Изгубих е заради грешка.Как да я върна
Историята започва преди години когато работихме заедно. Привличане и от двете страни а за мен влюбване от пръв поглед. Обожавах е рядка жена-силна справящата се с всичко в живота. Ухажвах е без да е притискам с дела с действия без думи. Стана така че пътищата ни се разделиха но болката в мен, че няма да мога да е виждам беше голяма. Усещах сигналите които и тя ми подаваше че е нещо повече от приятелство. Продължихме да контактуваме по социалните мрежи тъй като заминах да работя в чужбина. Не спряхме да се чуваме съществуваше такова разбиране емоционална подкрепа доверие между нас. И двамата бяхме готови да си помогнем в всякакъв момент продължих да показвам любовта си към нея без да се натрапвам. При поредното ми прибиране към БГ тя ми каза да и се обадя да се видим и да и взема нещо за спомен. Видяхме се срещата протече прекрасно беше очарована от жеста към нея. Покани ме да идем заедно на почивка. Сподели ми за нейни планове искаше да е изненадам с нещо. Помогнах и с средства за нещо което искаше да завърши в живота си. Не исках нищо в замяна от нея. Отговора беше че се е почувствала поласкана но и много неудобно. Прие жеста благодари ми. Не исках да е притискам всичко излизаше от сърцето ми. Така и не можах да разбера защо се е почувствала неудобно никога не бих е наранил бяхме готови на всичко един за друг. Последва нещо което отдавна исках да и кажа. Споделих и че за мен е специална харесвам е попитах е как ме чувства дали само като приятел или е като мен с любов към нея и че ако и двамата се харесваме може да излезе нещо много хубаво. Попитах е да ми каже как ме приема и от тогава тя замлъкна. Сега живея без отговор вече няколко дена тя мълчи и не отговаря. Готов съм да се откажа но как да се откажа без отговор. Какво бихте ме посъветвали. Извинявам се ако има правописни грешки пиша от телефон.

Коментари

1.   Доста досадно ми стана с това ''обичам е'' и за тва няма да ти чета историята.

2.   Тя не иска да те нарани, а в същото време се чувства благодарна към теб. Много кофти ситуация, получава се все едно нарочно си правил материални жестове, за да получиш в замяна любов. Ти какво би направил, ако аз ти направя основен ремонт на жилището, или ти купя нова кола, и не след дълго ти се обясня в любов, но не съм твой тип? Отговори честно пред себе си и това ще ти помогне да решиш твоя проблем.

3.   Ами ако не получиш отговор - по-добре се откажи. Мисля, че мълчанието показва липсата на взаимност.

4.   Изобщо не е грешкa, че си зaговорил зa чувствaтa си. Дaже много си чaкaл... товa е в съшност грешкaтa ти.
Явно имa нещо, което не знaеш щом е зaмлъкнaлa тaкa без отговор. Вече си поел инициaтивa, изчaкaй. Некa тя те потърси когaто е готовa дa говори.
Лично смятaм, че имa нещо "гнило" от нейнa стрaнa. След толковa време увъртaне, постоянен контaкт в годините и т. н. не вярвaм дa не си е дaлa сметкa зa чувствaтa ти, дaно не се е възползвaлa от тях.
Женa съм, но със съжaление признaвaм, че достa жени го прaвят...
Все пaк изчaкaй и виж кaкво ще ти кaже. "Готови нa всичко един зa друг"- ок, рaзбрaх, че ти си го покaзaл и с действия някaкви, a тя? Убеди те нa думи или е имaло и действия?
Aко действително с действия ти е докaзaлa лоялност поне кaто приятел, вероятно е дa нaистинa дa те обичa кaто приятел и сегa стрaхът, че ще те нaрaни дa я кaрa дa мълчи.

5.   Оф все едни и същи неща пишете.

6.   Не искам да те разочаровам, но щом не отоговаря не е добър знак. Изчакай още време, но аз смятам че от отговора се подразбира

7.   От автора:Днес установих, че тя не е взела финансовата подкрепа която отделих за нея. Изобщо не е било купуване на любов от моя страна а уважение. Писах и че приемам решението и относно как ме възприема. Поне си изясних нещата.

8.   Обожавах е [... ] Ухажвах е без да е притискам [... ] да е виждам [... ] да е изненадам с нещо [... ] да е притискам [... ] не бих е наранил [... ] Попитах е [... ]
Пич, тия грешки не са от телефон, това е трудно дори да се произнесе, а написано говори за тежка неграмотност или че българския език не ти е майчин. Или и двете.
Никоя нормална, образована и що-годе грамотна жена няма да погледне сериозно на теб.

