Само за участници в извънбрачни връзки
Здравейте! Омъжена съм и имам женен любовник. Нека всички в моето положение да споделят колко често се срещат с любовниците си. В смисъл-един път седмично или месечно и достатъчно сексуално или емоционално удовлетворени се чувстват. Струва ли ви се, понякога че сте на повикване или не ви пука. Наистина ме вълнува, не правя статистики разни. Благодаря, предварително!

Коментари

351-400 от 457

401.   към 398
Аз устисках 30г... 100% вярност. На петата година от бракът ми осъзнах, че несъм с правилния човек но вече имах 2 деца и си поех отговорноста, и никакво кръшкане!
Това несамо, че не се оцени но и се изтълкува погрешно
Сега вече децата са големи, станах дядо и вече ще ме хванат за дядовия :))) - несъм длъжен никому. Имам приятелка - забележи - приятелка, а не любовница - омъжена е и се подготвяме да живеем заедно
Немога да давам съвети, но ако мога да се върна назад, ще седна на масата да се изясним за да няма недоразумения, ще си изгледам детето и след това каквото сабя покаже...

402.   Към 395. Аз съм в твоята ситуация от 10 години. И моят съпруг категорично отказва да потърси помощ за импотентността си. На него очевидно това не му е проблем. Но за мен е. Моралистите тук веднага ще кажат: ами разведи се! На мен обаче ми се вижда изключително тъпо да се разделят заради едното чукане (или липсата му) двама души, които се обичат, разбират се, имат общи планове, имат 15 години съвместен живот и искат да остареят заедно. И да се разделят само, защото на мъжа не му става... А той, този мъж, как би се почувствал след тази раздяла? Съмнявам се, че ще му е по-добре - хем разведен, хем импотентен, хем върви към 50. Както и на мен няма да ми е по-добре сама, пък било то и свободна да спя с когото си искам; животът не е само секс.
Ето така се появи любовникът. Точно както се е случило и при теб. Моят любовник ми е необходим, за да мога да запазя семейството си. Към съпруга си се относям с много обич, нежност, грижа и всъщност съм му предан приятел. С любовника правя секс.

403.   До 398 - мога да кажа, че 400 го е казал най-добре с малкото допълнение е, че е понякога трудно дори да си с правилния човек, защото всяка връзка си има своите кризи или човек просто изживява някаква криза и не се чувства разбран от партньора. В същото време навън винаги има изкушения и специално за жените винаги предложения и внимание от мъже, които ти свалят звезди. Лесно е да се изкуши човек предполагам, но е трудно да устои.
Имам 12 годишна връзка и не съм изневерявала, но имах един момент, в които бях много изкушена и защото мъжът действително ме разбираше и беше привлекателен, и защото моят партньор в този момент не чувствах да ме обича, но осъзнах, че не това ще ми оправи проблемите. Просто сякаш изневеряващите много очакват от мъжа/жената като цяло. Реших, че първо ще се пробвам да си реша проблема във връзката, после ако не стане - ще скъсам, ПОСЛЕ ще тръгна с друг.
Това за мен е правилният ред на нещата дори да има деца. Уважавам мъжа си просто прекалено, за да го унижа по такъв начин.

404.   До 402: Много, много съм ти благодарна, че сподели! Вече не се чувствам толкова сама в тази объркана ситуация! Дано повече хора помислят над нашите истории преди да ни съдят и сравняват с най-долната измет. Желая ти щастие!

405.   No 402, разбирам те напълно и си права. Това, което искам да те попитам е дали съпругът ти проявява разбиране в тази ситуация - дава ли ти свободата да излизаш сама, без да те пита къде си и без да те проверява или те следи и те ревнува. Не те упреквам, просто ме интересува неговата реакция, която, впрочем, е въпрос на интелигентност. Нямам предвид да не те подозира изобщо, а да допуска, че нещо такова се случва, но да се прави на разсеян, защото си знае кусурите. Ти как мислиш и как се държи той с теб? Извини ме за любопитството!

406.   До 405. от No 402. Да, съпругът ми не ограничава социалния ми живот и никога не проверява версията ми къде и с кого съм била. Ние обаче така се отнасяме един към друг по принцип. Аз също уважавам неговото лично пространство. За да съм напълно честна с него в ситуацията, съм му казала още отдавна, че ако не направи нещо за себе си - да се консултира със сексолог, да си направи хормонални изследвания, да идем и двамата на семейна терапия, ако трябва, - рано или късно аз ще намеря начин да си реша проблема със сексуални дефицит, защото той се отразява на здравето ми. Той прие информацията и не направи нищо по въпроса. Темата е табу у нас, никога не ме е питал "Имаш ли любовник? " Пък и аз, честно казано, любовник - в онзи класическия смисъл с шампанското, розите и безумната любов, нямам. Имам сексуален партньор.

