Една любов с неочакван край
Добър ден..пише ви едно момиче .. Дори не знам какво точно да напиша.. Да кажем, че най-после бях срещнала любовта на живота си, бях толкова щастлива и доволна - сякаш животът ми вече беше намерил своя смисъл.

Човекът до мен ми обещаваше и дълго ме убеждаваше да му повярвам, че ще е с мен до края на живота ми (което си е доста време, защото съм млада - както и той). И най-накрая аз повярвах..повярвах и ето какво се случи.. Допуснах една грешка - не толкова фатална за мен, но фатална за него явно.. И какво мислите стана - той ме заряза..типично по мъжки, нали? "Търси си друг", "предпочитам да съм сам","не те обичам вече"...И какво се очаква да направя аз, а??? Да го приема и да кажа - СЛЕДВАЩИЯТ! Да, но не мога..не мога...Аз осъзнавам в какво сгреших и се опитах да го поправя, наистина направих всичко което можех..дори се МОЛЕХ, плачех и нищо.. Можете ли да ми обясните как за по-малко от месец, човек може да се промени коренно? Как от "Обичам те - ти си ми всичко" той се превърна в "Предпочитам да те бях блокирал още в началото"..Можете ли да ми кажеше как от сигурността за вечната любов всичко се превърна в "ти си ми в тежест вече"..Аз му дадох всичко, всичко което имах, всичко което бях...което беше останало от мен. И оценявам всичко което и той ми е давал, но ТОЙ не оценява нищо, което съм правила за него... От любовта на живота му, смисълът на съществуването му се превърнах в неговото нещастие, лошият му опит, гадната лицемерка и кучка... Аз дори не съм помисляла за друг мъж, дори не съм поглеждала. Бях му вярна и тялом и духом.. Копнеех и мислех за него всяка секунда..Приемах го с всичките му недостатъци а той не можа да ми прости няколко думи, изречени в пристъп на гняв..за които се извиних многократно и опитах всичко за да ги поправя..Да, знам поговорката че думите са тежки колкото камъни.. Но и той ми каза отвратителни неща, обидни и аз съм му прощавала винаги, и въпреки че той е този който ме захвърли, като някакъв непотребен боклук, който е свършил предназначението си, предполагам бих му простила някога...Болката понякога е толкова силна, че дъхът ми спира..сърцето ми сякаш става черна дупка..празно и болезнено, като сол в рана и лошото е, че мисля че изобщо не му пука за мен вече, защото "аз си го заслужавам"...Как чувствата на мъжете могат да изчезнат за миг, и изобщо ако е така били ли са някога истински..Изобщо мъжете могат ли да обичат, или това е просто поредното влюбване за тях и преход между ТАЗИ и СЛЕДВАЩАТА...Не мога да опиша как се чувствам след това.. И какво ли ще правя отново сама по Коледа и Нова година.. А исках той да е първият и последен, исках той да е единствения, независимо от всичко, исках ТОЙ да е мъжът.... а той просто каза: "КРАЙ!".........................
Lovely bones*

Коментари

1.   Мъжете са по-честолюбиви. Мисля, че той те обича и сега, но още се чувства обиден от думите ти. Затова е реагирал така крайно. Дай му малко време да му мине.

2.   Излъгал те е скъпа! Неприятно, но факт. В любовта е като на война. Правила няма. Важна е само победата. За някои тя се състои в броя жени/мъже, които са изчукали. Преглъщаш, правиш си изводите и продължаваш напред. Това е единствено правилно действие за теб в момента! Успех!
wanderer

3.   Миличката..мъчно ми е за теб, не за това,че си сама, а за това, че страдаш толкова много. Не знам обаче дали си заслужава, едва ли ще ти послужи като успокоение, но има доста такива мъже /не казвам обаче всички/. Аз обаче също като теб съм срещала не е дин в живота се такъв. Колкото повече се отдавах, бях вярна и обичах истински, толкова по-силно бях наранявана. И винаги съм си задавала същите въпроси като теб. Защо? Дори понякога колкото и да странях, да избягвах, да се пазех от любовта,те успяваха да ме обедят колко много държат на мен,и накрая..изведнъж всичко им омръзваше сякаш. Т.е плячката е завзета, повече не е интересна. Е, колкото и да е заложено в мъжката природа, няма разбиране! Аз съм доста по-голяма от теб сигурно, но се научих да не съм такава "риба". Сега вече гледам по-друг начин на нещата. А и вече съм семейна, слава богу не за някой от лицемерите минали през живота ми. Горе главата, живота продължава, хубавото тепърва ти предстои!

