Бившата му не го оставя на мира
Здравейте мили читатели,
пиша историята си, защото съм много притеснена за това, което се случва. Аз съм момиче на 23, той е на 26. От скоро сме заедно - 5 месеца. Преди него не съм имала чувства към някого, но сега е различно, аз адски много го искам и желая. Преди мен той е имал 5-годишна връзка, която се е разпаднала след като тя го е изоставила заради друг. Това се е случило преди година т. е 6-7 месеца преди да бъде с мен. Той е един прекрасен човек, толкова е добродушен, скромен, толкова е разбран и мил, нито пие и пуши и е едно слънце за мен. Изпитвам много силни чувства към него, макар да не сме от толкова много време заедно. Проблемът ми идва от там, че бившата му е ударила на камък с този, заради когото го е зарязала и бързо се е разделила с него. Може би, просто е разбрала, че той няма нищо общо с вече моя приятел. От 2 месеца тя прави всичко възможно да си го върне, пише му, звъни му, ходи до тях и къде ли не само и само да говори с него, да му се обяснява и да го моли да и прости и да бъдат отново заедно. Това направо ме съсипва, защото макар и отскоро заедно, аз се привързах и влюбих в него изключително силно. Мисля си, че той не я е забравил на 100 %, защото знам, че много я е обичал и когато тя го е зарязала заради друг е страдал много. Тези нейни намеси повлияват зле на мен, а от там и на него, защото постоянно вдигам скандали и плача, а той все се мъчи да ме успокоява. Колкото и да му викам, защото съм бясна, той не ми повишава тон, а само ме прегръща и ми казва да се успокоя, че е с мен и няма да ме остави. Казва ми, че тя е минало, към което никога няма да се върне. В същото време се държи прекрасно с мен. Звъни ми, търси ме, взима ме от работа, когато го помоля, излиза с мен, споделя ми, гушка ме, държи се много мило с мен, загрижен е. Той е всичко, което съм искала. Но тя все по-упорито се опитва да си го върне по всякакви начини. Наскоро бяхме у тях и гледахме филм сгушени и на вратата се позвъни и той отиде да отвори. Видях, че се позабави и отидох да видя защо се бави толкова, и когато я видях на входната врата ми идеше да я оскубя. Тя му говори, че трябвало да излязат двамата, да поговорят, имала какво да му каже, обичала го, не можела без него и не знам какви още. Той и каза да си тръгва и да го остави на мира, а тя като ме видя ми каза "Той не те обича само се опитва да ме замести с теб, той обича мен. " Като чух това влязох в стаята и се разплаках, а той и каза да си тръгва, затвори вратата и дойде при мен и ми каза "Нали не вярваш на глупостите и? " Аз пак му се развиках и го питах 100 пъти нея ли обича, с нея ли иска да бъде, тя ли е любовта на живота му, а той ми отговаряше с "не". Попитах го защо тогава тя толкова го преследва след като и е казал, че не иска да е с нея. Това не означава ли, че и е дал надежда да бъдат пак заедно. Той постоянно ми казва, че тя ще спре да го търси и ще се откаже от него, но не става така. Тя продължава да опитва всячески да се докосне до него. Единственото, което ме успокоява малко е, че той се държи прекрасно с мен, прекарва времето си с мен, много е мил и загрижен за мен. Но само като се сетя за бившата му и се побърквам. Казвам му и на него, че постоянно се притеснявам да не го изгубя и да не се върне при нея, но той ми казва, че вече я е забравил и не иска да си спомня нищо за нея. Казва ми, че има очи и сърце само за мен. Аз не съм съвсем сигурна, че той я е забравил на 100 %. Не мисля, че е минало достатъчно време, за да я е забравил напълно, може би тя знае същото затова опитва всичко да си го върне. Не смея да го попитам сигурен ли е, че я забравил напълно, за да не се чувства притискан от моя страна.
Толкова ли много искам, да бъда с момче, към което съм толкова влюбена и което ме прави толкова щастлива. Защо е толкова трудно да бъда с него? Когато остана сама само лоши мисли нахлуват в главата ми и се разстройвам адски много. Той постоянно ме успокоява, но докога ще я караме така. Искам тя да го остави да бъде щастлив с мен. Просто да изчезне от живота му, тя е изпуснала шанса си, зарязала го е заради друг да си върви при другия. Как бихте ме посъветвали да постъпя, защото мисля да се срещна с нея и да и кажа да забрави за него след като го е зарязала да върви при този, заради когото го е направила. Наистина не знам какво да правя освен да съм близо до него, да му показвам колко го обичам и да се опитвам да му покажа, че с мен ще бъде най-щастлив.

