Той е по-нисък от мен
До скоро бях човек, който никога не слушаше хорските приказки. Не ме вълнуваше мнението на никой, но вече не се търпи! Имам връзка от почти 2 години, с едно невероятно добро, и възспитано момче. Проблема е, че той е с няколко сантиметра по нисък от мен. От работа почнаха непрекъснато да ми се смеят, че сме смешна двойка и, че той не бил за мен. Била съм му като майка едва ли не. Приятели в началото изобщо не обръщах внимание, но вече не издържам. Но съм твърдо решена, че никога няма да се разделя с него зареди това. Просто съм такъв човек, който цени красивите неща не по опаковката, а по вътрешноста. Имах 2 гаджета преди него който бяха по 2 метра и нищо добро не видях. Моля помогнете със съвет!Не искам да се разделим, просто питам някой изспадал ли е в такова положение, или как се справяте с него?Благодаря предварително, бъдете живи и здрави:)

Коментари

1.   Ръстът не е пречка,а думите на хората.Не се впечатлявай от приказки,ако има любов.И Наполеон е бил с нисък ръст.

2.   Докато има хора, които да си врът носа в чуждите работи, да одумват останалите, и да създават интриги ще е така. Особено в нашата държава където всеки изказва мнение за останалите дори без да са го питали.
Много ми се иска да те посъветвам да не обръщаш внимание на хорсите приказки, но и без да ти го казвам ти знаеш, че няма как стане това.
Просто се опитай да си живеете живота по вашия начин, щом сте щастливи заедно, всичко друго губи смисъл. Трябва да знаеш, че ако не беше това, хората щяха да намерят нещо друго за което да се хванат и да говорят.
Бъди сигурна, че поне 50% от тези, които ви одумват не са изпитвали вашето щастите, защото ако знаеха какво е любов никога нямаше да правят това на въпрос.
Пожелавам ви много щастие !!!

3.   Ооо ние сме като крачун и малчо и всеки се шегува с нас,важното е любовта хорските приказки да не те интерсуват въобще :)

4.   Ти си едно от малкото останали момичета които не гледат външноста на човека а душата му.Не се влияй от хорските приказки :)

5.   Не е важно дали е по-нисък, а дали се разбирате и дали се обичате. Хората няма да бъдат с него,а ти! Не е важно мнението им. Не мислиш ли ?

7.   Ти сама си отговаряш на въпроса-човек не трябва да гледа опаковката!Ако го обичаш и чувствата ви са взаимни,ако се разбирате и ви е приятно заедно,ако се чувствате добре в компанията си-какво значение има кой е по-висок!

8.   Първо да те поздравя, че не си от повърхностните хора. След като досега не си им обръщала внимание, защо сега започна? Какво те интересува, че ти се смеят? Повечето от тях имат до себе си хора, които въпреки ръста не са и 1/3 от твоя. Не ги слушай и си живей живота както досега. Рано или късно ще им писне, особено ако не се издаваш, че подмятанията им те интересуват. Затова просто се прави, че не им обръщаш внимание.

9.   оооооооооо,хич да не ти пука.аз преди време имах едно гадже не с няколко а с доста см по нисък,направо си беше джудже до мен,особено когато бях на токчета.ние се базикахме с нас си,а на хората не позволявахме да говорят пред нас каквото и да било.и до днес не съжелявам,страхотен човек е причината да се разделим беше съвсем друга,но и да днес когато го видя,винаги е с висока мацка и то готина,което означава,че и тя вижда по далеч от външноста.

10.   Според мен трябва да поговориш с колегите си. Ти не се съмняваш в решението си да си с него, а те тормозят подмятанията на останалите. Елиминирай източника на проблема. Честно да ти кажа, мисля, че нямат достатъчно респект от теб, за да не си мерят приказките. Застани твърдо пред тях и им кажи, че не си толкова повърхностна, че да си оставиш приятеля заради няколко сантиметра, и че искаш да престанат с коментарите.

Преди време в работата си имах колега, който беше свикнал да пуска разни дразнещи шеги и когато не е в настроение да ми се сопка без причина. В началото не обръщах внимание, но впоследствие започнах да се ядосвам. Забелязах,че само с мен се държи така, защото само аз му позволявах. Един ден му спретнах бърз разговор и нещата се оправиха.

Наясно съм, че в общия случай разговорите не помагат, особено ако са касае за елементарни хора, но трябва да намериш начин да ги респектираш.
Желая ти успех :)

11.   Авторката:Благодаря Ви много!
Аз просто виждам, че и на него му е тежко от това.Просто вече не нося токчета:) От близо 2 години сме заедно и всяка негова дума и жест ме карат да летя.Нещо което другите "по 2 метра" не успяха.Нито веднъж не ме нагруби, или нарани.Така че сте прави приятели, проблема си е в мен, че почнаха тези неща много да ме тормозят:(

12.   Ами и аз съм в това положение със съпруга си . Той е по-нисък от мен , той е арабин , той е различен и бил "рязан" и какво от това ? На мен нали ми е хубаво с него! Всъщност ако всички тези дето злословят знаеха колко ми е хубаво биха си глътнали езиците , но аз не смятам да ги уведомявам... хаха...Нека си коментират - забавни са ми.Но всъщност ако те имаха до себе си човек който така добре да ги разбира , да ги подкрепя , успокоява, уважава като жена , не само че не биха говорили по този начин а и ще се чудят как да ми го вземат.Да си говорят каквото си искат.