407.   Сексолога върши своята си работа. Аз ползвах такава услуга когато навърших 40г. 480лв ми струваше лечението и за 20 дена бях чисто нов - но " гърнето се счупи" Повече от година женами ме обвиняваше, че немога защото съм го давал на друга... , последваха и други неща.... , свърши се с доверието и любовта. Е, сега вече наистина има друга и със шампанското, и със розите :)))
Само споделям :)))

408.   402, 406 много разумен и зрял човек си мила. Аз нямам този проблем, но ако го имах, щях да постъпя точно като теб. Ти си намерила адекватно решение за себе си, предвид твоите човешки, женски нужди, защото развод, когато всичко останало е наред би било глупаво. Пожелавам ти късмет.
ж50

411.   Не зная какво става, моля за съвет! Мъжа ми замина в чужбина за месец и половина. Към края така се случи, че започнахме да си пишем по скайпа с човека при който работи-също българин. Съвсем културно, но споделих някои неща за мен. Дойдоха си, аз бях в болница, а момчето -ще го наричам така защото е по-малък от мен се държеше много добре с мен. Така или иначе се разбрахме да не казваме на мъжа ми че си пишем, но се разбра, но никой не знае какво си пишем-общи неща. Пак заминаха и пак си пишехме. Аз повече на майтап го обръщах, дори аз помолих да продължим с писането, обаче в един момент се вкарах във филм, че ми липсва когато не пише и се стреснах, когато една вечер забрави да ми пише след вечеря, извини се сто пъти, аз му казах- карай, коя съм аз, много важно-което би трябвало да е точно така, но получих отговор, че "много добре знам че не е така" и ми просветна и на мен, че искам да правя секс с него. Бих го питала директно, но не по скайп или тел, викам да пием по бира като се прибереш- вика ще се обадя на мъжа ти. Викам си - ок - явно няма да ми върже. Иначе само ми праща поздрави докато говори с мъжа ми- ама всеки ден! Купува си оттам каквото моя купува за нас- например чаршафи... Обаче като са тук, въпреки че ми има тел-гепи ми го случайно, без да ме пита, не е звъннал. Иначе се мота много около мъжа ми и си измисля работа и пита за мен нон стоп- мъжа ми вече се усеща! Пак си викам ок- няма нищо! Обаче преди 2 дни ни кани на гости и ми намига за 100тен път-всеки път като се видим всъщност ми намига аз не. У тях накрая му се изплезих и той също. Много хора имаше, жена му, абе ужас! Прегръща ме, не беше пиян, вика ми че съм красива- направо ШАХ! Гледаме се нон стоп, скрито открито как се сетите. Аз дори му пуснах ръка накрая вече когато ПАК МЕ прегърна, нямаше изненада. Обаче все си мислех че може да звънне и да излезем с колата например- обаче не е звъннал от гостито НА МЕН ЛИЧНО и аз се тормозя какво става. Нищо или нещо. Не може да се видим на саме а и не искам аз да звъня по тел. Мисля, че ясно му показах че го искам, въпреки че му направих забележка да спре да ме прегръща- вика защо? - много се радвал... добре че мъжа ми беше пиян....
Имам опит, но такова чудо не ми се е падало и не знам как да постъпя, а съм на почти 40г. Не искам и да се изложа, че имат още едно заминаване заедно по работа. А то толкова си личи че се закачаме и ще излезем виновни без да сме консумирали нищо...
Какво да правя? Има ли смисъл да се опитам да го досваля за леглото и ще имам ли успех?

413.   398, родителите ти може да са 60 години заедно, но това не означава, че не са си изневерявали. през комунизма е било гадно да си разведен и затова не са се развеждали, но сега е различно

415.   Здравейте! И аз съм една от всички опитващи вкуса на извънбрачната връзка. Връзката ми е от почти 5 години. От около 3-4 месеца все по-често се замислям дали си заслужава да продължа или е време да спра до тук. И двамата сме семейни с пораснали деца. Срещите са почти като по график един път седмично за около 1 час. Този график и това малко време започнаха да ме дразнят. невъзможността от негова страна за уикенд някъде поне веднъж на няколко месеца също допълват размислите ми за отказ. Всичко останало е ок : точност, внимание, дискретност и т. н. Ще съм благодарна на споделен опит или съвет, за да разбера аз ли искам много и в коя посока да тръгна.

416.   Странна работа...... Аз съм мъж - в моят случай срещите за по час са веднъж на два месеца. Когато настоявам за повече ме ме наричат сексуален маниак. Започнах да я водя през уикендите на море - Доволна но...... бил съм я водил заради секаса и не дава....... И така 2 години - Писна ми - Край
Хей - 415 - ние сме един за друг :))) и нашите половинки са един за друг - да ги запознаваме ,а ние с теб да си хващаме пътя :)))

417.   Странна работа... Аз съм мъж - в моят случай срещите за по час са веднъж на два месеца. Когато настоявам за повече ме ме наричат сексуален маниак. Започнах да я водя през уикендите на море - Доволна но... бил съм я водил заради секаса и не дава... И така 2 години - Писна ми - Край
Хей - 415 - ние сме един за друг :))) и нашите половинки са един за друг - да ги запознаваме, а ние с теб да си хващаме пътя :))) Созопол ни чака и други места :)))

418.   Да попитам и аз.
В числото на тези с тайните връзки съм.

Появват ли се чувства и мисли във вас?
Има една жена, с която се виждаме за секс.
Обаче я искам за повече, което е невъзможно по ред причини. А отскоро си мисля, че тези причини не са константи и че можем да ги променим. Ако искаме, разбира се.

От няколко години сме заедно, то си е връзка вече. Говорим си по телефона, пием понякога по напитка, отвреме навреме прекарваме по някоя нощ някъде.

Като си помисля, че мога да я загубя ми става гадно, вкисвам се. Понякога я ревнувам дори.

