Объркана, самотна и депресирана
Така.. всичко започна, когото бях на 9 години. Родителите ми щяха да се разселят. Станаха някои неща.. ох, промених се. Не знам дали съм себе си. Не издържам вече. Не обичам да излизам. Не обичам да говоря празни приказки. Искам да поговоря с някой, който ме разбира. Много ми се иска да седя на някой покрив, привечер, с човек, който е отхвърлен от обществото. Така.. запознах се с едно момче, в което видях себе си. Сприятелихме се, но не се получи. И тогава започнах да не споделям. Майка ми си мисли, че се сърдя за нещо. Няколко пъти ѝ казах, че се нуждая от психолог, но тя просто ме игнорира. Вчера излязох с компанията на сестра ми, но не се виждам при тях. Казах им, че не ми е добре. След това си тръгнах и се разплаках. Това е. Гадно ми е. Опитвам се да не се привързвам къх хората. И съм си казала, че искам приятели момчета, защото те са приятели до живот, зависи при кого попаднеш. Е.. аз не мога да попадна при такива приятели. Опитвам се да се държа, но не знам..
Надявам се, че ще ме разберете.

Коментари

1.   Разбирам те.. раздялата на родителите ти най-вероятно ти е повлияла на психиката.. това не е е рядкост.. и аз страня от хората.. Търся компания.. като теб.. но понеже съм анти-социален само ще остана с търсенето си.. така де.. няма да намеря..

2.   "И съм си казала, че искам приятели момчета, защото те са приятели до живот, зависи при кого попаднеш. Е.. аз не мога да попадна при такива приятели" това да не писано от 15 годишна, ама нямам как да е писано а май по скоро е измислено. Абе я се спрете бе, нямаш ли друга работа освен да се правиш на жена, само да не ти стане навик че тогава лошо, ама твоя си работа щом ти е приятно.

3.   Историята трябва да е в дрег раздел.
Примерно тинейджъри.
Поредния объркан тинейджър и поредните безхаберни родители.
Опитай да поговориш с вашите отново.
Баба, дядо, леля или друг роднина, който да им обясни че имаш нужда от психолог.
В училище също има и с класната може да говориш като почнеш училище.
До тогава ще ти кажа, чети книги или се занимавай с някой спорт.
Не се тревожи ще срещнеш приятели.

4.   Мило момиче,
не си написала възрастта си,
предполгам, че си тинейджърка,
Бъди силна в живота на човек има различни етапи!
Ще срещнеш такъв човек, за когото мечтаеш, и
който ще те разибра!
Хубаво е да споделяш с майка ти... Колкото и банално да звучи,
майката е най-близкият човек, винаги ще те разбере,
винаги ще е до теб/и тя ще е най-искрена към теб, бъди сигурна/, дори и да те смъмри, за нещо!
Бъди себе си и все пак излизай с компании... все от някъде ще изкочи
и твоят човек.

5.   Мисля, че първо ти трябва да се разбереш със себе си, със своето собствено АЗ! Едва когато това се случи, ти сама ще разбереш разликата от преди, до сега. Не се обиждай, но просто от написаното дотук, изглежда сякаш не знаеш ти самата какво искаш! Желая ти успех!

6.   Борба - друго няма, мъж съм който е видял много по-страшни неща, аз самия бях отписан от света на живите, след това работих в отделие с онко болни. Изхода е само един борба. Имал съм и жени, и коли и пари - всичко тегли назад, човека напред.
А за една жена да се откаже не може.
И точно когато съм бил смазан, ми теглиха, и приятели и жени, червен картон, направих най-простото... споделих.
Първо с близките си, след това единствените си 2ма приятели. Както и с Библията с главно Б.
Сега в момента съм ядосан и побъркан от поредната караница с една жена, която ме тъпче системно, но слава Богу и казах ясно да се разкара и ти казвам само НАПРЕД!
Любовта никой не може да ти я вземе, приятелите също.
И когато един видиш очите на детето си един ден, ще разбереш че си е струвало всичко до последната гадост.
Симеон

7.   Поговори с психолог, не ти трябва одобрението на майка ти. Не знам на колко си години. Има толкова различни хора, все ще намериш такива, които ти пасват.

