Завинаги заедно
Здравейте! Имам няколко въпроса, на които бих искал да чуя мнението Ви! Имам си сериозна приятелка, обичаме се много, наистина много и искаме да сме заедно за дълго време. Говорели сме за сватба и деца, имаме едно и също мнение за всичко.

Смятате ли, че двама човека не могат да си писнат и любовта между тях да "пламти" за много дълго време и имате ли такава дълга и чувствена връзка?

*Catalan*

Коментари

1.   При мен, любовта идва после отшумява и после пак се поражда.
Сега ме боли сърцето за нея, после се чувствам като заложник, после пак ме боли сърцето за нея.
Но съм решил да остана до нея до живот, защото тя ми дава сигурност. Че няма да ме остави, няма да се промени коренно. Винаги ще бъде такава каквото я желая.

И мисля, че сигурността е по - важна от любовта. Щото любовта отшумява.

2.   Като ви грабнат децата и ежедневието всичко се променя.
Няма да е завинаги така.
За жалост.

3.   Да, смятам, но всичко зависи от самите вас. Ако поддържате огъня жив, правите компромиси в името на връзката, изненадвате се, разнообразявате, имате шанс да издържите. В една връзка се влагат много време, усилия и нерви, и то постоянно. Иначе, се приемате за даденост, а това убива връзката. Не спирайте да се обичате и да си го показвате, подкрепяйте се, уважавайте се. Винаги говорете, когато нещо не ви харесва, за проблемите ви. Търсете решения заедно. Бъдете открити и не се сърдете дълго време. Изглаждайте различията си на момента, и недейте да таите в себе си разочарования или гняв към другия. Загърбете егото и ината. В моята връзка това е рецептата. Иначе, ми отне доста време, за да разбера това, което пиша. Разбирах го на думи, но не го прилагах. И от това само страдаше връзката ни. Сега, когато се старая да правя всичко гореизписано се чувстваме много по-добре, много по-близки. Така че, не само любовта е важна, ами и как я изразяваме, какво даваме за любовта. Във връзка няма вече АЗ, така че и няма как да поставяме егото ни на първо място, както е било до сега. Вече сме НИЕ, и трябва да приемем, че ако единият има проблем, тогава и двамата имаме проблем, и двамата страдаме от това, и от нас двамата зависи да го решим.

Желая ви да запазите любовта и връзката си жива още много дълги години. Борете се за нея, и бъдете щастливи!

Depravity

4.   Не е невъзможно, но е трудно. Познавам бегло такива хора, които са заедно от 30 години, но не знам историята им в дълбочина - дали са си били верни, дали са се разделяли временно, колко и за какво са се карали и т. н.
Моят съвет е да не мислите толкова напред в бъдещето. Хората се променят, случва се какво ли не. Радвайте се на това, което изживявате в момента, помислите и за деца след известно време, но дали любовта ви ще се окаже по-силна от всичко останало, никой не може да каже.

5.   Омръзват си лековерните хора с незрели характери, на които никога нищо не им стига. Стига двамата да се уважавате през годините, да поддържате любовта и да можете да разговаряте за всичко открито, включително за проблемите - то не само че вашата връзка може да просъществува във времето, но и ще станете по-близки от всякога, партньорката ще ти бъда най-добрата приятелка, сродната душа и изобщо всичко. Пожелавам ви го!

ELSA

6.   Да, възможно е, но няма да е същото, когато сте били на 17. Дори може би няма и да искате да е същото, когато сте били на 17. Когато чисто физическото привличане остане на втори план, тогава знаеш, че се обичате.