Каква е логиката на мъжете тук?!
Защо мъжете си хващат за приятелки и съпруги добре и не толкова добре-изглеждащи момичета, а продължават да излизат и да търсят контакт с доста по- красиви жени. Нали ролята на съпругата и приятелката е ДА Е ЕДИНСТВЕНА... то в брака се казва ''докато смъртта ви раздели''. А в днешно време имам чувството, че ролята на жената до мъжа е просто някой, който има желание да му роди деца, да ги възпита и после да си ги гледка сама, докато той си живее живота, защото видиш ли още му се живее. Искам да кажа, че не разбирам КАКВА е логиката да си хванеш за гадже или да се ожениш за жената, която не се доближава до тази от мечтите ти/или представите ти за перфектната за ТЕБ, и да й изневеряваш след това с тази, която си мислиш, че е перфектната. Защо мъжете не се венчаят и не подбират приятелките си според тяхното виждане за перфектна жена, а се женят за тази, която да ги направи бащи и да ги по**е малко.
Имам чувството, че мъжете ги е СТРАХ от красиви жени.
И второто ми наблюдение е, че мъжете се ВЛЮБВАТ в красиви жени. Тоест, ако тяхната жена е красива, то ако се появи ПО-КРАСИВА, или просто КРАСИВА, то е почти сигурно, че ще я свали и ще изневери на жената до себе си... най-често това е някоя колежка, макар че, и в интернет си създават профили и си забиват жени.
Защо го правят? ! Какъв е смисъла да имат приятелки/жени, щом те НЕ СА това, от което те имат НУЖДА? !!
Има го и обратния момент. Ако жената до тях е прекалено привлекателна и много общителна и отракана, направо се обсебват и стават ревниви като повечето жени. Слабото място на мъжете са много по-отраканите от тях жени, жени с прекалено голямо самочувствие и секси излъчване. Влюбят ли се в такъв тип жена, мъжете тогава стават ревниви и започват да я заплашват и да се изяждат вътре в себе си да не би да им изневери.
Ревността за мен е най-големия показал за това, че обичаш някой много, много дълбоко. Мъжете са способни да ОБИЧАТ по обсесивен начин, само ако са с такъв тип жена. В останалите случаи/с другия тип жени/, мисля, че е ясно, че те никога не са се влюбвали в тях, а само са ги използвали и са си мислили, че това е любов. Това естествено са мои виждания как стоят нещата.. Винаги можете да ме опровергаете. Искам да прочета различни коментари по темата, особено от мъжете ще ми бъде много интересно, макар че силно се съмнявам да се ''разкрият'' в тази тема.

Коментари

51-68 от 68

56.   Авторката:
Аз съм в шок колко са нагли някои хора. Аз проблеми със себе си нямам, а темата я пуснах да дискураме, а то в какво се превърна, пълна излагация. Бяха изречени доста обиди по мой адрес, но не съм се засегнала, а оставам с впечатлението, че наистина (както съм го написала в темата) мъжете не могат да понасят жени, които са стъпала над тях, и със самочуствие.

52- Няма да коментирам смешния ти пост. Само ще ти кажа, че си пълен с комплекси и изглежда са точно от някоя мадама, която не е могла да те изтърпи, заради ниската ти самооценка и самочувствие.

57.   Абе 55 СЛЯП ли си? !?? !? ТИ самият си 55, или видя някъде преди тебе номер 55? !?

58.   Няма какво повече да се добави към това, което е написал 52.

60.   Един мъж, дори и да е влюбен, дори и да обича, пак на моменти се поддава на инстинкта си, заложен му от природата, а той е да разпръсква гените си максимално върху максимален брой реципиенти.

61.   Мъжете имат нужда техните бащи да ги възпитат. Като го няма това - приемат по някое лошо женско качество и мислене. А майките им ги глезят - и ето ти пораснал на вид, но не и на акъл.
Търси си патил човек - такъв с опит ( житейски и др. ). Аз съм щастливо омъжена на 30 с две деца - и мъжа ми ми помага във гледането на децата. Но неговия баща го е възпитавал, не само майката.
Всъщност от двамата зависи връзката. Ако не се чувстваш комфортно с даден мъж - няма да се получи. Ако нещата, които искаш, стават с мъка, обяснения и пр, - също. Споделянето и общуването са разковничето. А за ревността - тя не трябва да е пречка, да се чувства някои зле - в малки дози само е добре.

63.   От М55 - след чудесни почивни дни със семейството влизам в темата и не мога да повярвам, че все още се коментира толкова бурно. Вие личен живот нямате ли :)
Сега сериозно.
Всеки пише тук, за да си убива някакво време или за удоволствие, но и да размишлява над някакви свои теми, за които не може да говори със семейството и приятелите. А
Човек винаги има какво да научи и дори на моите години. Примерно коментарът на Apha (n51) ми дава надежда, че светът върви към по-добро и има млади жени, които са стъпили на земята и не витаят в облаците през по-голямата част от времето без оглед за последиците
Браво.