8.   Към номер 2 но и не само към него.
Много хора мислят, че даден човек е на еди колко си години, затова е твърде млад или твърде стар за да мисли така. Чак се получава дискриминация. Щом е на толкова - той не може да мисли така.
Кое ви кара да мислите, че не може да се мисли еди как си на определена възраст?
Момичето било на 15г. И на 8 да е какво от това? Така мисли, споделя. Но и много хора са убедени, а не - на тази възраст няма право да мисли, така. И кой определя мисленето на един човек?

Айде обосновете се! Кое ви дава право да определяте кое е правилното мислене?
Мислих, че аз съм нещо увреден дето оставям хората, да мислят, така както го правят.
Но защо проблема да е в мен? Само щото вие сте различни от мен?
Иха желязна логика съгласих се. Убеден съм напълно.
Не не е нужно да давате аргументи. За какво? Нали щом вие казвате значи е така? Две мнения по въпроса няма, все пак вие винаги сте прави, две мнения по въпроса няма.

Аз пък както се държа, към 3 годишните, така се държа и към по - големите. Разбира се, 3 годишните имат различно поведение от по - големите. Отчитам това.
Но едно 8г. дете може да седне мирно, и да се замисли какво му говориш.
Тук вече започвам да говоря с него като с равен - и съм обвиняван за това.
Ама Защо проблема трябва да е в мен. Защо да не във Вас?

Ама то било на еди колко си - и какво от това?
Обяснете ако можете!

В резултат се получава така. Че тези хора чак се влюбват в мен.
Ама направо се влюбват и то до полуда.
Аз като по - зрял трябва да определя границите, да реша колко да им позволя.

Влюбват се, именно защото подобно на авторката. Искат някой да седне да поговори с тях.
Така и при авторката, иска просто да говорят с нея - Така както номер 4.
Без да я мислят за малка или че нейните мисли са глупости.
Ама как може мислите на човек да бъдат глупости?
Толкова много хора, просто искат някой да седне и поговори с тях, да ги приеме за равни, да зачете мнението им, да се почувстват разбрани. И когато аз им дам това. Те са много щастливи. Започвам да бъда търсен постоянно, чак преследван.
Но вече не смея да говоря с тях. Щото почти винаги ефекта е един и същ. А аз не мога да обърна внимание на много хора.

Ей за това, че при вас се чувстват не разбрани, отхвърлени, това на база дискриминацията на годините.
Те търсят хора, като мен. Някой при когото ще се чувстват изслушани, разбрани, приети, равни. Мисля, че всеки човек заслужава това, независимо от възрастта му. Но мисля, че е по - редно близките на човека (умишлено не използвам думата дете, защото за мен то е човек). Да му осигурят това изслушване и разбиране. А не хора като нас.
И аз все пак съм съвестен - грижа ме е за хората с който общувам. Но има и много безсъвестни, който ще използват тези умения, за по користни цели. Все пак има хора подобни на вербовчиците на ИДИЛ, и дори по - лоши.
Според мен те не правят нещо кой знае какво. Просто при тях тази възрастова дискриминация я няма. И после вербували младежите. Така ще бъде, щот вие не желаете да седнете и да поговорите с другите като с равни.

Ако имаше повече хора, като номер 4. Тогава хора, който да заимстват ролята на роднините, нямаше да имат смисъл. И тогава, мисля, че престъпления срещу човечеството нямаше да има. Светът щеше да е много по - добър.
Но именно заради тази възрастова дискриминация, създавате нужда от подобни.

Защото съм убеден. Че един човек, не може да те разбере, че той не трябва да мисли така, както мисли, поради еди кои си причини.
Вие отхвърляте тях, те пък вас. Ще приемат тези който ги приемат.
И няма да се замислят, този човек който ги приема, защо го прави.
Така че моля ви, намалете тази си омраза и приемете различните.

9.   Никога не смей да си мислиш за думата отхвърлена. Винаги има в живота на човек други хора или човек който те желае, копнееи бленува за теб.
Замисли се-може да има човек който преживява същото, няма ли да ти стане мило за него.
Защо не помислиш за разходка до някой град в България, ще срещнеш нови неща-забележителности, хора и т. н. Ако си непълнолетна поговори с майка си, може заедно да се разходите(например).
Това за приятелите не е чак, толкова страхотно да искаш да имаш само мъже за приятели. Приятелите са приятели било мъже и жени, но любимия човек е един единствен.