм. приятелката ми още първият път пожела да е без... , съгласих се. според нея е форма на доверие!!! тя казва че отдавна не прави секс с мъжът си и оставам само аз. обаче, аз правя и със жена ми... притеснително си е, както и да го погледнеш, аз лично се притеснявам но ако го заявя!!! , чака ме дъжд от обвинения, сещаш се :))))))) не се поддавай, настоявай си за кондома!

165.   №163 пак грешиш. мойта приятелка си има огромна социална среда, излиза с други мъже/момчета почти всеки ден на дискотеки, барове, кафенета, ресторанти. свалките при нея са нон-стоп. проблема при нея е бил че е била в дългосрочна връзка която е завършила с голяма дандания и най-малкото и желание в момента е да влиза в нова такава. просто момичето иска да си поживее и то сега. не мисля че е влюбена в мен, а по скоро дълбоко привързана. освен това аз и съдавам морален и финансов комфорт който и се отразява супер добре и това е видимо и като визия и като манталитет. с една дума в края на краищата аз ще обера пешкира накрая защото ще трябва да заглушавам любовните си чувства когато стане време за раздяла. тя просто в момента все още търси дългосрочния си бъдещ партньор и аз до някъде и помагам в това :)

166.   165 - ти грешиш, мили. Аз го избивах на зубрене и на бачкане, тя го избива другъде. И двете сме нямали нормално поведение - ако си мислиш, че е нормално да излизаш наляво-надясно всяка вечер - ГРЕШИШ. Къде ще те избие - не се знае.
Животът на любовницата е самотен колкото и социални контакти да има. Аз мога в университета да съм имала 1000 колеги, да съм държала реферати, да съм била намахана мадама на пръв поглед, но вътрешно съм била леш тогава. Работех в интернационална компания и само мъже ми бяха колегите, как мислиш - и съм флитрувала, и съм имала много голяма среда, но рано или късно оставаш сам и в тази самота почват мислите да ти минават като на магистрала. Точно това се опитва приятелката ти - да остава по-малко сама, за да не мисли. И действително може да ? помагат другите хора, излизанията и флиртовете, но само до момента, в който трябва да се прибере и да легне САМА да спи.
Кога е критичният момент? Точно когато сте били заедно и си тръгнеш. Направи експеримента да се върнеш след десетина минути и ще разбереш, че се държи странно - опитва се да изглежда весела, но може дори да е плакала, да гледа през прозореца или да се държи странно като цяло - сякаш си я спипал при нещо, което иска да скрие от теб. Спипал си я в тъгата ? и ще се стреми да го прикрие.
Ти имаш гузна съвст и с право. Затова и се опитваш да компенсираш с други неща - финансово и с връзките си и съветите си. Познато, но не помага, когато останеш сама. Връзката ви иначе така може да продължава с години. Рано или късно ще видиш, че момичето ще залинее или поведението ? ще се изроди съвсем - алкохол, дроги, мъже. Може да я избие и другъде де, но в никакъв случай няма да е в нещо нормално. Дори може да я избие в това да иска да сключи брак с някой неподходящ, които почти не познава. Имам и такава приятелка, която само заради това се омъжи и продължи пак с женения, но и двамата днес са женени и тя страда ужасно.
Голям си глупак, Авторе. Тя, разбира се, че се прави, че няма чувства дори. Какво искаш - нали, ако ти постави ултиматум ще те загуби. Точно истински влюбените любовници се правят на големите непокистки, за да не загубят партньора си. Която иска само секс, пари и помощ, тя си казва, какво иска и прави проблеми по принцип - има изисквания, условия. Дори може да се прави, че търсила постоянен партньор, но ще видиш, че няма да намира. И моят ми викаше - о, ти в университета ще срещнеш някое момче. Ха-ха.
Ако ? мисилиш доброто, по-добре се раздели с нея или с жена си. Жена ти поне е защитена от незнанието, но на това момиче ти губиш времето. Колкото и да ? помагаш финансово и с връзките си, това няма да компенсира психическото натоварване. Човешката психика е много сложно нещо. Така както днес я гледаш усмихната, весела и социална, утре можеш да я намериш с прерязани вени в банята ?. Сериозно ти говоря. Прищраква ти и край.