При вас така ли или оплесках аз нещата и се влюбих?

420.   Зачетох се, защото и аз се лутам между някои въпроси, които вълнуват нас участниците в сладките връзки:)). Имам връзка с жена вече 4 -та година. И тя както 415 често поставя темата за ходене някъде, за да сме сами и за повече време. Не събирам смелост и не съм предприемал нищо досега. Всичко между нас е ок. Тя е търпелива и тактична, но си мисля че може да й писне и да ме замени с някой, който ще задоволи желанието й. Какво да правя? Не искам да я изгубя, хубаво ми е с нея.

421.   Мъж на 45 съм. Определено няма възможности за чести срещи, а и аз не обичам срещите за час-два. За това поддържам две връзки и когато имам възможност най-често лятото обичам да прекарвам поне 2-3 дена с една от двете жени. Най-често някъде из планината.

422.   417 , успокои ме(аз съм 415 :)))). Явно има и по-тежки случаи. Със сигурност не сме попаднали на най-подходящия човек. Идеята ти не е лоша - може да се разменим и виж че сме останали доволни. :)))

426.   Дано някой отговори, макар че последните коментари са отпреди година и нещо. Имам тайна връзка, виждаме се на два-три месеца, но за цял ден и цяла нощ и така опитваме да си наваксваме...
Жена на 47 съм, семейна, с голям син, вече 3 години имам връзка с 54 годишен мъж, също семеен. За него това е втори брак, с десетина години по-млада жена, децата му са още ученици.
Започнахме връзката си много бурно, много страстно, но с времето не се наситихме един на друг. Може и странно да звучи, защото не сме някакви ученици, но такъв див и страхтен секс на нашите години не мислех, че е възможен, но е възможен. Такава е връзката ни и до момента, желаем се като луди и правим всичко, за да сме заедно.
На всичкото отгоре ни делят около 200 километра и като се има предвид, че и двамата сме страшно заети хора, направо не е за вярване, че все пак успяваме да се видим. Само че нашите срещи много рядко са за часове, а почти винаги са с преспиване. Пристигаме двамата в някой град и хотел от различни краища на България, като преди това сме изприказвали тонове лъжи вкъщи.... Това ме натъжава, но връзката с този мъж ми дава толкова удоволствие и щастие, колкото у дома не мога да получа. Сексът е по-добър от всичко друго, което съм правила през годините, получавам любимите си неща в огромни количества.... У дома ги нямам и не съм ги имала, просто мъжът ми не е толкова сексуален тип. С него също правя секс, като усещането е приятно, но е различно.
Обичам го и него, старая се да му угаждам, много го ценя и уважавам, грижа се за него и не поглеждам друг мъж.... освен тайната си любов. Откакто вторият мъж е в живота ми станах по-спокойна, уравновесена, грижовна и търпелива у дома. Същото казва и любовникът ми, че аз съм подобрила семейния му живот, защото преди с жена му много се карали.
Избягвахме думата любов, но след около 6 месеца аз му казах, че съм се влюбила в него и той ми каза същото. Не се уплаши, не избяга, макар и да му беше малко трудно да ми го казва в началото. Сега ми пише и ми казва, че ме обича непрекъснато. Неговото "страшно много те обичам" не ми обещава дом, старини и наследство, но топли съня ми и душата ми, а тялото ми празнува.
Имаме какво да говорим всеки път с часове, имаме общи теми, интереси и така срещите ни стават концентрирани мигове от супер секс и разговори на близки приятели. Не крия нищо от него, той също е много откровен с мен. Казва ми, че си изпълнява сексуалните задължения у тях, не твърди, че не спи с жена си, което би обидило моята интелигентност. Нямаме планов, всеки си гледа кариерата и семейството, просто си даряваме неземни мигове на щастие.

427.   426, очакваш отговор, но всъщност ти не задаваш въпроси. Може би очакваш одобрение, изглежда че и ти не го приемаш съвсем нормално щом пишеш тук. Преди няколко години бих те упрекнала, защото точно това преживях, разбрах че мъжът ми ме е лъгал и беше доста болезнено да разбера, че ме лъже най близкият ми човек. Сега разбирам че той е бил моят най близък човек, но не и аз за него. Сега знам, че за всяко нещо си има причини и че ти не случайно си срещнала този мъж, макар не винаги да разбираме посланията от вселената и мисля че щом това те кара да се чувстваш добре, може би трябва да се отървеш от чувството на вина. Може би точно това е любовта, когато нямаш очаквания.... всъщност как се виждаш след 5-10 години? Какво ти се иска да е бъдещето ти?

428.   427, благодаря ти от цялата си душа, че ми отговори на незададения въпрос! Да, нормален и добър човек съм, преди години и моя мъж ме нарани по този начин и знам колко боли и ти съчувстеам за болката! Обожавам този мъж и с него съм на седмото небе, просто го срещнах много късно. Изпитвам вин за щастието си с него, но как се отказва човек от полет в небесата? Желая ти да изпиташ същото чувство.

