Този нелеп проблем ме комплексира адски много !
Здравейте! Аз съм момиче на 18 и преди една година някаде, както нямах никакви косми на стомаха си.. изведнъж започнаха да никнат! И тъй като беше лято и плувах всеки ден на морето, всеки ден ги наблюдавах как растът! И накрая си направих кола маска! Но всъщост това беше ужасна грешка, стомаха ми пъпчаса, защото кожата ми там е чувствителна, космите се разрастнаха и направо незнам какво да правя! Скубя ги по 1 на месец, но факта, че имам косми на стомаха и ги махам ме комплексирва! Аз съм с бяла кожа, руса коса и точно на корема и си личи че си ги махам! Нямам косми на други нетипични за жените места. Ходих и на добър ендокринолог, той ми каза, че нищо ми няма и то било нормално?? ! Това не ме успокои въобще!
Пиша тук, защото ме е срам и не мога да кажа на никой дори и на баща ми (само с него живея). Немога вече да имам приятел, заради този корем! Купих си фотоепилатор, но мириша като опърлена и не виждам ефект. Незнам, ще полудея, това е толкова нелепо, преди си показвах стомаха, всяко лято на морето... а сега с тия косми... имам чувството, че повече момче никога няма да ме хареса и като ми види стомаха ще избяга, няма да мога да задържа никой до себе си! А, много харесвам едно момче, както и той мен, но нарочно не му го показвам.
Моля, нека някой ми даде съвет какво да правя и ако има някое момиче със същия пробоем да ми каже, защото се чувствам единствената!

Коментари

2.   Проблемът ти е нелеп, нaистинa. Всички жени имaме окосмявaне тaм. Някои повече, други по-мaлко. Aз също съм русa, нa бедрaтa и ръцете космите ми сa руси. Но точно нa коремa сa черни. Мaхaм ги с колa мaскa. Иди нa козметичкa. Може би първия път не си си нaпрaвилa колa мaсктa кaкто трябвa и ти се е рaздрaзнилa кожaтa. Трябвa дa се прaви след душ, порите сa по-рaзширени.
Фотоепилaторите сa измaмa. Единствено aко си нaпрaвиш фотоепилaция или лaзернa в КОЗМЕТИЧЕН СAЛОН, ще видиш резултaт. Всякaкви aпaрaти дето ги продaвaт и уж сa зa фотоепилaция, сa менте.
Кaто крaен вaриaнт може дa използвaш пинсетa. Имaй предвид, че чувствителнaтa кожa след време свиквa с колa мaскaтa и престaвaт дa излизaт пъпки и зaчервявaне. Товa е сaмо първите пъти

3.   Нормално е, да. Много жени имат линия под пъпа и мъх на корема/гърба. Ако имаш 10 косъма ги махай с пинсета за да не личи къде си минавала с кола маската.

4.   Мъх или косми? Мъх имаме всички, но ако са дебели косми като на мъж задължително отиди на лекар за хормонални изследвания. И в двата случая спри да се скубеш, няма смисъл!

5.   Според мен си направи едни изследвания на хормоните и, ако мъжките ти хормони са над нормата, започни някакво лечение. Такива изследвания се правят при ендокринолог. Вземи си направление от личния лекар и си запиши час в някоя болница.

6.   Лазерна епилация versus, на мен ми помогна мноого

7.   Здравей, това не е сериозен проблем и аз имам и ги махам с кола маска. Купи си антибиотично кремче и няма да има пъпки

8.   Защо не ги изрусиш с кислородна вода или с блондор? Аз така направих, вместо да ги махам, и се получи. И аз имам много бяла кожа, но разликата е, че не съм руса, а имам черна коса и космите ми бяха черни, беше просто ужасно!

9.   Може да звучи смешно, но... пърли ги. Много внимателно, с кибрит, но наистина много внимателно, за да не се изгориш.

10.   Здравейте, аз не съм момиче, но искам да се включа. Страшно много ми харесва и възбужда точно там жената да е окосмена. Така че стига се филмира. За всеки влак си има пътник. Преди време имах приятелка, която беше окосмена там и имаше комплекс, много трудно я убедих че това ми харесва, за да не ги бара и крие, че ще станат повече.