Мога ли да спася брака си
Здравейте! Mоята история навярно е от части коментирана защото нито сам първи нито поледен с такъв проблем.

Ето и моята история - на 35 години съм женен съм от 11 години и от този брак имам дъщеря на 9 години.
С жена ми, не сме имали сериозни разправии нито съм и пoсягал някога. По принцип сам кротак почти непия, от 6 месеца и непуша. От около 1-2 години нещата в сексуален план започнаха да не варвят добре, започнахме все по-рядко да правим секс. Никога не съм иневерявал на жена си за тези 11 години. Винаги сам и имал голямо доверие, ходила е на банкети с нейни колеги сама, даже и на почивка е ходила само с детето. Но после започна да говори, че никъде неходя с нея и щяла да си хване любовник, но го казваше някак си като на шега. Аз не обърнах внимание на тези думи и ето, че се случи. Точно на връх коледа 25 декември ми каза, че ме напуска. Само дето неполучих инфаркт, направо онемях, а тя се очуди, че съм изненадан-трябвало да го очаквам. Толкова бях объркан, че неможех дума да обеля, а тя още същтия ден се изнесе от вкъщи.

След 2 дена дойде и ми каза, че от 4 месеца си има любовник - неин колега. Отиде при майка си с детето, но майка и застана на моя страна-поне за сега и я изгони. Сега щели да живеят на квартира и иска да вземе детето с ния, но разбрах, че този неин колега е женен и има дете и ги е зарязал скоро-уж хевило заради жена ми. Даже са започнали да си купуват покъщнина-телевизор, пералня и тн.

Мисля си, че много се е увлякла по този мъж, защото не иска да говорим изобщо. До сега никога не е че има проблем-можем ли да го решим. Сега ми заявява, че общото между нас било само детето и тези 11 години брак за нея означавали чакане да се променя, но тъй-като несъм можел да се променя е решила да си тръгне. 5 дена вече немога да спя, нямам апетит - направо ще откача, в главата ми е пулно с вапроси. Как ще се грижи този за моето дете-след като е зарязал неговото дете и жена. По принцип сам склонен да и простя, но незнам дали трябва да и го кажа - или да изчакам да поживее с онзи и да осазнае какво е направила. Защото сега изглежда много влюбена и уверена в това което прави. Ако някой е преживял подобно нещо нека да даде савет-има ли някакъв шанс да спася брака си. Макар, че съм наясно че ако се върне при мен няма да е както преди.

Коментари

51-62 от 62

51.   50, действително съм умен човек, както и повечето потребители тук.
Не, не ме гризе съвестта, напротив, особено като виждам, че децата му са щастливи от развитието на обстоятелствата, противно на страховете на баща им. Просто в момента ми е тъжно, защото мъжът ми е на път по работа и се притеснявам за него. Липсва ми, свикнахме да сме винаги заедно. Когато остана сама, отново си припомням самотните години на чакане и отново мисля за миналото и ме е яд на загубените години, в които все се опитваше да спаси брака си, живеейки обаче в лъжа - глупав човек.
Днес съм много щастлива с него, но не е било винаги така.
Колкото до детството ми с родителите ми - да, действително ми дадоха много, може би тяхната любов ме е „повредила“ и не мога да ценя брак и семейство без любов. Затова и съвестта ми е чиста. За мен такъв брак няма стойност.

52.   Продължи напред, няма какво да се молиш да страдаш и чакаш. Знам колко боли, и аз съм в същата ситуация, бившият ми мъж ме изсхвърли като мръсно коте на улицата с детето му заради друга жена. Чувствам неописуема болка докато пиша това, но станалото станало. Поне за мен връщане назад няма... успех, бъдете живи и здрави от Мариета

53.   Здравейте изоставени жени? И аз съм във Вашия отбор отскоро, как живеете с такава голяма мъка?

54.   няма лек за тази болест приятел, загубените години не можеш да си върнеш. Не мога да дам съвет, защото и аз съм в такава каша, но вече си мисля, че не може сам да спасиш нещо общо. Пускай я да си чупи главата. Което си е твое си е твое. То ще си покаже.

55.   ... и аз съм в този отбор!

56.   Авторе, наскоро преживях същото, само че без дете и без брак. Разбирам напълно как се чувстваш, лично за себе си съм решил, че стигне ли се до изневяра, връщане назад няма, все едно между мен и другия е избрала да ми тегли куршума на мен, затова стискай зъби остави миналото зад гърба си и гледай напред. Първите 40 дни са най-тежки, след това някакси свикваш с болката и те боли все по-малко с всеки изминал ден. Не я обиждай, не се карай, просто и кажи, че всичко е приключило и връщане назад няма! След време е доста вероятно да поиска да се върне, но трябва да си категоричен и да не я приемаш обратно. Това е моето мнение. Пожелавам ти да бъдеш силен и търпелив, и да намериш отново щастието!
М 31

57.   От автора : До №54 Така и направих, вече 2 години сме разведени и за моя радост детето избра да живее при мен. Живеем си доста щастливо, а бившата ми сега ми плаща издръжка за детето и остана само с любовника си който все още не е разведен и всички негативни неща които не харесваше да прави - сега и са ежедневие. До № 56 - Времето лекува най-добре, не я мисли изобщо щом се е стигнало до тук... връщане няма. Всичко което човек прави се връща някой ден... Господ си знае работата. Гледай си живота и бъди щастлив след време дори няма да си спомняш за нея!