Коментари

1.   Значи първо 5 години НЕ са никак малко време и ОПРЕДЕЛЕНО за толкова кратък период НЕ може да е спрял да изпитва чувства към нея. Просто се опитва да продължи дори още да я обича и може би с времето и с твойта помощ ще се изпарят тези чувства. Единствения съвет е да спреш да му вдигаш скандали, защото ще му писне, контролирай се малко! И да говориш с нея според мен няма да има ефект, само да се сдърпате по косите и да я накараш още повече да го търси. Успех.

2.   Брей момиче ти други занимания нямаш ли че сякаш това е основната мисъл в главата ти, ако продължаваш да драматизираш сама ще си създадеш проблеми във връзката ви... няма от какво да се притесняваш той няма да те остави заради това момиче. След като ти показва че държи на теб и толкова те обича не виждам причина за съмнения. (ж. 26)

3.   Момчето си е смотано и е обречено да страда ама и ти си много истерична и влошаваш нещата

4.   Момчето заслужава да ви зареже и двете и да си намери най-правилната за него.
Ти си едно егоистично и подло същество, което не показва, че го обича, а прави точно обратното. Задушаваш го.
Ако ми беше гадже, на третия скандал да съм те изхвърлил от къщата. Или намери начин да изхвърлиш тази негативна енергия(Спорт примерно, някакво хоби), или го зарежи. Ще е много по-добре от колкото да продължава да се мъчи с този твой нетърпим характер.

5.   здравей,
той ако я обичаше и на 50% щеше да се върне при нея още при първия контакт.
Според мен тя няма шанс снего. Ти си влюбена в него, защо мислиш, че и той не може да е в теб?

6.   Никой тук няма да ти помогне. Първо трябва да си помогнеш сама. За един мъж, тези прекалени драми в един момент може да се окажат твърде много. Спри да плачеш, викаш, ревнуваш и намери начин да се контролираш. Ако не можеш да го направиш, едва ли ще бъдете заедно. Опознайте се добре и може да се окаже, че не сте един за друг. А може да заздравите връзката си.
Все пак като гледам написанато от теб, авторке, и като знам колко е трудно на хората да се променят, по-добре ще бъде да си спестиш една-две години и да се разделите сега.

7.   Той Иван ли се казва, а тя Неделина...?

8.   Ти смяташ ли, че с това поведение си правиш добро. Освен това цялата история ми е, малко като в детската градина. Ясно и казва, че не желае да я вижда и точка. Отворил и вратата, говорили, тя ти казала еди какво си. Това е негов проблем и той трябва да го реши, но явно не може да го направи.

9.   Какво още трябва да направи момчето, за да разбереш, че иска да бъде с теб? Ако продължаваш така, вярвай ми, ще му писне от постоянния ти плач, упреци, терзания... Казва ти, че е избрал теб, показва ти по всякакъв начин, а ти си все недоволнa. Той се държи като влюбен мъж, загрижен е за теб, успокоява те, говори с нормален тон, а ти се тръшкаш и крещиш. Еми, на никого не би му било приятно да търпи такава жена.

"Той и каза да си тръгва и да го остави на мира, а тя като ме видя ми каза "Той не те обича само се опитва да ме замести с теб, той обича мен. " Като чух това влязох в стаята и се разплаках, а той и каза да си тръгва, затвори вратата и дойде при мен и ми каза "Нали не вярваш на глупостите и? " Аз пак му се развиках и го питах 100 пъти нея ли обича, с нея ли иска да бъде, тя ли е любовта на живота му, а той ми отговаряше с "не". "

Тя сама се унижава да ходи да сваля обвързан мъж, че и нахалства постоянно, а ти си се разплакала. Ами, тя точно това цели. "Разделяй и владей". Целта и е да ви скара, да разклати връзката ви. Защо не я постави на място, ами си се разревала? Тя е натрапницата във вашата връзка, не ти. Вземи нещата в свои ръце, и и тегли една м*йна. Нека да разбере, че няма да търпите нейното поведение. Бъдете резки и брутални. Явно от друго не разбира.