13.   Това, че е "рязан" е само един повод хората да говорят.Както номер 1 си каза, докъто има хора които само да злословят винаги ще сме така.Така че номер 12 евала, че си преглътнала всичко било то религия, манталитети хорски мнения и т.н.:))

14.   Хората винаги ще си говорят, но важното е ти да не се влияеш от думите им. След като за теб е важна само вътрешността не виждам да има проблем, че е по-нисък от теб.

15.   Не се притеснявай въобще за разликата в ръста! Аз съм висока 182см и често нося токчета между 7 и 9 см и както се сещаш доста стърча. Човекът, който обичам е някъде 176-8см. Хубаво щеше да е по-висок, но това е положението. Като е до мен и без това не забелязвам нищо друго освен него. В моите очи е най-красивият и най-перфектният. Замисли се колко популярни жени излизат с по-ниски от тях мъже и тези мъже се гордеят, че мацките им са високи и дългокраки:)

16.   Щом ти е добре с него и го обичаш, изобщо тези коментари не трябва да те трогват.. :))
Не споменаваш годините ви.. но може да израсте още.. :)) А и щом са само няколко сантиметра не е страшно, имам роднини, които жената е висока и слаба, а мъжът й е нисък и пълен, но хората си живеят добре и не им пука.. хубаво семейство са! :)

Успех!

17.   Моят приятел е по–нисък от мен, преди ми пречеше, но сега не ми пука. Той е страхотен и се държи с мен прекрасно, разликата ни е видима 7 см съм по–висока, но както обичам да казвам" данък хорско мнение не плащам" . Била съм и с по–високи мъже, но и аз като теб нищо хубаво не видях и спрях да гледам външният вид. Сега съм страшно щастлива и никога няма да си ритна късмета като го оставя затова, че е по–нисък. И ти не го прави, нека не те интересува какво говорят хората защото не е важно как изглеждате в техните очи все пак не е ден да се размине, живот се живее и най–важното е и двамата да се чувствате добре заедно.

18.   Толкова дефицитни станаха истинските стойностни хора днес, че ще бъде глупост да зарежеш едно свястно момче заради такъв несъществен проблем. Щом се чувстваш обичана и желана с него, щом те уважава и те цени - ами това е най-важното в живота. А що се отнася до хората - никому обяснение не дължиш. Ти живееш за себе си, не за хорското мнение. Пфу, ядосах се - как може да има толкова нетактични и изпростели хора в тая държава, че да тръгнат да ти подиграват за нещо, което е абсолютно несъществен проблем, първо, и второ не е тяхна работа. Това на запад го няма никъде, тъпо ориенталско племе сме ние и това е!

19.   Здравей, мила висока госповичке! Тъй като и аз съм висока и гаджето ми е ниско следователно и аз имам същият проблем. Той не е по-нисък от мен, но когато съм на токчета съм по-висока от него и все още сън на 16 и при положение, че още ще раста и без токчета ще стана по-висока от него(но НЕ МИ ПУКА)!!! И на теб да не ти пука прави се, че не ги чуваш и им отговаряй '' Аз пък си го обичам такъв'' ;]]

21.   И аз съм на 17 години и приятелят ми е по-нисък от мен с 4.. 5 см, но това въобще не ни интересува. Обичаме се много и хорските приказки бяха до едно време, след това всички започнаха да ни харесват :)

22.   И аз съм по-висока от приятеля ми, но още от началото не ми пука, нося си и токчета, когато съм с него. Обичам си го и 4 см разлика не могат да ни разделят!!!! Важното е ти да се чувстваш добре с него, да те оценява и да държи на теб! Много любов ви пожелавам :)

23.   Първият ми съпруг беше висок 198 см. Аз съм висока 170. Всички казваха, че сме идеална двойка, но не знаеха как той ме бие и тормози психически. Хората са повърхностни и гледат само опаковката. В България не е вярно, че по дрехите посрещат, а по акъла изпращат.
Със сегашния си съпруг се запознах, когато бях на 50 години, а той на 48. Не само, че е с 2-3 сантиметра по-нисък от мен, но е и по-млад. Преди мен той беше живял с жена 10 години по-млада от мен и 10 см по-ниска от него.
Не съм имала по-щастлив живот от този, който имам с него сега. Разбираме се перфектно, имаме общи интереси. Вече 4 години сме заедно и се обичаме повече от всякога.
През първите 5-6 месеца той беше много объркан, притеснен. Дори беше направил опит да се примири с недостатъците на предишната си приятелка и на един етап беше охладнял към мен, защото беше започнал да се вижда и с нея. По онова време няъде ( аз не знаех, че той ме е подложил на кастинг :-) ) той веднъж плахо каза"Много ми е хубаво с теб, обичам те адски силно.... обаче аз съм по-нисък от теб! " Тогава му обясних, че това за мен няма никакво значение. Не знам какво се случи, но той избра мен. И сега сме щастливи!

