Най-трудният ми избор
Здравейте, мили хора. Обръщам се към вас с молба да дадете отговор на един въпрос, който не успявам да реша от 4 години. Просто ей така, как бихте постъпили вие... Става дума за следното. През тези години имах връзка с човек, който внесе в живота ми много щастие, но и тревоги. Беше ми първата любов. Но знаех, че мога да съм с него само временно, защото няма как родителите ми да го приемат (причините не са важни в момента). Нашите знаеха колко се измъчвам и въпреки че го смятаха за нередно, позволиха ми да изживея много моменти с него. Но все казваха, че така ще ни боли повече, когато дойде време за раздяла. И ето, така и стана... Той ме умоляваше да бъда с него, да бъда смела и да се боря. Толкова мислих, търсих решения... Но това значи да нараня семейството ми, да живея с мисълта, че винаги ще се притесняват за мен. Защото това няма да се промени.
Тези дни той ми каза, че не може да ме чака вече, че иска да подреди живота си и да открие друга жена, която да е до него. Избухвал е, обиждал ме е, но винаги съм искала да е щастлив. Защото и него винаги го е било грижа за мен. И въпросът ми е коя болка би била по-силна... Когато предадеш прекрасните си родители или когато изгубиш голямата си любов?

Коментари

1.   Ако родителите ти поставят ултиматум да избираш, значи не са чак толкова прекрасни, колкото и неща да са направили за теб... болка е да не послушаш сърцето си, а приказките на другите. Не знам какво повече да кажа.

ELSA

2.   Виж какво и двамата сте си виновни че сте допуснали да ви се бъркат във връзката, нито той има право да те обвинява нито ти трябва да обвиняваш някого. Близките няма да живеят цял живот покрай вас, ако те не са го харесвали какво толкова, махаш се от тях и ще ги посещаваш когато ти е удобно, родителите ти щяха да го приемат, грешката ви е че не сте си оправили отношенията по между си и не можах да разбера за какво точно е трябвало да избираш.

4.   Предвид, че не споделяш какви са притесненията им спрямо него, не мисля, че някой може да ти даде адекватен съвет.

5.   Намери си някакво смислено занимание и няма да ти се въртят щуротии в главата.

7.   Не бих слушала родителите си, прекрасни или непрекрасни. Не виждам какво толкова може да му е на човека. Вероятно е от някой неприемлив за вас етнос или пък е доста по-голям? И двете причини са тъпи според мен.

8.   Самият факт, че питаш чужди, непознати хора, говори достатъчно красноречиво. Според поговорката любовта бяга от тези, които я гонят и се хвърля на врата на тези, които бягат далеч от нея. Винаги съм смятала, че няма по- голям дар и по-висше благо за човека от любовта и винаги ще мисля така, макар последиците за мен да бяха убийствени. Но това е само частен случай и лично мнение.

9.   Родителите са едни! Голяма любов със сигурност можеш да срещнеш и в друг човек (колкото и да не ти се вярва в момента), но други родители не можеш да имаш! Тези хора са те отгледали и определено НЕ си заслужава да им причиняваш толкова притеснения заради мъж. По-голяма от майчината и бащината любов няма! Моето мнение е да не ги оставяш! Поне аз не бих колкото и да съм влюбена в някой.

10.   За мен ти си човек без мнение. Ти ще бъдеш с подобие на родителите си, защото те ще харесат такъв човек, като тях а не такъв който ти ще обикнеш и ще откриеш щастието. А те няма да са вечни. Жал ме е за теб.
М32

11.   Ако си под 25 ще го преживееш.. ако не слушай сърцето си

13.   Щом родителите ти не са го одобрили явно имат нещо в предвид, а относно въпроса ти - неуместен е, "голямата ти любов" ще е до момента в който не дойде друга такава (повярвай ми след време ще разбереш за какво ти говоря), докато родителите ти са само едни и ще направят всичко възможно само и само да си щастлива! :)

14.   Искаш съвет, а не споделяш цялата история и причините, предполагам, че вашите не го приемат поради религиозни причини или нещо от типа. В крайна сметка ти ще градиш ново семейство, имаш 2 пътя или с него или без него, никой вместо теб не може да избере.

15.   Мила, първата любов винаги си вижда края. Никога не предавай родителите си, заради мъж, защото все пак това са хората, които са се лишавали от всичко, само ти да си добре. Аз бих оставила това момче с надеждата да открия този, който ще се държи с мен, както съм си заслужила. Моят съвет е да не прибързваш с такова решение и поне няколко дни хубаво да помислиш. Желая ти успех.

16.   Аз бих послушали родителите си.

17.   От авторката: Благодаря на всички за мненията. Значи много за мен, че ми отделихте време в този момент. Не желаех да споделя някои детайли в началото, защото темата щеше да бъде сметната за провокация. Той е от Турция и живее там. Родителите ми пък са израснали в малко градче, където всичко родно е на особена почит. Затова ситуацията е сложна. Не са ми поставяли ултиматум както предположи номер 1. Но пък така ми се иска да го приемат от сърце. А не могат. И аз просто съм по средата. Не зная защо се стигна дотук. Опитвах да избягам, но се случи както каза номер 8. С него имахме много мечти. Наистина ще помисля още веднъж какво искам от живота и каква е цената...