429.   Мила 426, не се отказвай да летиш. Никога не е късно, аз съм на твоята вързраст и всъщност след като се срина бракът ми, аз започнах да живея истински, преди си беше просто съществуване, така че не съжалявам в никакъв случай, че това ми се случи. Ако не беше ми се слумила щях да продължа да подържам изчерпалата се вече връзка залъгвайки се, че съм щастлива защото не съм сама. Сега разбрах че нещата в живота не са черно и бяло има много неща които преди не забелязвах, дори съм благодарна на мъжът ми че ми изневери и така ме събуди, отдавна не го виня знам че и аз имам вина за това. Не се вини, ти самата знаеш че на тази възраст разбираме колко време сме загубили борейки се за материални блага, а сме пропуснали това което истински ни прави щастливи и какво е всъщност сигурността, ако днес я има, няма гаранция за утре. Искренно ти желай щастие и греби с пълни шепи от живота, наслаждавай се на любовта си и който не я приема си е негов проблем. от 427

430.   И аз отдавна съм се замислил над тази тема. Направих 1-2 опита да създам такава връзка, но явно не съм попаднал на подходящата жена.
Като цяло темата е много вълнуваща и се възхищавам на хора които са намерили смисъла в такава връзка и съумяват да я подържат с години без да разбиват семействата си.
Вярвам, че любовник или любовницата оцветяват скучната сива картина на семейният живот.

431.   Благодаря ти пак, 427! Даваш ми повече подкрепа, отколкото можеш да предположиш! Трудно се живее с чувство за вина, в тази група сигурно не съм единствената, която се измъчва тайно и явно от угризения. Само ме гложди един въпрос и той е ДАЛИ има някакъв шанс да бъда само и единствено с моя таен любим? Дали ако поискам това от него и всичко между нас ще се срути? И другия вариант е дали ако бъдем наистина заедно, тоест се разделим със сегашните си партньори и се съберем, ние двамата дали ще бъдем щастливи? Ей това не ми дава мира. Казвам си понякога, че е голяма глупост да не опитам никога да получа това, което наистина искам и да не кажа дори и думичка за желанието си от страх да не проваля връзката ни! Друг път си мисля, че нещата между нас са толкова хубави точно защото са от време на време и съжителството ще ни съсипе и двамата и чувствата ни. Кажете нещо по този въпрос, моля ви, всички! Знаете ли щастливи истории на любовници които са се събрали? От 426

432.   426, погледнато отстрани е малко вероятно да се съберете с тайната си любов. на вашите години човек напуска семейството си, ако в къщи е наистина трудно поносимо и другият човек е само катализатор на раздялата.
както описваш нещата, не стоят така. освен това не забравяй, че човекът е женен за втори път (един път вече е правил тази крачка) и едва ли ще се разведе пак, за да започне за трети път от нулата. факторът деца също не е за пренебрегване, щом неговите са още ученици, ще има задължения и към тях.
така че по-добре не гради въздушни кули. а и дори да се съберете, нещата няма да са като да се виждате на няколко седмици веднъж и да извличате само меда от връзката.
Ж44

433.   426, съгласна съм с част от мнението на 423. Не мога да ти кажа за истории на щастливо събрали се любовницци, но мога да ти разкажа историите на щастливо живеещи сами жени. Може би съм доста карйна в разбиранията си, но и ти вече си на такав възраст че знаеше че щастливи дългогодишни връзки са голяма рядкост и след като го знаем какъв е смисълът да го правим отново. След два неуспешни брака разбрах, че цената на щастливите дългосрочни връзки е постоянното правене на големи компромиси. Може би не пиша на точното място, защото тук се говори за извънбрачни връзки, а за мен това е глътка въздух зз подържане на кухи и нещастни бракове. Другото което мисля е че голяма част от мъжете / извинявам се на другата част/ нямат смелоста и куража да напуснат изчерпалият се брак. Повечето ги зарязват жените им ако решат да не траят. Аз поне мисля така, ако не ти харесва бракът ти живей си сама, подържай си връзката, защо ще я превръщаш в рутгина и ще замениш спокойствието си на животът сам, живот без компромиси с вече познатото ни от предишен опит животът изпълнен с компромиси само за това да не си мам, обаче съм забелязала че тези дето уж не са сами по често се чувстват самотни от тези които живеят доброволно сами.. Това е мое мнение и не държа да го приемате за правилно, всеки си избира как да живе.. от427

434.   426, и през ум да не ти минава да си напускаш семейството. Че като паднеш от двата стола на земята, доста си преминала възрастта да започнеш отначало. Не, не, убедих се, че било мъж, било жена влюбят ли се на тези години тотално изтрещяват. Не проумяваш ли наистина, че защото се виждате тайно, скришом, затова ви е така вълнуващо. Не сте обременени с битовизми, не сте се виждали болни-защото на тези години убедена съм имате някакви болести. А този твой любовник.... извини ме, ще бъда директна-за твое добро-ами отвори си широко очите, веднъж се развел, втори път се оженил, мами и изневерява и на втората си жена... Как ти се струва, това читав човек ли е? Има банално, но сигурно средство да го тестваш и да се убедиш в чувствата му-предложи му да приключите със браковете си и да се съберете. Гарантирам ти, че ще офейка със скоростта на светлината. Ама нищо не ти пречи да опиташ. Направи го преди да си обезумяла да напускаш семейството си.... че много има да ревеш после. В заключение-абсолютно добронамерена съм към теб...