Човек се жени, за да бъде щастлив, не за да не бъде!
Запомнете това, когато един ден ножът опре до кокала.
Мен не ме гледайте и коментирайте - аз съм живял винаги на макс, имал съм проблеми и съм намерил решението им. Не казвам, че съм безгрешен или перфектен, но такива хора и без това няма. Правил съм много грешки, но не живея в миналото, а тук и сега.

И послушайте собствените си съвети - обърнете малко внимание на половинките си и на семейството. Аз може да работя много, да пътувам много, но винаги си взимам събота и неделя за семейството, изключвам телефоните и проверявам само най-важните съобщения, а и често си взимам петък или понеделник и отпрашваме за някъде. Нямам фейсбуци и мейсбуци.

И стига се заяждайте с мен. Ако сте били на моето място да сте се развели още в началото с малки деца. Аз поне си отгледах децата, но какво ми е коствало да търпя сам си знам. Не се гордея, че съм изневерявал, но и не се срамувам от това. Стойте зад нещата, които вършите, а и никога не мога да съжаля за това, че съм имал любовници, защото в крайна сметка така срещнах и моето момиче. Силно вярвам, че ако нямах нея отдавна да ме е покосил някой инфаркт, защото живея под голям стрес, рискувам много и често губя много и без опора това може да те пречупи. Вярна е приказката, че зад всеки успял мъж стои една силна жена. Просто моята първа жена не беше човекът. Не казвам, че е виновна за това. Аз съм си я избирал, бяхме млади, а и се променихме с времето.

Аз на моето момиче както казах горе не съм изневерявал. Причината е не, че съм по-малко сексуален, че съм остарял или нямам възможности, а причините са главно две.
Първо, който мъж има у дома топла постеля просто губи нуждата, мотивацията да се занимава с чужди жени. Пак казвам - любовниците не падат от дърветата, а ако иска човек да бъде все пак с жена, която го харесва това значи да инвестира и в тази връзка - флиртове, излизаници и разговори.
Нямам нито потребност от това, нито желание, нито време.
И най-важното - не изневерявам, защото не искам да рискувам това, което сега имам. Когато човек има какво да губи си мисли два пъти преди да изневери.
Но да -когато един мъж е влюбен и в сериозна връзка не означава, че е кастрат. Разбира се, че продължавам да харесвам красивите жени, удоволствие ми е да общувам с красиви и приятни жени, но до тук.

Успешна седмица

м55

66.   Авторке, не го коментирай 52. Прочети го няколко пъти и мислИ. Ама очевидно, че много трябва да мислиш!

67.   Авторката:
Какво да мисля бе Номер 66, аз темата я пуснах за ВАС, а не за себе си. Проблеми НЯМАМ. Една дискусия като хората не можете да направите, само търсите ПО КОЙ да се обършете. Изглежда ''МИСЛЕНЕТО'' не е мой проблем, а ВАШ И ТО ОСНОВЕН.

68.   Истината е че хора има всякакви, както мъже така и жени. Не можеш да кажеш за всички череши че са червиви след като си ги брала само от едно дърво. Ние сме склонни да се привличаме от определен тип от противоположния пол и после да плачем че всички виждаш ли били свине, ами не е вярно - има много свестни и съвестни хора, просто те не ни привличат.

69.   Какво да ти дискутирам бе, авторке. Темата ти е такава, че се е получило това, което е. Като не искаш да мислиш/а очевидно и не можеш/, така ще е.

70.   Логиката е много елементарна: просто красивата жена с която аз искам да бъда, НЕ ме иска. Следователно си взимам тази която ме иска.

72.   Номер 70, де да бяха всички мъже като теб, но някой имат право на избор и въпреки това предпочитат по невзрачната.

73.   Авторке, имаш много грешна представа, а и няма как да слагаш всички мъже под един знаменател. Първо, ако една жена е хубава външно, това изобщо не означава, че е и добър човек. Второ, това, че някои мъже изневеряват, не означава, че всички или повечето го правят. Много са ми смешни жени, които си мислят, че само защото са красиви, човек трябва едва ли не да им целува краката. За да се влюбиш не е достатъчно човека отсреща да е само красив, нужни са много други неща. В красиви жени се влюбвах, когато бях на 15.

74.   Съгласна съм с 68 вижте примерно една от новите теми как да престана да мачкам пирятеля си нещо от този софт. Страшна логика няма сто номяр 70. Не мислиш ли че не е честно спрямо момичето което те желае но ти не изпитваш никакви чувства към нея. Не маога да разбера такъв тип хора как се женят за някого когото не обичат в някой случаи даже смятат че е под нивото им или нещо от този софт защо се жените бе хора? Красива неврзрачна всеки с представата си за красота. Просто ужасявам се като чета тук теми и мнения някои хора го избиват на класа всеки да се обвързва според това колко е умен и прочие други пък го избиват на някакъв конкурс на красота който е най-хубав ще съм с него. Кво става тука не мога да разбеар и ккаво се очудвате че няма здрави семейства истински семейства като цяло и че децата не са читави ами изивнете ме ама как да стане така. Аз като се обвързва не мисля да го правя бързо и ще държа човекът до мен да е напълно отковени директно ще ме завея ч не желая да съм му утешителна награда не желая да си губя времето ако ще въобще да не се оженя и да родя дете по -добре така отколкото да живея в абсолютна лъжа да се примерявам с положението да търпя и да мълча.

