Ужасни болки в краката.Изкарват ме лъжкиня
Здравейте. Момиче на 17 години съм и от близо 3-4 години насам имам ужасни болки в краката. Всичко започна съвсем случайно. Разхождах се с един приятел и изведнъж ме заболя коляното и той започна да ме пита защо куцам и аз го излъгах, че съм се ударила нещо, защото мислех, че ще ми мине. Така с годините ме боляха колената и от там и целите крака. Болят ме предимно вечер преди да си легна, но понякога и през деня. Чувствам се все едно съм работила 24 часа права, а аз не работя. Не спортувам. Слаба съм, не е заради някакви килограми да ме боли, правя си нормални кратки разходки, но дори като си почивам цял ден в нас пак ме болят. Има дни в които не мога да спя цяла нощ и после на училище приличам на вампир в очите. Не е от порастването, защото не съм мърдала на височина през тези години, среден ръст съм си. Майка ми ме беше водила зимата на лекар и той ми прави снимки и изследвания и ми каза, че имам изхабяване на коленните стави и трябва да си почивам и да не излизам много, да ама аз принципно си водя заседнал начин на живот, не съм излизала кой знае колко, че да е от това. Аз да ида до магазина дето е долу до нас, пак ме болят, не е заради дълги разходки. Лятото предимно обикалям напред назад, но зимата не мърдам и положението е същото. Вчера ходихме отново в специализирана клиника и уж е най-добрата в София и лекарят е оперирал доста известни личности имащи проблеми след счупване на някоя част от тялото и се надявахме да ни помогне. За моя нерадост той каза, че всичко ми е наред и нямам никакво изхабяване на коленни стави, а съм си била измисляла, за да привличам внимание и ни насочи към психиатър. Питаше майка ми дали е толкова глупава, че да ми вярва. Бях потресена. Сега майка ми ще ме води по психиатри и е разочарована, че я лъжа 3-4 години, а това далеч не е така, казвам самата истина, боли ме ужасно много, понякога едвам ходя. Никога не бих лъгала за здравето си, но не ми вярват. Имах проблемно детство и са ме тормозили доста, но вече успях да се докажа и никой не смее да ме заяжда, всичко си е окей, но ме бяха диагностицирали с депресия, но това далеч не значи, че бих лъгала. Супер честен човек съм. Майка ми смята, че може би е заради тази депресия, защото аз изпитвам болка като дишам, имам буца в гърлото, повръщам всяка сутрин и от там съди, че явно и затова ме болят краката и трябва да се лекувам. Лекарят също каза да се запиша на спорт, което е немислимо за мен, аз се уморявам супер бързо и е имало случай да падам на земята от едва ли не 10 подскока и ми се замайва главата. Не знам какво да правя. Не смятам, че това че съм имала депресия има нещо общо с краката ми. Как да постъпя вече, обърках се. Толкова ми писна да не ми вярват, че наистина ме болят краката до безбожност, дори в момента, че ако не намеря лек и не се оправя, няма да издържа жива дълго така. Аз да не мога да спя и да излизам заради болките, еми това не е живот. Казвали са ми да пия магнезии, приятели които са спорстисти, но и това не помага. Дайте ми съвет, наистина се нуждая.

Коментари

1.   Ти имаш соматични прояви на депресия. Тоест телесни болки, вследствие на нелекувани депресия, веднага на психиатър и вземи мерки, лекарства, психотерапевт. Не се бави ще става по зле ако не си обърнеш внимание

2.   Слушай сега, и от обездвижване също боли и то много повече от движение. Нека майка ти да те заведе на рехабилитация, но избери болнично заведение с доказана рехабилитация. Направи си консулт с лекар -рехабилитатор преди това, за да ти назначи процедури и лечебна физкултура. Със сигурност ще ти помогне.
Рехабилитации има във Военна болница, Исул - София, които са доказано добри. Има и другаде, проучи и действай. Може да ходиш също и на санаториум, не е нужно да ходиш на психиатри и разни други доктори, които НЕ РАЗБИРАТ от рехабилитация.
Прави физически упражнения, макар и статични, все ще ти е от полза - трябва да си засилиш мускулатурата на крайниците и вярвам, че болките ти ще изчезнат.
Успех.