Споделена история от Тинейджърски

Моля за помощ за избиране на подарък :)
Здравейте, моя приятелка има рожден ден скоро и мисля за подарък. Бих искала да ѝ взема вино, но не съм голям разбирач по тези неща :D Може ли да помогнете, като кажете как се разбира кое вино е добро и кое не... гледам да е на цена до 10-12 лв, понеже това няма да е единственото нещо което ще ѝ вземам.

Четох и май е най-безопасно да се купува червено вино, така като с бялото или розето можело да попаднеш на боклук. Та мисля да е червено, но някакви допълнителни насоки какво да гледам?

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Eduardo Miroglio онова бялото с портокалови корички, личи и др.
Това е... виното. 14 лв.

2.   Аз пия CYCLE-мисля, че за парите си е досто е добро, общо взето повечето хора го харесват. Другия ми фаворит е Пентаграм, червеното е хубаво, бели не обичам и не съм си купувала. И на двете цената им е около седем лева за 0. 75l. Препоръчвам ти някое от тях да избереш.

3.   И от червеното има много гадни, даже и от скъпите. Цената например изобщо не е определяща. Има и много прехвалени "маркови" вина.

Аз лично винаги съм предпочитала бялото вино, червеното боядисва зъбите :)
Не знаеш ли какво обича приятелката ти червено или бяло?

Обикновено момичетата предпочитат по-сладките вина. Ако и тя си пада по-сладките, бих ти препоръчала някое леко и с плодов вкус. Има едно готино - Фраголино с вкус на ягода, мисля, че е около тази цена. Не правя реклама, можеш да вземеш и някое подобно на него, има и други видове.

Иначе, ако държиш да е алкохол, според мен и някой ликьор също ще е подходящ да си го изпиете заедно ;)

Успех и пиши какво си взел и дали го е харесала, та и другите да знаем като ни се наложи...

4.   Благодаря на всички отзовали се!! Ще проверя какво има по магазините в града и се надявам, че ще ги има :D

5.   А какво мислите за пенливото вино Bubbles?
Има 4 вида:
-BUBBLES Muscatello с вкус на бяло грозде от сорта„Мускат”
-BUBBLES Frutello с вкус на зелена ябълка и бъз
-BUBBLES Rosello - розе с вкус на праскова
-Bubbles Tropicello с вкус на ананас и лимон фризанте

Пробвали ли сте ги и кое ви харесва най-много? :)
Не съм ги пробвала, но се двуумя между Rosello и Tropicello или пък Muscatello.