4.   Авторката: Благодаря искрено на първите 3 комеара. Значи, аз не казвам, че само той е виновния. Напротив, но просто не мисля че грешката която допуснах беше толкова непоправима и толкова фатална за да ме предаде по този начин. Пък и в крайна сметка той постъпи по същия начин с мен, дори и по-зле.. Въпросът е, че дадох ВСИЧКО от себе си а той не го оцени и отрича всичко.. а аз, не отричам неговите жестове. И само ако имаше начин да си кажа - "ще продължа напред"..знам че трябва, но не знам КАК да го направя.....

5.   Не си струва да си пропиляваш живота заради такъв боклук като него !!! Не те ЗАСЛУЖАВА МОМИЧЕ ...

6.   Да,може да минат чуствата много бързо.Моята история е различна.Аз съм мъж,мислех че намерих любовта си.Влюбих се,вложих чувства,всичко.Говорехме сериозно,за дом,семейство.Доволен бях.Обаче,наложи се да патувам само на 2 дни.Па приятелката,ми не се прибра в къщи тези 2 дни.И найинтересното е,че ми се обаждаше в 5 ч сутринта,да ми каже къде е и че ме обича.Просто,за секунда ми минаха чувствата :).А наистина я обичах.

7.   Ти си момиче за милиони - това го помни винаги, казвам ти го момче, което видя доста к.рвенски изпълнения в тоя жовот - не бяха всички на мой гръб, макар, че имаше и такива. Не виждам какво толкова може да си му казала, че да сложи край на връзката ви, каквото и да е, той трябва да е наясно, че човек в момент на гняв може да каже много неща, та нали за това го има извинението и прошката. Не е това причината според мен. Или просто му е омръзнала вашата връзка, или (с риск да те заболи) е хлътнал по друга, и просто е търсил удобна причина за да се разделите. Болката ще отмине, бъди спокойна, просто трябва да мине време. Той някой ден със сигурност ще осъзнае какво съкровище е имал в твое лице и ще те потърси, но ти тогава вече най-вероятно ще си го забравила и ще обичаш друг. И приеми един съвет от мен - никога не давай на момчето до теб абсолютно всичко, нека има за какво още да се бори. Ако вървиш постоянно след него, даваш му всичко и се съгласяваш се с всичко, което той иска, интереса се губи. Казвам ти го, защото ми се е случвало, защото момчетата (а всъщност и вие :)) сме така. И още веднъж ти казвам - ти си уникално добро и вярно момиче, радвам се, че има и такива като теб, ти си гордост за вашия пол, ти заслужаваш цялото щастие на този свят и някой ден ще бъде твое - било то със същия този, осъзнал се и цъфнал на вратата ти, да се моли за прошка, било то с някой друг, който наистина ще те заслужава :). Стискай зъби и болката ще мине рано или късно, по един или друг начин. И ще бъдеш много много шастлива :).

8.   Здравей миличка,няма да се впускам в подробни обяснения и съвети,но с времето разбрах,че ако някой те обича може да прощава и да прави компромиси (в рамките на допустимото),ти наистина го обичаш,но колкото и да ти е болно да го чуеш,може би той просто е бил временно влюбен в теб.Защото м/у харесвам,влюбен съм и обичам има голяма разлика...Не си заслужава да страдаш за такъв човек,който при най-малката трудност бяга и който не е разбрал колко го обичаш и че си казала нещо лошо в изблик на гняв,което не мислиш...понякога всички го правим... паднала си,просто се изправи и продължи напред,имай силата и смелостта,пожелавам ти успех:)))

9.   От явторката: Към коментар 8 и най вече 7 - Благодаря ви за подкрепата.. Аз съм такъв човек, че винаги поемам по-голямата част от вината и смятам, че това което получих е заслужено - приемам го. Към коментар 7 още нещо - наистина МНОГО бих искала да познава повече стойностни хора като теб, истински мъже (както ми се струва). Ако имаш желание с удоволствие бих контактувала занапред с теб може да оставиш скайп или каквото искаш при желание) - имам нужда от повече такива НЕ лицемерни познанства в живота си :)) Благодаря ВИ!

10.   От коментар 7 към авторката: Аз също с удоволствие бих поддържал контакт с теб, но не искам да оставям скайпа си тук пред всички. Ако има някакъв начин за лични съобщения в този сайт или какъвто и да е начин да се свържем без да е достояние на всички, пиши ми. Ще ти отговоря с радост :). Ако ли не - помни винаги моето безпристрастно мнение - ти си пример за стойностно момиче, дано има повече като теб :).

11.   От авторката: Ами тогава аз ще ти оставя мейл-а си, и ми пиши там. Когато се свържеш с мен ще ти дам и скайп :)
lovely_bones@abv.bg