24.   Щом се обичате какъв е проблема? Аз лично не го виждам.

25.   Девойко, и aз съм в същaтa ситуaция. Много съм високa и все си пaдaм по по-ниски мъже. Те високите и не ми хaресвaт. Досегa винaги съм билa с еднa глaвa по-високa от мойте гaджетa. A кaто сложa токчетa можеш дa си предстaвиш. И нaс сa ни подигрaвaли aмa хич дa не ти пукa. Че къде е писaно че мъжът ТРЯБВA дa е по-висок от женaтa? Мен лично товa не ме притеснявa. Вaжно е дa се обичaте. A клюкaрите сaмо ви зaвиждaт. Не зaбрaвяй че в леглото ръстa нямa знaчение ;-)

26.   Така е... Много е прав номер 18. И аз съм по нисък от моята приятелка с поне 10 санти, но аз много си я обичам и тя мене. Така че, проблемът ти е никакъв. Желая ти на теб и на всички много любов и пари! Ние българите сме си тъпо ориенталско племе. Няма оправия с нас... Две атомни, не нека са три атомни бомби и сме изтрити от тая земя...

27.   По-добре с нисък ръст, отколка с низка душа!

28.   и аз съм нисък, никога по принцип сред мъжете не ми е било това комплекс, дори и сред жените. Сегашната ми приятелка е с 3-4 см по-ниска, но като сложи високи токчета и става над мен, в началото грам не ми пукаше, но сега като я видя с високи токчета (особено на една дискотека беше обула най-високите си токчета, и аз бях с приятели (които са колкото мен и по-ниски), и тя искаше да я хвана за ръка.. викам ооо не, ти си с някой друг, търси си някой друг.. определено ме подразни факта, че е по-висока от мен сред хората и то с много повече (явно някакъв комплекс), и сега на моменти се дразнят, когато ми е по-висока, а в самото начало на наща връзка се е случвало да обува най-високите си токчета, да се прегръщаме и целуваме пред хора и въобще да не ми пука, даже да не се сещам за фактът, че с токчета е по-висока от мен... но ето, че сега се дразня страшно много от това, когато се обува с много високи обувки и се караме... кефи си ме като е по-ниска от мен или наравно с мен, но не и повече.

29.   Аз бих се комплексирал, ако жената до мен е по висока, или ако печели повече пари. Чудни сте жените, размера на набора на мъжа, има значение, а ръста му нямало значение. Имам чувството, че лицемерите. Не Ви е удобно да се показвате с по нисък от Вас мъж, но понеже не си имате подходящ, се примирявате и с нисък. Същото е и с красотата, много от жените пишат, че тя нямала значение, а все коментират и боготворят красиви кинозвезди. Кога ще станете откровени хора, а не лицемерни жени? Това лицемерие прогонва мъжете, никой не го обича, бъдете ОТКРОВЕНИ!

30.   Важното е разликата да не е много фрапираща. Грозно е. Да не е много по нисък. Иначе аз си падам по-високи мъже. Но не дългучи по 2 метра, това също е грозно.. Харесвам нормално високи, и строини.. Но да не са тесни в раменете. Много са ми грозни.. Мила относно твоят въпрос.. Ръстът не е от значение, както казах да не една глава по-нисък все пак.. Иначе няколко сант не е от значение. Най важното е да е мъж на място. Да се държи като мъж а не като... нии си имаме.

31.   аз съм мъж и съм висок 175, никога не съм ходил или имал връзка с по-ниска жена!!! 0ще от 14 годишен усетих и разбрах че мнг силно ме привличат, високи и слаби жени!!! НИКОГА не съм имал проблем с това, очевидно и момичетата с които съм бил, само за пример, поседната ми приятелка беше 178, (модел, които вече живеев Париж!! ) вечер, когато излизахме, с високите токове, тя е беше около 2м и това само ме е карало да се надувам, та на мацката краката и бяха близо 1. 20м, как да не се!!!! Та с една дума, важна е химията, допадането и страхотния секс, всичко друго са глупости!!!! Хе се лишаваи от нищо заради другити и още по-малко заради мнението им!!!

32.   Моят приятел е по-нисък от мен с цяла глава! Но пак си го обичам!
Ръстът теглото годините и разстоянието са просто числа! Няма смисъл да се притесняваш от това!