Съвети за употребата на алкохол
Здравейте, може темата да ви се стори глупава, но ще очаквам добри идеи и съвети. Скоро ще правя купон по случай рождения ми ден, знаете как е - силна музика, цигари, алкохол.. Досега не съм се напивала, само леко ми е ставало лошо (на почти 17 съм), употребявала съм алкохол 2 пъти, но в супер малки количества. Причината заради която не мога да се отпусна и да пийна като нормален човек, когато съм в компания е, че имам еметофобия (страх от повръщане). На рождения ми ден се очаква аз да предразположа останалите, а ми се иска и да пия, поне малко, за да мога да се отпусна и да се забавлявам, но да не се стигне до напиване и повръщане.. Някой може ли да ми даде някакъв съвет какво да правя? Как точно да пия и по колко? Да отбележа, че ще има уиски и водка (Flirt), за водката ми казаха, че много лесно можеш да се напиеш, а аз съм опитвала само уиски..

Коментари

2.   Ами аз съм на 16 и на събирания пуша цигара след цигара - силни - и пия водка с лед, понякога я примесвам и с някакъв сок но така ми казаха че по-лесно се напивало и започнах чиста да я пия. Моят съвет е, за да не се стигне до повръщане и да можеш да се отпуснеш, да ядеш. Хапвай всеки път нещо когато тръгваш да пиеш. Дишай дълбоко - ако можеш излез на терасата или прозореца (някъде на по-чист въздух) и дишай. Не пий на гладно в никакъв случай. Ядеш пиеш, ядеш пиеш....

А ром пила ли си? И как е уискито - напива ли се от него? :D

3.   тази водка, която си избрала е много гадна, по-добре я смени с друга (мое мнение, но от тази съм пил веднъж и удря жестоко)

4.   Аз винаги повръщам щом се стигне до водка... когато порастнах и разбрах, че не е необходимо никого да впечатлявам с пиене просто спрях да пия повече от две или три чаши на вечер или не повече от двеста грама за една дълга вечер. Тоест, ако ще пиеш пий бавно и по-малко... ако те е срам си я разреждай с кола или сокче, но си наливай съвсем мъничко на дъното, целта е да пиеш малко, а не да се напиеш с коктейли... другото е! Почнеш ли с водка-само това! Усетиш ли, че започва да ти става лошо-не приятно пияно, а лошо! Спирай да пиеш... и гледай да се движиш.
Поне пет пъти ми се е случвал ода пия като казак на сватба без да ставам от стола и щом тръгна до тоалетната-тя да ми стане последен пристан за вечерта.
Няма да смесваш, дори с една бира или вино и на пълно коремче, ако хапваш хляб или пържено е най-добре. Разбирам те! Всеки е бил тинейджър и е искал да опита от алкохолнйите радости! Няма да ти чета морал или да ти обяснявам някакви неща... просто искам да знаеш, че това дали пиеш или не не те прави по-стойностен човек и купонджия. Изпий една-две чаши за тостовете и остави другите да се наливат! Едно от момичетата в компанията ми която е един от най-забавните и луди хора пие хапчета за една сериозна болест и от години не е пила алкохол, това не я прави нежелан гост на всяко парти което сме правили! ... И все пак трябва да си изживееш и тези мигове.
Забавлявай се и нека ти остане един хубав спомен от този рожден ден!

5.   Ами не пий водка. Вземи една каса бира да има. Бира всички обичат и може да си пийваш спокойно без да се напиеш.

6.   Щом задължително ти трябва пиене, за да се отпуснеш и забавляваш, значи си супер скучна. Алкохола ли е най-важното за купона? То щом с фирканите е най-интересно, ходи под моста с пияндетата да празнуваш.
Егаси изпадналите скукари на по 17 години само и израи като заглавието - "съвет за употреба на алкохол" или другото " да пийна като "НОРМАЛЕН" човек. Супер жалко и голям смях!!!

Хайде научи се да пиеш, та да си "нормална".

7.   преди да седнеш на масата изпий една лъжича олио няма да ти има нищо