58.   Авторе, само да отбележа, че по темата секс нещата са много добре и след 40. Ти сега би могъл да се оглеждаш и за по-млади жени, естествено. Но и жените на 40 - нищо им няма. Темата ти отваря и един друг въпрос - жените с кариера. До такава степен заслепена от успешната си кариера и независимост, че даже брака си ще напусне. Незная, добре е тези неща да се случват преди да има деца. Които иначе са едни толкова мили създания. Ама какво да с прави.
Радвам се, че детето е при теб защото и аз имам дъщеря. Има специални отношения между бащи и дъщери и майки и синове, които е важно да се поддържат поне докато станат пълноценни членове на обществото.

59.   До автора, аз съм жена и имам опит в брака 17 години- това което си написал е чисто по мъжки- не пиеш, не пушиш, по жени не ходиш и най-вече не посягаш/има си хас/ и всички вие - мъжете смятате, че това е предостатъчно, а сещате ли, че мечтата на жените не е да ходят на работа по цял ден, после да бързат да се приберат / защото децата имат нужда от еди какво си, мъжа - гладен, жаден и ред още капризи/, за да застанат до печката и мивката и пералнята, а за разкош с детето да научат уроците и да напишат домашните, защото вие сте на дивани уморени затова че сте били на работа и сте толкова гладни, че няма накъде. След ежедневен такъв спринт на жена ви ако и остане време да се изкъпе -ляга като умряла камо ли секс. Пиша ви го от собствен опит, защото няма по приятно нещо от това някой да те забележи извън домашния интериор, да признане усилията ти - защото те понягога са нечовешки и да ти отдаде необходимата признателност и нежност. Коя жена неиска собствения и мъж да се отнася към нея та както любовникът и се отнася с нея - да я забелязва всеки ден. Разделите в семейството винаги са по вина на двамата, и вярвайте ми тъй като и аз в момента съм на този хал - когато ви е казвала за любовника не се е шегувала- нали знаете - добре че е шегата да си кажем истината- помислете.

60.   От Автора до № 59.
Да ви кажа честно, вече бившата ме жена като се прибереше от работа всичко и беше подредено : къщата изчистена, яденето сготвено, детето подготвено за училище - всичко това го вършеше вече покойната ми майка. На бившата ми жена и оставаше единствено да си почива или да излезе на разходка! Относно любовника и всичко беше розово около 4-5 месеца след като ме напусна. Сега тя получава всичко негативно което е нямала при мен ( грубо отношение към нея, никакви почивки и ходене на кафе с приятелки и т. н. ) Отиде да живее в къща, която няма канализация а е със септична яма, банята е на двора, тоалетната е на двора. Понеже дъщеря ни започна да ходи на частни уроци, бившата ми отказа да дава част от парите за уроци понеже прави ремонт в къщата на любовника си и нямала достатъчно пари... забравих да спомена, че с любовника си живеят вече 3 години и той все още не е разведен с жена си. Определено съм съгласен, че вината е и в двамата, но факта, че дъщеря ми избра да живее при мен а не при майка си... вие сами си направете извода за каква майка става въпрос. Понякога човек когато много избира намира точно това от което има нужда... Каквото сам си направиш.... никой друг не може да ти го направи. Аз не я обвинявам - всеки има право на щастие.... щом за нея думата щастие означава да я унижават и да я превръщат в слугиня... това си е неин избор да е жива и здрава!!!! Аз съм горд, че успявам да си възпитавам детето съвсем сам и то в правилната посока! Съветът ми към теб е : Това, че някой те е забелязал навън и ти признава дадени усилия... не означава нищо! Едно е да въртиш любов с любовник... съвсем друго е да живееш с него, повярвай ми!!!

61.   До 59. Позволям си да изкажа мнение.

Да разбирам те, че ти тежи домакинската работа и сивото ежедневие и не е лесно. Но и на мъжете не им е лесно понеже те са обикновено тези, които поемат ударите на живота и мислят за цялостаната картина докато жените са повече по детайлите. Така ни е създала природата. Трябва да има компромиси а не война кой повече работи и по-големи заслуги има. Любовника баш в такива ситуации се явява като рицаря на бял кон, на който отчаяната домакиня се надява да оправи живота и и да го направи безметежен и щастлив... Има и такива случаи, но то си е като 6ца от тотото. Повечето случай на първия срещнат мъж се приписват качества, които той не притежава, образа му се поставя на пиедестал... влюбване. А после омръзване, отегчение, разбити илюзии и коментари какви биле мъжете и какви били жените... Хора сме. Няма идеални. Хората могат да постъпват различно в различни ситуации. Въпроса е да има ЛЮБОВ

Мъж на 36 с разпадащ се брак съм. И аз минах през повечето описани в темата моменти...

62.   До автора. Как си? Какво се случу до момента?
Темата е интересна, може би има нужда от продължение!?

51-62 от 62