435.   426, и аз така, имам си съпруг, имам и любовник, но за разлика от теб нямам никакви колебания с единия или другия - хич да не ти пука какво говорят тук моралистите, животът е едини трябва да се изживее по най-добрия начин. Знам, че съпругът ми си има любовница, но не ми пука, нали ми купи кола, пълни и резервоара и не ме пита къде ходя. Любовникът ми не може да ми купи кола, но пък е страхотен в леглото, говорим си за какво ли не, ходим по купони, за миг не мога да си помисля да скучая. Хубавото на любовниците е, че ако започне да не им става винаги можеш да ги смениш за нещо по-младо и жизнено!

436.   434, ти направо ме смачка. Да не мислиш че като сме на 47 сме гушнали букета вече. Нищо и няма на тази възраст дори аз сега се чувствам по добре бих казала че и изглеждам по добре и най вече живея по добре.
Аз съм 427 сега имам време за себе си и го използвам ползотворно, ти какви съвети даваш да се затвори и да си трае защото има някой с когото не е щастлива и кога ще живее? По скоро ще си навлече болести от този нещастен но пък сигурен живот. За него че може да офвейка сигурно сиправа както споменах повечето са страхливци. И да попитам кой за тебе е читав? Сигурно някой мухльо дето главата си не може да вдигне, ама си стои послушно в къщи и само и само да не би да погледне някоя, се скъсваш да му угаждаш, за да покажеш, че от тебе по хубава няма. Даже бих казала че тези дето са се развели дори са по честни, защото поне са си казали и не се страхуват, че ще останат сами, имат смелоста да започнат от начало и да търсят вместо да се примирят с отдавна умрели връзки.

437.   Искам да попитам женените дами:Ако срещнете младо момче, което много ви хареса, но досега не сте успявали да стигнете далеч, и той замине, как бихте постъпили? Бихте ли го забравили, бихте ли отишли при друг или ще преглътнете обстоятелствата? Същият въпрос питам и татковците ;Д

438.   Моли се твоят съпруг да не разбере, че тогава щастливите мигове ще станат нещастни и целият ти живот се срива за нула време. Ще трябва да обясняваш на големите си деца, защо по рано не си се развела, след като баща им най - общо казано не отговарял на твоите изисквания. Мъжете изневярата не прощават. И аз се виждах в друг град, но за зла беда ме видяха най случайно доброжелатели и докладваха на мъжа ми. Нито можех да се оправдая, нито имаше смисъл, събрах си багажа и се махнах с надежда за другия..
Сега съм сама, моя любим ме изостави, като ми заяви, че новото ми положение не го устройвало, а и не можел да ме издържал, за което въобще не е ставало въпрос.
Вече съм на 53 г. и старостта ме застига, но съм сама..
Запомни мила: докато има "лудо влюбени" жени ще има и възползващи се мъже!! Стой си при твоя човек и забрави другия. Няма изневера без последици....
Препатила

439.   436, явно нищо не си разбрала от това, което съм написала. Смятам, че човек веднъж като коментира изразява позицията си и няма нужда да да преповтаря нещата. Но май ще се наложи да пиша още веднъж-дано е за последно. Първо... а и с него най-много ме засегна-никога не съм помисляла да обиждам човек заради възрастта му... Не, на 47 изобщо не сте гушнали букета както се изразяваш ти. Имах предвид, че на тия години съвсем не е лесно да се започне отначало. Прочети внимателно какво е написала 438. Тя е пример по учебник какво се случва с жена на възраст около твоята, когато се влюби. Аз съм работила с мъже и трябва да ти кажа, че никога не съм изневерявала на моят собствен мъж.... не че не ми се е искало, не че не ми е писвало понякога от досадата в ежедневието. Просто като ги слушах как коментират любовниците си, какво казват за тях... а тези жени са си въобразявали че има чувства, че има любов между тях, се зарекох никога да не допускам друг мъж до себе си... Не вярвам на нито един мъж, живота ме е научил да не вярвам. Това имах предвид. Надявам се този път да си ме разбрала по-добре.

441.   439, писах го и в друга тема, имам познати, които се разведоха и двамата, и се ожениха, но за това се иска, както вече са писали, много смелост, да си честен и да не си страхлив. И зависи от това с какви мъже работиш, ако са необразовани, необразованите мъже и жените си не уважават.
а 430, любовника, или любовницата, като ти изрита един ритник, скучният ти брачен живот, ще стане още по - сив. Да не стаен така пък и че да се стигне до развод, ама нежелан от тебе.

442.   Мисля, че всеки който не е щастлив в брака си има право да е щастлив другаде, но първо трябва да е изчерпил всички възможности да направи така, че бракът му да проработи. Ако такъв начин няма, това означава, че когато се е женил (омъжвала) е спал и се е хванал с човек, който няма стойности каквито на вас ви трябват. Наистина, възможно е човекът до вас да деградира с времето, но защо би го направил, ако има слънце като вас до себе си? Най-сложното в схемата са децата. Ако сте любящ родител и често говорите с детето си като с равен мисля, че темата за раздялата със съпруга може да се обсъди по подходящ за тях начин. Трябва да имате отговор за въпросите им. Децата имат най-много нужда от любов и сигурност. Другото е, че новият човек трябва да е широко скроен и да раздаде любов и на тях, да ги приеме като свои, да им бъде приятел също като вас. Запитайте се дали това е в способностите му? Аз съм жена и децата ми са номер 1 за мен. Не мога да изпитам щастие на техен гръб и да ги принудя да живеят с човек, който не ги обича. Мисля, че ако някога човекът до вас си е струвал вашето заветно "да", сигурно и днес го заслужава. Просто рутината ви е изиграла лоша шега. Ако е добър и стойностен човек и бръкнете отново надълбоко в сърцето му и откриете отново своята душа ще сте щастливи. Мисля, че мъжете са до голяма степен еднакви, както и ние жените. Обичана съм вече 27 години. Когато нещо ме дразни в съпруга ми му го казвам за да знае. Поощрявам го и той да е искрен с мен. Така всеки може да направи малки, но ценни компромиси за да е щастлив и другия. Понякога го дърпам за да порасне и да бъде смел и решителен като мен, да обича себе си преди мен. Това е много важно за всеки човек - истинска обич към себе си. Тогава само може да раздава и на околните. Бъдете силни и добри хора.