Не си навличай грях на главата, не губи младостта и енергията на момичето. Днес е на 20, утре е на 30 и младостта ? е минала, чакайки човек като теб да се прави на съпруг и баща. Никой не заслужава такъв живот да не говорим, че жена ти рано или късно ще разбере (или ще престане да се прави, че не знае) и тогава почва истинския кошмар за всички - виновна ще излезне твоята приятелка, разбира се. Тя ще е курвата, която те е съблазнила и ще ? се наложи да сменя града, дори държавата.
Спести на всички много болка. Скъсай с нея. Ще тъжи по теб няколко месеца и ще си намери истински мъж, който може да ? предложи повече от едното голо....
Казвам ти го съвзем добронамерено, защото съм минала през всичко това. Моят случай беше поне по-добрия варянт, защото цялата си енергия вкарвах в самоосъвършенстване, в учене, в работа. Твоето момиче го избива на парти, което задължително ще завърши в някоя ексцесия и после тя няма да може да се гледа в огледалото и кой знае - може би като отидеш в обичайното време на обичайното място да завариш само един потънал в кръв труп. Човекът е крехък. Прищраква от веднъж и после се чудиш, как и защо, но никога няма да разбереш.
Чети литература по темата, ако си начетен и образован човек. Питай дори психолог. Натоварването за третия ъгъл в триъгълника може да доведе до изаряне на бушончета и дори до фатален край.
П. П. Моя роднина роди от мъж като теб, който не призна детето и се направи, че не я познава. Взе бебето и с него в колата се заби в едно дърво. Преди това никой не виждаше проблеми при нея - млада, хубава, образована, заможна жена, усмихната и изобщо - НИКОЙ НЕ ВИЖДАШЕ ТЕЗИ ПРИЗНАЦИ.
Жените клоним към самоубийство точно в такъв дух - изневиделица. Не ти го казвам туко така. Чети клинична психология и психоанализа - инстинктът към смъртта е в женската природа. Той е свързан с това, че ние допускаме мъжкия член в себе си и сме тези, който дават живот, рискувайки своя. Има определени центрове в женската психика, които са ти много, ама много чужди като мъж и ако искаш да си обясниш някой неща в поведението на приятелката си, хвани и почети малко.
Според мен обаче няма да го сториш, защото така ти е удобно. В момента ситуацията е win-win за теб - печелиш, защото имаш силите и енергията да се правиш на добър съпруг и баща, печелиш, защото имаш откъде да се зареждаш със сила, енергия и приятни емоции. Дори жена ти печели, защото сигурно си станал по-добър съпруг - сексуално удоволестворен ти си спокоен, а съвестта ти те прави внимателен към жената и децата си. Губещият е третият-изличен ъгъл, който запълва дупките в брака ви за своя сметка. То е като една златна мина - ще черпаш, че черпаш и всичко ще е добре с години. Винаги ще има златце, а на пръв поглед всичко си е както преди. Един слънчев ден всичко ще се срути върху теб, защото сам си подкопал почвата, върху която стоиш.
Историята е банална, стара колкото света и винаги завършва трагично. Не са малко и примерите от литературата на нежни поети и души, които точно заради такава невъзможна любов и емоционално свършване са свършили физически със себе си.
Но какво ти пука? Нали на теб ти е добре!

167.   Е след това, което прочетох никога няма да се омъжа. "Благодаря Ви" Вие сте страхливци и лъжци. За съжеление това е истината. Една идея- Защо не си направите сбирка на анонимните любовници, така може да поразмените и партньорите за разнообразие. Не си губете времето в писане, секс му е майката...
Мария 25г.

168.   ехееее, ти ме разби. много голям черноглед си. иначе звучиш много логично - и има явно осъзнаване на материята. обаче ако оставим черногледството на страна, може би знаеш че всички хора са различни. моята приятелка е жена която работи, учи, купонясва, ходи на фитнес по 7 пъти седмично, и т. н. много активен, позитивен, и човек с много твърд характер. тя е мъжка психика в женско тяло. така че кървавите картини са много имагинерни... аз знам как точно да направя така че да изляза от тази връзка без да причиня щети от емоционален характер, но ти си права, не ми се иска и не е в мой интерес. освен това трябва да се вземе преди вид и възрастовата разлика (значителна) което прави нещата още по малко възможни :) така че накратко--аз съм един голям късметлия че съм бил на подходящото време и на подходящото място и съм успял да намеря такова "златце", хехехе

101-150 от 457