А ти, по-добре успокой топката, и се вгледай в мъжа до теб. Какво прави и колко държи на теб. Мислиш ли, че на него му е приятно от създалата се ситуация? Не. На него също му е тежко, а ти не правиш нещата по-лесни за него. Поговорете, и се изяснете, обаче без рев и тръшкане. И после заедно отстранете проблема с любов, а не със сръдни и каране.

Depravity

10.   Бих те посъветвала да се успокоиш и да спреш да задаваш едни и същи въпроси на приятеля си. СТИГА! Недей да отъждествяваш поведението на бившата му приятелка с неговото. Той не е виновен, че тя има някаква болна амбиция да си го върне и се държи толкова незряло и жалко. Няма да коментирам емоционалното й състояние, но за мен това не са действия на един психически стабилен човек. Поради тази причина, ти можеш само да я съжаляваш. Жената очевидно е толкова отчаяна и няма връзка с реалността, че е допуснала да падне много ниско. Остави я. Недей да искаш някаква саморазправа с нея или да таиш злоба и омраза, това няма да помогне на никого. Ако наистина нещо й е прищракало и е приела цялата тази ситуация като някаква мисия да си връща бившия, то една среща помежду ви само ще я амбицира допълнително и ще й достави удоволствие. Ще си каже: "Накарала съм приятелката му да ревнува достатъчно и да се съмнява в него, ето сега ще стане скандал и ще се разделят", разбираш ли? А и как ще се отрази това на твоето достойнство? Щом тя е изгубила своето, и ти ли трябва да правиш същото? Знам, че е трудно да си над нещата в такъв момент, но помисли, редно ли е да ходиш да се разправяш с някаква досадница и да се натоварваш толкова много? Ако бях на твое място, за мен това би било унижение, равностойно на нейното. Най-доброто, което можеш да направиш за себе си и за приятеля си, е да му имаш доверие. Не допускай чуждото влияние да се отрази на връзката ви! Сълзи, скандали, съмнения... защо? ! Нали виждаш отношението му, виждаш погледа му, начина, по който те докосва и те уверява, че всичко е наред. Като не му вярваш и се връзваш на историите и, така той е натоварен вече от 2 места. Един път, бившата му, която се държи неадекватно и нахално, и втори път ти.. приятелката, която уж трябва да е до него, да го обича и да му вярва, а всъщност изпада в някакви нервни кризи, заради една никаквица, която се опитва да се намеси в живота му. Ако беше обратното, ти как щеше да се чувстваш? Представи си, че теб те търсеше бившият ти приятел, а настоящият ти правеше сцени на ревност и скандали, поради този факт. Внасяш допълнително излишно напрежение, което няма да се отрази добре на връзката ви. Каквото и да става, не може винаги да плачеш и да драматизираш, а един човек постоянно да те убеждава, че те обича и няма да те остави. В един момент ще му дойде до гуша, колкото и да е добър и мил. Единственото, което виждам като вариант, е той да проведе един много сериозен разговор с нея, да й каже нещата в очите точно и ясно и да сложи точката на тази работа. Тя се възползва от възпитанието му и от добротата му, но ако бъде по-твърд и категоричен, може би ще се опомни. Ама не да си говорят през вратата, а ти да надничаш зад гърба му, а да седнат като големи хора и да се приключва..

11.   Седнете тримата да говорите, че тя вече е минало и сега не може да се меси и да бъде "третия човек" във връзката, това че е била с него толкова време - да, има значение, но както ти каза тя си изпусна шанса. А ти през това време наистина трябва да му показваш колко го обичаш, но не за известно време а винаги, така че да ти стане навик както и на него, за да не може да се раздели с теб. А, да и за да я дразниш можеш и пред нея. Колкото повече му показваш, че го обичаш и правиш връзката по-лесна и приятна, толкова по-лесно ще забрави за нея.