443.   Да, 441е права според мен Имах възможноста от близо да гледам живота на две прекрасни жени- майка ми и свекърва ми Майка ми остана сама на45г в момента е на 70г, свекърва ми все още живее със свекър ми с който от много години не се разбират. Майка ми е невероятна жена и когато остана сама се появиха няколко кандидата, казах й че нямам нищо против да живее с някой, но тя избра да е сама, тогава не я разбирах, но сега знам тя няма нужда да прави компромиси, , тя живее своят си живот, спокойна е в добро здраве, радва се на живота. Свекърва ми друга също прекрасна жена, цял живот се е примирявала с изневерите на мъжа си, сега разбира се вече няма такива проблеми, но те не могата да се траят, продължават да живеят заедно в постоянни сканадали и напрежение, тя често влиза в болници има много здравословни проблеми, разбити нерви. И всичко това от страх да не е сама, а като гледам майка ми в какво спокойствие и хармония си живее, помага на мен и на децата ми, има силата да ни подкрепя, не се страхувам да споделя някой свой проблем, защото тя е спокойна и знам че ще ми даде ценен съвет, знам че имам силата да го понесе, а свекърва ми все я пазим, нали е все нервна и всяко нещо й се отразява. С всичко това искам да кажа, че щастливият, спокоен човек има силата да понесе много трудности, да бъде полезен на себе си и на другите и най вече живее в хармония със себе си. Така че според мен всеки трябва да се бори за щастието така както го разбира, да се примиряваш с живот който не ти харесва в името на децата или просто да не си сам- това те смачква и те прави безполезен.

444.   цитат 442 „Мисля, че всеки който не е щастлив в брака си има право да е щастлив другаде“
Не съм съгласна!
Щастие - ДА, но не за сметка на някой друг - другъде. Не мислите изобщо за любовниците си примерно.

За другото съм съгласна, но с извинение - нима децата, които сме израстнали с двамата си истински родители сме си ги избирали? Не, живееш с тях дали ги харесваш или не.
Просто мислете за развод, не живейте във фалшиви бракове на гърба на трети хора.

445.   цитат 442 „Мисля, че всеки който не е щастлив в брака си има право да е щастлив другаде“
Не съм съгласна!
Щастие - ДА, но не за сметка на някой друг - другъде. Не мислите изобщо за любовниците си примерно.

За другото съм съгласна, но с извинение - нима децата, които сме израстнали с двамата си истински родители сме си ги избирали? Не, живееш с тях дали ги харесваш или не.
Просто мислете за развод, не живейте във фалшиви бракове на гърба на трети хора.

446.   Изчетох всички коментари до сега.... Моето мнение е, че колкото и любов да има един ден започва да ти липсва нещо и започваш да го търсиш (или то те намира). Ето и моята кратка история: омъжена съм от 5 години, нямаме деца още. Като всяко начало всичко беше чудесно, но дойде момент в който мъжа ми спря да бъде нежен, спря с красивите думи, спря с цветята за 8ми март, просто съм даденост.... Една година бях без работа, но през 2016та си намерих. Работата ми е чудесна постоянно се срещам с нови хора и един ден се появи ТОЙ. И двамата сме със семейства(без деца). В началото не му обръщах внимание, но започнахме общи разговори и от дума на дума разменихме фейсбуците си. Започнахме да си пишем... пишем... пишем. Всеки ден. Един дъждовен ден в който не бяхме на работа решихме да се видим. Правихме секс не беше кой знае какво, но ми хареса. След това исках да го виждам в всеки удобен момент и така и правехме писане, секс мили думи. Един ден като гръм от ясно небе осъзнах, че се влюбвам... направих грешката да му кажа... той каза, че не е готов за паралелна връзка в която има чувства и ме остави.... Но аз искам да се виждаме и не знам как да спра това желание... А вкъщи всичко е наред... като всяко семейство сме работим имаме планове обичаме се, но проклетата страст я няма... опитите да я върна са безуспешни... Как може да се чувствам наранена и изоставена от човек който беше само за секс...

447.   446, само секс, но винаги се получават чувства след това и затова е по - добре да не започваш. 445, всеки има право да е щастлив, но не на гърба на 3 - я човек, както е писал някой по - горе, че лъжел и любовницата. По - добре се разведи, отколкото да разиграваш всички и най - вече себе си.

448.   Привет на всички! Темата, дето я коментирате е супер, аз, обаче, ще задам друг въпрос - имам връзка със семеен мъж вече тринайста година. От поне 6 години се опитвам да се отърва от него, че ме нерви непрекъснато-и го гоних, и бой яде, обаче-не! Непрекъснато е залепен за мен, а иначе жена му го пере, готви му и каквото трябва там да му направи. Тя знае, че имаме връзка, но си трайка -и аз не знам защо, по-глупава жена не съм срещала. Та въпросът ми е - как да се отърва от този наглец, че ми съсипа нервите и ми дойде до гуша да му слушам лъжите!

