Предложение
Здравейте! С моя приятел сме от сравнително скоро заедно, но и двамата знаем, че сме това, което търсили цял живот. Той каза, че иска само стабилност в работата и всичко ще се случи. От скоро я има тази стабилност .. та.. въпроса ми е какво да направя за да ми предложи по-скоро? Нетърпелива съм да започна съвместния си живот с него.

Коментари

1.   Ъммм.. нищо? Извинявай, но няма как да насилиш нещата, за да се получат, както ти искаш. В тази връзка има двама души, които трябва да се чувстват еднакво спокойни и готови за какъвто и да било съвместен живот, за да бъде той сполучлив. Дори да му кажеш: "Хайде да живеем заедно", тоест, да бъдеш ти инизиатор на тази стъпка, ако той не го усеща още, няма да се реши. Закъде бързаш, в крайна сметка? Ако пришпориш нещата, рискуваш много повече да се провалят, отколкото ако му дадеш малко време. Радвай се на това, което имаш за момента, не всеки може да каже, че е открил всичко, което винаги е търсил. Човекът иска стабилност, дай му я и в личния живот! Покажи му, че ще бъдеш до него, че се интересуваш от всичко, което му се случва, че те е грижа. И най-вече, уважавай желанията и разбиранията му. Недей да налагаш някакви свои виждания за връзката ви, само защото си решила, че всичко трябва да се случи незабавно. Разбирам, че сигурно си чакала по-дълго, докато го намериш, а и имаш силни чувства, но нищо не ти пречи да изчакаш и да си дадеш сметка, че с малко търпение и разбиране, можеш да постигнеш много повече.

2.   Имай малко търпение и не го притискай поне 2-3 месеца. Може човекът да се подготвя за предложение, а ти да му пилиш нервите.

3.   Вече не вярвам във такива приказки от мъжете за брак, като се има на предвид че двама мъже в живота ми до сега са ми правили подобни сериозни предложения и намеци. Брака за мен не е толкова важен, ако с приятелят ми пристъпим към някакви действия в бъдеще, като съвместен живот и тн, но знам ли дали изобщо така ще стане, може да бъде непредвидено. Никак не го очаквам но вяроятно ако е било писано да бъдем заедно и това ще се случи някога. Авторке, няма как да накараш човека да ти предложи, единственият начин ако толкова желаеш да получиш отговор е със разговор между двамата относно сериозните му намерения, но за да ти направи самото предложение той сам трябва да се подсети и да го желае. (ж. 26)

4.   И какво сте търсили цял живот? Сигурно още 25 нямате ама вече смятате че всичко сте видяли. Такива прибързани плиткоумни решения не водят до нищо добро. Има толкова много страхотни неща, които да се постигнат преди човек да се загроби с някакви квартири кредити сметки и деца. Стига да имаш класа за да ги оцениш.

5.   № 4, да се "загробиш" с деца??? Ти сериозно ли говориш?

7.   Ми разговаряй с него.
Разбери какво толкова му пречи да се съберете?
Парите ли? Ми ако му обещаеш да си намериш работа, така че да не му тежиш с разходи.
Всеки проблем има някакво решение - открий го.

8.   4... никакви кредити и квартири.. и двамата изкарваме достатъчно за да си го позволим.

10.   Аз съм с Номер 5. Децата не са загробване. Напротив - те са животът! (ж29)

11.   Аз съм с Номер 5. Децата не са загробване. Напротив - те са животът! (ж29)

12.   Аз съм с Номер 5. Децата не са загробване. Напротив - те са животът! (ж29)