9.   Давай със следващата, с тази няма да стане.
Просто те приема като приятелка.

10.   Пий една студена вода (бира).

12.   Използвай случая докато си сам, да си пооправиш малко правописа.

14.   Номер 8 нито ме познаваш нито знаеш от какво пиша. Повярвай ми изобщо не ми липсва женско внимание. Извиних се за това, че не използвам знаци, но като гледам твоя правопис и той не е на 100% отличен. Благодаря за коментарите.

15.   Дразнят ме хора, дето нямат други цели в живота освен да изискват от другите да пишат правилно.
Няма смисъл да им се обяснява, че правописа съвсем не е най - важното нещо в живота на човек.
Много по -важно е да имаш добър бизнес.
Жена и деца.
За жалост от толкова старание да не сбъркат някоя буква, от следене дали другите не са сбъркали. Не им остава време да се погрижат за живота си. А какво печелят, ми нищо само омраза.
Съжалявам ги, те никога не знаят какво е да бъдат обичани, никога не са обичали. Не са виждали жена или мъж на голо.

16.   Това зубрачите с правописа, няма да ти го кажат, щото те нямат никакъв опит в социален план. А именно такъв ти е нужен, за съвет, а той не може да се даде от читанки.

Не си сбъркал, че си и признал. Важното е, че вече е минала мисълта през главата ѝ. Сега решава дали да пробва. Дай и малко време. От време на време напомняй за себе си, но не бъди прекалено упорит.
Стига си я притискал, поне 1 - 2 седмици не търси контакт с нея.
После и пиши, че искате да се видите приятелски, изпийте по нещо.

17.   Номер 2. Аз никога не бих допуснал, приятелка да ми подари кола. Щото това е израз на доминация над мен.
А аз не искам да ме доминират, доминиращият трябва да съм аз.
Тъй че аз просто няма да приема автомобила.

Но има и друго може да се приеме автомобила и след това да не изпълнявам нейните изисквания, така ще и стане гадно, ще бъде наказана, че се опитала да доминира.

18.   С мълчанието ти дава отговорът.. Така е по-добре, защото думите звучат тежко и това което ще чуеш няма да ти хареса..

19.   От автора:Няма да пия студена вода а шампанско с ягоди в Палма на брега на морето. Чухме се дамата по телефона и тя ми сподели всичко. Просто не е вярвала на делата ми и е мислела, че искам само да е вкарам в леглото, така че преди да познавате хората не бъдете толкова критични. Благодаря за примерите на всички вече сме заедно с дамата.

20.   Поредния, дето само търси вимание за глупостите си...

"Извиних се за това, че не използвам знаци, " = ама батенце, номер8 изобщо няма в предвид за знаците, грешките ти не са от бързане, от мързел, от недоглеждане, а от тотално непознаване на бългаския език. Не се оправдавай само, че за всички ни е видно това.

И съм напълно съгласна, че никоя НОРМАЛНА няма да иска СЕРИОЗНА връзка с тебе.

22.   Браво! Обожавай е, ухажвай е, не е наранявай, обгрижвай е, питай е за всичко. Така ще е завладееш полека, ще е накараш да се чувства специална, ще е спечелиш завинаги.

23.   ох, авторе, шампанското с ягоди ще пие ТЯ, а ти ще пиеш една студена вода.... рано или късно.

24.   Номер 20 моля, стой си там и коригирай правописни грешки цял живот. Спомням си имах една преподавателка през студентските години лика прилика сте си, така си остана и сама цял живот от нормални, но никога не си зададе въпроса тя колко е нормална.

25.   Притиснал си я, когато си я попитал за нейните чувства, затова тя се е отдръпнала. Спри да и пишеш и да я търсиш. Дай и малко въздух. Или няма чувства към теб и не знае как да ти го каже или има чувства към теб но защото се чувства притисната я е страх да ги сподели. Просто и дай малко време. Напиши и че разбираш, че има нужда от време. След това и го дай. Спри да и пишеш и да и звъниш, колкото и да ти е трудно.
Изчакай я тя сама да те потърси.

Ж19

26.   "Спомням си имах една преподавателка през студентските години" - леле-леле, чак се пери, че е бил в университет, вместо да се срами!
Вижте, докъде е стигнало образованието в България! Дипломи и за сулъо, и за пулъо.