449.   448 не обиждай жена му, че е глупава и го търпи. Просто се замисли дали и ти не правиш същото. 13 години връзка с него, 6 от които се опитваш да го разкараш. Чак му се чудя и аз -бой яде, гонен, нежелан, обиждан и 6 години седи до теб -страшна любов въртите. Не съм против извънбрачните връзки, ама споделете нещо смислено и не задавайте тъпи въпроси, че чак ми се прииска да ти отговоря и аз.

450.   Аз съм жена с 5 годишен брак - нямаме деца.
Той е разведен с две деца и нова приятелка, с която прави планове за семейство.

Поддържаме връзка от преди моя, и преди неговия брак... и въобще цял живот вече. Мисля, че не мога да се определя правилно вече ако не включвам и мисъл за него. Обичали сме се, мразили сме се, водили сме войни, инатили сме се, желали сме се, по-искрени приятели и аз и тй - нямаме. Преживяхме заедно възходи, падения, щастливи неща и тъжни... всичко. Само и единствено не сме опитали да бъдем официална двойка. Защо? Не знам. Някак все се разминаваме.
Случвало се е да се виждаме и всеки ден. Били сме и разделени за около година без никакъв контакт. Имали сме периоди, в които сме се виждали само за по кафе и такива, в които съм мислела, че всичко е само секс.

Когато стане дума за него - не разбирам себе си. Искам го. Ако го няма външния свят бих се залепила за него и никога не бих позволила да сме разделени. Мечтая за живот до него, за наще дете. И въпреки това, винаги когато се стигне до признаване на чувства, аз го оставям. Опитвам се да постъпвам достойно спрямо всички. Мисля си... винаги съм си мислила, че не съм подходяща за него, че щом не е поискал официална връзка е по-добре да не натрапвам аз желанията си. И винаги го предостъпвам на някоя жена и наум си пожелавам да успее да ме забрави, да е щастлив. И сега съм се отръпнала.

Иначе обичам съпруга си - дълбоко и топло. Съвестта ми обаче, ме разболява понякога. Хиляда пъти съм отваряла уста да му кажа, но така и не съм.

И така си се въртим в някакъв сериал, годините минават, привидно всичко е много наред... а вътре сме скапани всички.

И не знам какво да направя... вече съм безкрайно уморена от това да се преструвам, да се държа настрана, да се правя на студена. Даже напоследък се замислям, че искам да бъда сама - без мъже. Просто сама...

(на 34 години съм)

451.   до 449 от 448 - Умрях от смях!! Според теб какво -да се направя на Анита Мейзер ли?? Не стига всичкия тормоз, ами и да го лежа в затвора!! Последната тъпня беше да ми се внушава, че трябва да се самоубия, за да се отърва от него! Пожелавам ти и на теб такава неотразима любов!! Остани си със здраве!!

452.   448, елементарно е. Просто си намери нов любовник - да е по - готин от него, по - успял итн
И тоя като те накара да излезете просто спокойно му разкажи колко готино си прекарваш с новия и че члена му е по - готин и прави по - добри неща в леглото, и така :)

453.   448, след като "умираш от смях" едва ли си със "съсипани нерви" и се чудя какъв съвет търсиш или вероятно очакваш други кментари като например: че нежеланият любовник толкова те харесва, обича и желае, че не може да живее без теб. Видно е е не си наясно със себе си след като не искаш някого до себе си и 6 години не намираш начин да го разкараш. По-скоро така ти харесва повече и вероятно изпитваш удоволствие той да "тича " след тебе. Жертва си само в твоите очи, затова молбата ти за съвет, която отправяш(по-горе) е тъпа. Бъди здрава и ти. Може отново да се посмееш на коментара ми, Ще се радвам да те развеселя отново. Дано смехът ти е от душа.

455.   Здравейте неверници

Как да започна... ами ще карам направо... съдбата е нещо велико ей, от мене да го знаете. Какъв е шанса случайно да попаднеш на този форум, да се зачетеш от любопитство... и един пост да ти направи по-силно впечатлени от другите, без да знаеш защо, ей така... нещо просто да прищрака в тебе. След това да ти дойде просветление, да си спомниш нещо дето си видял преди време, но не си му обърнал внимание и да си кажаш: "Не, това не може да бъде! , Няма никакъв шанс!? ". Тука обаче шанса не спира а напротив, (това на филм да го гледам, няма да повярвам, че може да се получи такъв низ от случайности, които обаче ще се окажат съдбоносни за една от споделящите "дами" тук. ) прави така, че те среща със стар приятел с който не сте се виждали отдавна, защото заминал за чужбина преди години. Та тоя, нещеш ли се оказва някакв луд хакер и от дума на дума излиза, че можело да се получи повече информация за онлай активността на общо взето който и да било, стига да имаш малко електронни данни за лицето. Чакайте... тука става интересно, този стар познайник се оказва християнин, ама от тия вярващите (протестант мисля.. ) и за него прелюбодейството е голям грях! (каза и нещо дето няма да го забравя... в Библията пишело, че всичко тайно става явно или нещо такова.. е от мене да го знаете, не пише случайни работи там! ) Та човека приема присърце молбата да провери едни съмнения за верността на жената на един добър съпруг и любящ баща, който си скъсва задника за семейството. Човека много се постара и какво излезе…… Бинго! Една палавница беше разкрита! Мисля се досещате….. , че въпросната пише тук!
Нарочно няма подробности, за да може повечко от вас да се поизпотят, защото това е най малкото което заслужавате! Но в крайна сметка печелившата е една, опасявам се обаче, че наградата никак няма да и хареса! Тя ще бъде поднесена със подходящото закъснение (считано датата на публикуване на този пост) в подходящ момент, когато най-малко се очаква в размер пропорционален на причинената болка!
Е, няма по- голям филм от самият живот!

