Нямам свободата, която трябва да имам
Здравейте, аз съм момиче на 16г., имам приятел с който сме заедно от 8 месеца. По принцип се държи супер мило с приятелите и приятелките ми, но когато се скараме за нещо по-жестоко и му кажа, че искам да съм поне за малко сама той се ядосва и тръгва да ме бие и да ме заплашва, семейството ми също, крещи ми, блъска, тръшка и всичкото това, защото съм си писала с едно момче, не да се зарибяваме а разговор от сорта "как си, какво правиш" и така, но след като му мине почва да съжалява и да ми се извинява и това се случва винаги, и последния път ми каза да не стоя на 50 метра от това момче иначе ще ти счупи и двамата, дори ни забрани да се гледаме, а всъщност нищо не е станало и в момента не мога да говоря с момчета, нито да ги гледам, нито да си пиша с тях.. не знам вече какво да правя... моля ви кажете ми има ли смисъл още да съм с него въпреки че много го обичам и не знам как ще издържа без него.. Благодаря предварително и моля без хейт! :)

Коментари

1.   Обясни му, че всяко момиче си има приятели които са и момчета, а между другото защо си с момче, което би ти посегнало? Ако някой ти посегне, значи не му пука за теб и не те обича.

2.   Боже, боже, ама наистина ли е възможно да си толкова заблудена? Бий му шута веднага! Какво стоиш с него? Не сте един за друг, още по-лошо ще става. В една връзка няма ли доверие, няма и бъдеще. Търси друг!

3.   Мале, моме, бягай надалеч и б'ръже. Тоя твоя е пълен темерут.

4.   "моля ви кажете ми има ли смисъл още да съм с него въпреки че много го обичам и не знам как ще издържа без него"

НЕ! Това ще бъде грешка, за която ще съжаляваш дълго време. Никой няма да ти прави евала, че търпиш на бой. Никой няма да ти каже браво, че си останала с това леке, въпреки забраните, заплашването, блъскането и т. н. В очите на другите ти си жертва. Обаче, от най-лошия вид-жертвата, която доброволно седи при насилника си. Ако искаш да останеш на това ниво, ако искаш да продължаваш да се гаврят с теб, да ти посягат, да заплашват семейството ти... Ако искаш да живееш в страх и да изпълняваш заповеди... Ако искаш да живееш като жена-мюсюлманка, която е собственост на мъжа и очи не трябва да има за другите мъже, тогава стой с този ненормалник. Стой и гледай само как ще ти отнеме всичко, което обичаш, ще угасне пламъка ти за живот, младините си ще ги пропилееш в угаждане на прищявките на някой болен мозък. Ще загубиш всички приятели и близки, защото няма да искат да се виждат с теб, ако си с него. И много още други вреди ще ти причини. А най-дълбоки ще са тези, които са невидими за човешкото око и са вътре в теб. Тях и да искаш, няма да можеш да заличиш.

Умната!

Depravity

5.   Не ти трябва такъв агресивен човек.
Много си малка още да си усложняваш живота.
Обичаш и не можеш без него 16...
Той първия ли ти беше...
Знаеш ли още колко ще имаш.
Я не се занимавай с простаци и си намери свястно момче