12.   Ама недей да мрънкаш, да ревеш и да му вдигаш скандали, да не би той да я вика да ви виси пред вратата. Накрая ти сама ще развалиш връзката ви, никой ме може да търпи постоянно мрънкане и нерви за дълго време. Бъди уверена, имай малко самочувствие, щом се отнася добре с теб и държи на теб, няма за какво да се притесняваш. Да, възможно е още да има някакви чувства към бившата, но с времето ще избледнеят, след като той СЪЗНАТЕЛНО е взел решение да я загърби.
Имай търпение, не усложнявай ситуацията допълнително, бъди до него, обгрижвай го и бъди нежна, така както той се отнася с теб. Онази лудата няма да го тормози вечно, все ще й писне по някое време и ще схване намека.

13.   Ама недей да мрънкаш, да ревеш и да му вдигаш скандали, да не би той да я вика да ви виси пред вратата. Накрая ти сама ще развалиш връзката ви, никой ме може да търпи постоянно мрънкане и нерви за дълго време. Бъди уверена, имай малко самочувствие, щом се отнася добре с теб и държи на теб, няма за какво да се притесняваш. Да, възможно е още да има някакви чувства към бившата, но с времето ще избледнеят, след като той СЪЗНАТЕЛНО е взел решение да я загърби.
Имай търпение, не усложнявай ситуацията допълнително, бъди до него, обгрижвай го и бъди нежна, така както той се отнася с теб. Онази лудата няма да го тормози вечно, все ще й писне по някое време и ще схване намека.

14.   Значи спокойно бе, жена! Ще ти кажа едно: Не вдигай скандали и не се кахъри излишно. Знам, че ти е кофти... емоции, които не можеш да контролираш.... Абе... знам какво е.
Но тази ситуация ще ти бъде показателна. Идеята е следната. Бъди спокойна и контролирана, не реагирай като малко дете, на което са му взели играчката. Не е трябвало да тичаш да плачеш след като ти е казала онези злобни неща на вратата. Трябвало е с усмивка на лице да й кажеш, че това са само нейни мечти и че не можете да бъдем по-щастливи и дори нейното нахалство не може да промени това.
Бъди уверена в себе си... А и той не е особено виновен, че да му вдигаш скандали.... Е, определено вярвам, че той трябва да е по-рязък с нея, дори да не й вдига и да не отваря вратата, ако види, че звъни тя. Да бъде по-твърд.

Но виж сега. Остани спокойна и уравновесена. (Скандалите само влошават нещата, така че контролирай се). Както всички можем да видим това момиче е ужасно нахално, а и злобничко, а такива момичета никой качествен и достоен мъж не би предпочел. Това ще бъде тест за връзката ви - ако той й обръща внимание или се върне при нея - значи и той е от същата категория и определено ще е показателно, че той не е толкова достоен и свестен, колкото е в очите ти сега. Ако обаче удържи и наистина не й обръща никакво внимание - супер, значи си уцелила десятката с него.
Така че нека тази ситуация бъде изпитание за връзката ви и показателно за теб колко всъщност струва за него връзката ви. Без значение колко дълго продължава това.
Но те съветвам, не се дръж като нестабилна, лабилна ревнивка... Това те поставя в кофти положение и онази взема превес като успява така да ти въздейства... Не й го позволявай.
Бъди усмихната... когато ви види заедно - дръж се така, че сякаш не можеш да си по-щастлива. Бъди спокойна и усмихната, сякаш тя е последния човек на земята, която те вълнува. Това трябва да се прави, а не да врещиш като недоволно ядосано 2-годишно дете.

Остави я тая. Важен е той и какво изпитва той. Ако удържи, онази ще спре да го търси след време. Важното е ти да се държиш на ниво, а не да правиш бившата му приоритет във връзката ви, защото именно така тя печели - и внимание, и уважение щом е успяла да те въздейства така... Не го допускай.
Успех и дано съумееш съветите ми. :)

15.   Чудно ми е как се развиват нещата?

16.   Да, как се развиха нещата в крайна сметка?