458.   Здравейте! Имам извънбрачна връзка от 15 години с 4 годишен интервал, през който не се виждахме. В началото всичко беше като магия за мен, имах чувството, че съм срещнала любовта на живота си. Той обаче го даваше по-спокойно и сдържано. Показваше и даваше много нежност и любов, но само в действие. Любовни думи липсваха от негова страна, беше ми казал, че е много хубаво всичко между нас, но трябва да пазим семействата( той също е семеен) Моят брак обаче беше доста разклатен и това не ме устройваше много.. , но разбирах че при него не е така, той навярно беше щастлив и търсеше само временно бягство от семейната рутина, така че се съгласих с него да бъдем дискретни и да пазим репутацията на нашите партньори. С времето обаче контактите ни станаха много редки, като под редки имам предвид 1 път на месец, а напоследък и на 2. Не знам поради каква причина, може би именно поради това, че почти не се виждаме, или може би поради факта, че вече не съм в първа младост, тази връзка ми стана досадна и скучна. Трепетът изчезна, при него се забелязва същата реакция- пиши ми много рядко( имаме ел. поща, чрез която общуваме). От месец и половина нищо не ми е писал, интересното че и аз нямам желание да пиша. И навярно трябва да приема факта, че тази единствена извънбрачна връзка в моя живот бавно умира. Имахме страхотни моменти, но всичко си има край. Благодарна съм за тези мигове, те ми бяха стимул и мотив да се събуждам сутрин в трудните за мен периоди. Честно казано, не съжалявам за нищо. Всичко, което се случва в живота ни е с определена причина. Не се виня и не виня хората в такива връзки. В повечето случаи те ни помагат да оцеляваме в този жесток и объркан свят!

459.   И аз в кюпа макар и късно ;)
Да си кажа - имам съпруг, с който правим страхотен секс, никога не ме е унижавал или подтискал, разкрепостена двойка сме като цяло и дори често си устройваме разни по-засукани сексуални преживявания с трети участник. Всеки от нас има правото да се забавлява извън този семеен кръг и го правим. За неговите забежки (всичките) знам, но той за моята не - не искам да разказвам и да вкарвам допълнителни пикантерии. От 2 години имам сериозна паралелна връзка с женен мъж, който е в сянка, тайна, скрит или както искате го наричайте. Идея нямам как се влюбих, как го заобичах и какво ми носи това, но за себе си знам, че няма да го разкрия пред законната ми половинка поради простата причина, че уважавам неговото решение (на любовника), а именно че трябва да му осигуря 100% дискретност. Семеен с 3 деца - реших, че трябва да съм лоялна. Срещаме се когато можем, когато имаме нужда и когато просто ни се върши някоя бърза глупост.
Нямам вина и скрупули, че го правя, както и знам, че съм неморална и лъжкиня, но да ви кажа изобщо не ме интересува.
Ж 34г

461.   Този тип връзка наранява повече от един човек, а това е лошо. Разбиват се животи и семейства буквално за дни. Рискувате на карта няколко живота включително и наследството на децата си. Виждала съм какво става после.... и колко трае любовта от този тип. Простете ми дори не съм хейтър, не съм грозна и неуспяла. Смятам го за низост. Просто ето ви мнение Как някой би приел един такъв партньор и как ще се окаже по женен любовник и по без дом скорострелно а пък то хем не е невъзможно никак да ви хванат хем не се търпи това поведение :). И не ми пука как дълбокомислено ще се изкаже авторката... :). Айде умната всички, защото се връща яко :). Мисля че съм полезна. Някой все пак трябваше да Ви го каже.

462.   Да, не е по темата, но смятам, че тези участници в извънбрачни връзки са просто едни измамници. Как си лягате до човека, на който сте обещали вярност, а преди час сте правили секс с другия/другата. Това е шизофрения и не свършва добре. Защо живеете в лъжа? Толкова се страхувате да сте сами, че правите мазало от връзки и наранявате много хора. Без да искате, разбира се, но е факт. Нямам други думи. Не ви съдя, но и вие знаете, че не правите добре.

463.   462, да де, то това е цената - гузна съвест.
Но да ти припомня нещо - колкото хора, толкова истории и мотиви. Един не може да търпи жена и, но я уважава и обгрижва, защото е родила децата му, друг има мъж алкохолик, който й е жал да остави, трети няма съвест и обича да си го слага, четвърти е влюбен, пети се лъже, че е влюбен и е раздвоен... варианти, колкото щеш.

Не съди и не генерализирай. Щом за теб не е ок, просто никога не си позволявай да влизаш в триъгълници и готово.

351-400 от 457