75.   Номер 73 ами точно там е проблема че повечето мъже мислят че като една жена е хубава няма никакви други качества, а ако наистина притежава такива те не се забелязват. Може би ти си се разочаровал от една, две хубави жени й от там си мислиш че всички са като тях, някой твой приятел и той бил с подобна случка и то е ясно какво ви е мнението по принцип. Когато жената не е хубава тогава почвате да обръщате внимание на положителните й черти, а защо не го правите със всички жени? Защо толкова много се влияете от хората които просто завиждат, защо не се дистанцирате от външният вид за момент и да започнете да се държите по приятелски, заблудени сте от собствените си погрешни впечатления. Когато бях малка имах една съученичка която постоянно се опитваше да ми сваля самочувствието, дразнеше се че съм била по харесвана от нея, ами тя си остана такава-говори зад гарба на хората вместо да си гледа своят живот. Имам приятелка която не е привлекателна но иначе е страхотен човек.. зависи има много завистливи жени и по скоро те са от тези по нахалните, нахаканите които са свикнали да се борят със нещо или някого постоянно. Вярно е че има жени които не са стока но те могат да бъдат както красиви така й грозни. За съжаление вече повечето хора започнаха да злобеят и да се занимават с клуки вместо да си гледат своят живот, за съжаление злобата стана заразна.

76.   Това е защото обществото се е развалило и е морално-деградирало особено в сексуален и обществен аспект поради липсата на християнски морал и семейни ценности и превръщането на хората в безнравствени, материалистични, неверни к0ври и к0рвари които се ръководят от нагона и егоизма си а не от принципи на праведност. "Сексуалната революция", приемането за нормално на сексуалните извращения, сменянето на партньори, извънсемейни връзки, изневери и т. н. водят до разпада на обществото, нещастни и сърдечно наранени хора които не могат да създадат истинско семейно гнездо, все по-малко деца и демографска катастрофа.

77.   Номер 75, не е вярно, че мъжете мислим хубавите жени за кифли, тъпи и т. н. Съвсем друг въпрос е, че красотата е субективно понятие и всеки си има вкус. На мен ми харесват един тип жени, на друг-други. Не си мислете, че нормалните мъже си падаме по разни проститутки с къси поли, два тона грим, при това отвратителен и силиконови устни. Ако това е на някой представата за хубава жена, аз наистина смятам тоя тип за тъпи и изобщо не се занимавам с тях. Разочаровал съм се доста пъти и много ясно, че е било от хубави жени, защото, за да ги харесам, те за мен са били хубави. И съм се разочаровал естествено не от красотата им, която така или иначе се вижда, а точно от човешките им качества. А най-голямото ми разочарование бе от момиче, което всичките ми приятели не харесваха външно. Пак казвам, външният вид бе определящ за мен, когато бях на 15. Както си го написала, излиза, че според теб мъжете се женят за жени, които не харесват, защото такива могат да си позволят. Това изобщо не е вярно! Отново ще се повторя, не е необходимо една жена да е мис Свят, за да се влюби човек в нея. Тези жени, които се определят едва ли не като втора ръка, хората си ги обичат. Както писах по-горе, аз много си бях харесал момичето, което никой мой приятел не определяше като красиво, но на мен не ми пукаше. Ако съм искал, до сега можех да се оженя поне за няколко красиви по общата представа жени. На мен обаче това никога не ми е било достатъчно.

79.   Ето ви една логика, която ще ви спаси от всички изписани глупости и ще ви улесни живота...Преди 16 години грозен и беден съученик ми досаждаше и първоначално го отблъснах...При следващите му опити се съгласих като имах план още в самото начало да ги изоставя след като започна работа и съм финансово независима. С този мъже не стигах до оргазъм и бях непрекъснато раздразнителна. Той явно беше глупав, защото си въобразяваше, че ревнувам и сравняваше връзката ни с матевматически уравнения без да допусне, че аз не го обичам и желая. След като се разделихме опитах с ръка и всеки опит ме водеше до оргазъм, което потвърди теорията ми, че стигам до оргазъм зарадинепривлекателния му вид. Докато бяхме заедно непрекъсанто фантазирах с други мъже. За съжаление живеем в един свят, в който обществото е бедно и намира партньор предимно, за да продължи рода си и получи финансова сигурност. Когато човек има пари може да се отпусне и намери това, което желае без да се притеснява непрекъснато, че не може да изрази себе си чрез облекло, парфюм... места, които харесва и всичко останало. С по-висок стандарт на живот се разширяват кръговете и шансовете да намериш подходящ партньор, а на този етап избираш от тесните кръгове и вероятността да си допаднете е минимална.

51-68 от 68