Влюбена в гей
На някои от вас историята може да ви се стори като банален филм и да ме сметнете за глупачка, но човек не избира в кого да се влюби.
Момиче на 19 години съм, миналата година завърших и дойдох тук, в Канада, след като ме приеха в университета, в който исках.
Желаех отделно и сама да припечелвам, за да може стипендията и парите от нашите да ползвам за обучението, а за личните нужди и удоволствия да си харча свои пари. Затова започнах почасова работа в един пиано бар като сервитьорка. И тук срещнах идеалния за мен мъж. На 27, строен, с тъмна коса, прекрасна усмивка и най-красивите сини очи, които бях виждала. Той беше барман и нещо като управител, тъй като собственичката винаги отсъстваше. Но не външният му вид ме привлече така, както прекрасният му характер. Когато отидох да работя там, бях много притеснена да не сгафя и въпреки че знам езикът почти перфектно, не съм англоговоряща по рождение и това ме караше да се панирам.
Той забеляза това и ми помогна да се успокоя, беше много мил, караше ме да се отпусна, заговаряше ме и така се сближихме. Започнахме да излизаме извън работа, на вечери, по кафета, гледахме филми у нас или у тях. Изобщо - като гаджета, само дето бяхме най-добри приятели (и все още сме). Но аз се влюбих, обикнах го като повече от брат. Все си повтарях, че той не би ме харесал, че не съм толкова красива за него, въпреки че той все ми повтаряше колко съм уникална и че мъжът, който ме спечели ще е най-големият късметлия на света. Не знам как точно стана и как се заговорихме за гаджета, но той ми сподели, че е гей и дори си харесва там някакъв мъж, с когото си пишат, показа ми снимки, даже са се били виждали няколко пъти. Зарадвах се, че е щастлив, но ми стана много тежко отвътре. Никога не съм имала късмет в любовта, винаги съм избирала неподходящите, затова и все още съм девствена, но това е друга тема и тъкмо когато уцелих 10-ката, той се оказа гей... Нищо, казах си, че след като знам това, поне ще ми "мине" влюбването постепенно, и е по-добре отколкото да се измъчвам, но вместо това стана по-лошо. С всеки изминал ден все повече се сближаваме и аз все повече се влюбвам в него, но той вече си има гадже (онзи, когото споменах по-рано), а мен ме обича като сестра. Как аз също да го обикна като брат, как да си го избия от ума? Не мога да го заменя с друг, не е толкова лесно, пък и не искам да наранявам когото и да било. Какво да направя, мили хора?

Коментари

1.   Той знае ли за чувствата ти? Не, че би се променило нещо, но поне, ако се отдръпнеш от него /най-добре е така за теб/, ще знае каква е причината и няма да оставиш неприязън у него към теб.

2.   Намерила си чудесен приятел, трябва да си щастлива за този факт. Повечето нямаме даже обикновен приятел. Ще си намериш гадже, няма смисъл да се вманиачаваш в невъзможни филми с този гей. Просто допусни разума в себе си и трасформирай обичта си.

3.   "Зарадвах се, че е щастлив, но ми стана много тежко отвътре. " - уж се радваш, а отвътре ти е тежко!? Това не е искрена радост, а егоизтична. Той не ти е притежание, можеш да го обичаш какъвто и да е. Аз имам домашен любимец-куче, което повече обичам от жена си, защото ми е вярно до безкрай, но не ми тежи "отвътре", когато друго куче го чука. Обичам си го искрено и винаги съм щастлив когато го виждам, че и то е щастливо. Гушка се в мене като малко дете, гледаме в очите с искрените си очи и без думи ми показва колко е щастливо. Не искам да сравнявам приятелят ти с куче, но искам да ти кажа, че чувството любов се ражда в добри души. Не е любов онова, което ти причинява "болка отвътре". Само патологичните случаи вършат това. Ти не търсиш приятел, а сексуален партньор, затова си се разочаровала и завиждат на другите. Можете да си направите тройка и да ти се сбъдне мечтата.

4.   Авторке, не ти е лесно. Гейовете са изключително привлекателни, защото те не само знаят как да се потдържат, но и имат мисленето на една жена. Не се страхуват да бъдат нежни, мили и са много добри приятели, тъй като са мъже реално(при тях липсват в повечето случаи интриги и тем подобни), но всъщност с тях можеш да говориш на всякакви теми. Но, както е и в твоя случай, ако се влюбиш са като забранения плод-толкова близо, а същевремено невъзможно да го опиташ. Той няма как да промени себе си, затова ти трябва да се постараеш да откриеш другаде любовта-заради теб, заради него и приятелството ви.

6.   Моето мнение е, че щом си толкова влюбена е по-добре да се откъснеш от него. Аз имам един приятел гей, много е сладък, но още като се запознаехме знаех, че е гей, по фейсбук профила му се личеше и той не го е криел никога, понякога си излизаме, но не съм влюбена, но ако не беше гей сигурно щях да пробвам да имам връзка с него. За да не започвам да имам чувства, просто отбягвам да се виждаме често. Най-добре си намери друга работа и напусни тази, за да не го виждаш и ти, просто друг начин няма, или го въприемаш като приятел, или щом си толкова влюбена се махни от него, освен да се нараняваш сама нищо друго не правиш.

8.   Авторката: Колкото и трудно да ми е, коментарите тук ме накараха да се замисля, и смятам, че ще превъзмогна чувствата си, ще излизам по срещи, както и с други приятели, но няма да оставя моя човек и ще продължа да съм неговата най-добра приятелка. Не съм егоист, а мисленето ми досега граничеше с егоистично, но все пак съм човек... Благодаря ви много!

9.   Позволявам си да ти дам капка оптимизъм, питай го... може да се окаже Би.
Според мен е по добре да го делиш с някого, отколкото да го ревнуваш и да го нямаш въобще. Това ревноста няма нищо общо с любовта А неговото гадже пък може да се окаже и прекрасен и той :) Ще си спретнете фантастична тройка.... мале даже вече си представям как ти правят дабъл вагинал.

Баси, да ти имам проблема честно!
М35