Как да спра да му досаждам?
Здравейте! С приятеля ми сме заедно вече година. Зодия дева е и много трудно показва чувства или си ги признава. Много е нараняван от първата си любов и може това да му влияе все още. Има моменти, когато умира да е с мен, но след време отново иска да е сам и се отдръпва от мен. Претърпяхме две раздели, като и двата пъти той ме потърси и винаги, когато сме разделени, казва всичко онова (че ме обича и какви намерения е имал към мен), което когато сме двойка не може да изрече. И двамата живеем в София, но сме от различни градове и когато се приберем при семействата си, той става коренно различен. Ставам му досадна, не иска да комуникираме.
Аз съм супер емоционална и всеки отказ за нещо го приемам като потенциална раздяла, като цяло имаме доста различни виждания и представи за връзките, но ми се иска да спра да правя постоянно драми и да не го товаря или изнервям. Вълк единак е и когато усети, че ме е допуснал много близо до себе си, веднага се отдръпва.
За мен, когато съм във връзка, трябва да си говорим и пишем, когато сме на разстояние, но за него не е фатално, ако няколко дни не комуникираме.
Искам да ви попитам, според вас това нормално ли е и трябва ли да се притеснявам, че дните, през които е при семейството си и се вижда с приятелите си, иска да си "почине" от мен и няма потребност да се чуваме или нещо подобно?
Бих се радвала да получа някакви съвети.

Благодаря!

Коментари

1.   Един мъж, ойто иска да си "почива" от теб, не те обича. Още сега не те обича, а какво ли ще е след двадесет години, ако се съберете. И да те боли, зарежи го и си намери някой, който е възпитан и държи на теб, защото поведението на тоя показва липса на елементарно възпитание и съобразяване с чувствата на другия.
И още нещо: защо точно като си отиде в своя град не иска да комуникира с теб. Кой е там?

2.   Па като ти не харесва го зарежи тоя темерут. Такива не са за всеки.

3.   В дните в които е при семейството и приятелите си ОЧЕИЗВAДНО е и с другa връзкa тaм. Зaщо си толковa нaивнa? !

4.   Авторката: водил ме е там, знам какво прави и дори когато бяхме заедно там на гости, пак избягваше контакт с мен, с репликите " идвам си тук да се откъсна от проблемите, не ме напрягай с нищо ".
Снощи проведохме болезнено искрен разговор, както казваше преди, че не мисли за бъдеще, изведнъж каза, че от седмици насам се чувства, все едно го задушавам, има нужда да е сам, да не му се бърка никой в живота и с това мое повече, където го обичам и искам да излизаме, осъзнал, че не иска бъдеще... казах му да се разбере със себе си, защото явно проблема му не е с мен.