Споделена история от Тинейджърски

Не знам коя съм, доста съм объркана
Привет, читатели!
Аз съм момиче на 15 години и съм адски объркана. Основният ми проблем е, че не знам коя съм аз. Не познавам себе си, характера си. Не знам кое е правилно,кое е грешно... Гледам да помагам на всички, да им угаждам, да съм добра, но това обърква нещата. Обърква всичко.. Изобщо нищо не знам и дори не мога да се изкажа, и да го обясня като хората. Винаги търся вината в себе си, но когато нахлуе мисъл в главата ми, че обвинявам някой друг, че друг е виновен.. Се обърквам! Уж гледам да не обвинявам никой, а да търся грешката в себе си, а то.. Охх, не знам! Сигурно е от пубертета, но помогнете ми! Искам да разбера коя съм аз, какво мисля, изобщо мисля ли като хората..

Коментари

1.   Здравей,
и аз като теб го имах този проблем до скоро. Просто трябва да спреш да бъдеш толкова толерантна. Във всяка една ситуация усещай какво да направиш, ама под усещам имам в предвид, бъди сигурна в себе си защо искаш да постъпиш така. По този начин постепенно ще откриеш какво искаш и ще намериш сили и начин да обясниш защо. И не забравяй, колкото и да искаш другите около теб да са добре и да са щастливи, няма да стане докато не осъзнаеш във себе си какво искаш.
Всеки през пубертета иска да намери себе си, това е част от порастването. И идва с времето и опита. Просто трябва да изчакаш търпеливо и да се доверяваш на възрастните, които вече имат опит в това и могат да те предпазят от грешни постъпки, докато не откриеш сама какво да те пази.
Бъди спокойна в кожата си, и като съвет ти предлагам да се опиташ да бъдеш тарикатче до колкото смяташ че може. Човек от малък трябва да се научи как да прави така че да му е хубаво. Защото каквото и да става няма да се отървеш от себе си. Научи се да се чувстваш добре в кожата си. ;) :)

3.   Забрави да се харесваш на всички. Такива хора не само не успяват, но накрая всички ги ненавиждат.

4.   Хаха, ами ти си Никоя, както Аря от "Игра на тронове. Не се тревожи за глупости, общо взето - всички са виновнни и невинни... за нещо. Насочи си силите към нещо полезно за твоето развитие и живот.

5.   Здравей! Това е все едно слушам себе си. И аз имам същите проблеми като твоите. Не се познавам добре, перфекционист съм, не знам какво искам да правя с живота си и т. н. Винаги помагам на другите и давам страхотни съвети, според тях, но никога не мога да помогна на себе си. Много съм объркана и често си задавам въпроса "Коя съм аз? ", но остава без отговор. Моят съвет към теб е да говориш с някого на когото имаш доверие. Попитай го какво мисли за теб, за какъв човек те смята, просто да ти каже истината, която ти не виждаш за себе си. НО най-важно е ти сама да откриеш себе си, а това ще стане с времето. Опитай да се опишеш, да ще е трудно на първо време, но ще свикнеш и след време ще се приемеш като човека, който си. Може да си по-чувствителна (например каквато аз съм), та затова да ти е по-трудно. Често хора като мен (може би и теб) оставаме объркани от света, който ни заобикаля, тъй като възприемаме нещата по-различно и дълбоко.

6.   Колкото по-угаждаш, толкова по-лоша ставаш после, прояви характер за да те уважават.

7.   Здрасти. И аз се чувствах по същия начин. За да се управиш вземи лист и молив започни да пишеш текст на песен и си излей чувствата, ако трябва плачи, но никога не се обвинявай. Кажи на света коя си и че няма да се променяш за боклуци. Винаги гледай не от чуждата гледна, а от името на трети човек. Така ще най-правилно. А ти си си ти сигурно една много интересна и весела личност така че си почивай и когато намериш любовта той ще ти казва всеки ден каква си и защо си толкова хубава и добра.

8.   Здрасти аз също съм на 15 години и всички сме минали през това. Не се притеснявай няма никакъв смисъл просто :)