Нова работа и колега, който ме сваля
Здравейте и благодаря на модераторите, че публикуваха историята ми. Сайтът е прекрасен.
Моите терзания са свързани с колега на работното място. Започнах нова работа преди един месец и се чувствам като Бела от "Здрач". Всички ме оглеждат, момчетата постоянно ме търсят с поглед и един от колегите много явно ме сваля, но аз имам един принцип и той е никога да не реагирам никак на каквото и да е, пълен непукист. Така не давам напразни надежди и не показвам заинтересованост. Момчето, обаче, споделило на всички колеги и колежки, че е луд по мен, постоянно ме кани на кафе, идва в кабинета ми за да ме види и ме закача.
Проблема е, че ме притеснява, тъй като аз не съм свободна, обичам половинката си и не бих го заменила за нищо на света. Преценила съм, че съм попаднала на прекрасен мъж, с който имаме дългогодишна връзка и не желая трети лица да ме занимават.
Обаче, не желая да бъда груба с колегата, защото той има връзки и може да ми подлее вода, ако бъде отхвърлен. За момента само отминавам и не обръщам внимание и дори се чудя как може още да има интерес при положение, че никак не реагирам и не му давам сигнал.
Една от колежките има приятел, но не е щастлива с него и иска да го "смени" и се надяваше на този колега, а сега когато той явно ме сваля и обгрижва тя започна малко да изпитва неприязън към мен.
Не се чувствам добре, когато този колега е наоколо, защото от него търся само колегиално отношение, не знам дали някога ще престане.
Преди една седмица паркирах с колата си на паркинга и той дойде за да седне в нея, понеже много я харесва, помоли да го повозя, но му казах, че имам много спешен ангажимент с и се изнизах, не знам как при толкова откази все съм му интересна.
Не ми е приятно и как не само той, но и повечето колеги усещам да ме оглеждат от горе до долу, когато съм в гръб, а не се обличам неприлично, винаги ходя с кецове, дънки и тениска...
Отидох там за работа, а ми се натрапват, има и други случаи, но са много специфични.

Коментари

1.   Доведи приятеля си на туристическа обиколка в офиса и го запознай с "най-близките" си.

3.   Нова си и заради това те оглеждат всички. Работила съм в офис но не ми се е случвало така да ми досаждат. И аз по принцип гледам да не давам напразни надежди в повечето случай освен ако не съм била заинтригувана. При връзка с друг човек каквито и интереси да съм имала не им придавам важност и всичко си остава без никакви по значителни действия като излизане по кафета и тн. Ако се познаваме с човека е по сложно и е възможно да останем на приятелски основи, освен ако приятелят ми не се подразни. Много странно държание от негова страна, щом има връзки трудно можеш да се справиш с него. Аз като бях по малка на 23 години бързо им се връзвах и си давах телефона, но дори и тогава след това съм гледала пак така бързо да се измъкна. А сега ако някой започе явно да ме тормози ако примерно съм на работното си място и не мога да го срежа почвам да му говоря за връзката с приятелят ми. Ако трябва излъжи нещо, че тренира, че е много ревнив и подобни, опитай всичко. До колкото знам в офисите по принцип имат добро отношение, замисли се дали все пак не си му дала някакъв погрешно разтълкуван знак. Много кофти ситуация, дано да се оправи, не го мисли много, какво толкова ще си потърсиш друга работа в краен случай.

4.   Да, мисля че 1 е дал добър съвет. Нека няколко пъти приятелят ти те посети в офиса по различни поводи - да ти донесе нещо, да те вземе след работа или пък когато се съберете някой път с колегите да дойде и той. Дай на всички да разберат, че си имаш приятел и най-вече, че държиш на него и нямаш нужда от негови заместители, не си от категорията на колежката ти, която си търси нов приятел, нищо че към момента е с друг човек. Нейното поведение е маймунско, скача от клон на клон, а твоето е достойно, отстоявай себе си, защото виждам, че освен външна красота /съдя по реакцията на колегите ти/, си душевно красив човек.
М, 38

5.   Ами общувай с колегите и им споменавай че си имаш стабилен (поне към момента) приятел. Как да го разберат, ако само мълчиш? ! Сега те мислят за някаква стегната самотница.

6.   П. с. То ако имаш истинска връзка ще си личи, ще бъдеш жизнерадостна, уверена, ще говориш с другите със самочувствие, спазвайки тънка но ясна граница и т. н.

7.   Ми то и на моята бивша бившият и я закачаше докато беше с мен, ама после го приеха в болницата със счупена челюст. Аз мноо мразя таквиз, дето си врът носа дет не трябва.

8.   Някои мъже трудно разбират от намеци. Според мен бъди приятелски настроена, но нека бъде до там само. Да има ясна граница. Споменавай приятеля си, когато е удачно,... не се притеснявай толкова, какво може да стане... ще те кани на кафе и ще разправя, че те харесва, но това си е негов проблем. Ти си върши работата. Следващия път като те покани на кафе му кажи, че имаш вече планове с приятеля си и разни такива.
Ще миряса накрая. Успех.

9.   тоз явно е много нахален