Мразя брат му
Здравейте!
Моята история е следната:
Аз съм на 25 години, а приятелят ми е на 29 години. От една година живеем заедно. Разбираме се чудесно. Обаче...
И от тук започват проблемите ни. Живеем в къщата на родителите му заедно с брат му. Майка му е в чужбина, а баща му е починал.
С майка му се разбираме горе-долу добре. Проблема е, че брат му е пълен лентяй. Нищо не пипва в къщи. Всеки има отделна стая, но кухнята, банята и хола са общи. Аз и приятеля ми се грижим за всичко -чистим, готвим, перем, пазаруваме и т. н. Той само спи и яде. Никога не се съобразява с никой. Не смеем никой да поканим на гости, защото като се прибера от работа трябва да започвам да чистя - всичко е с главата надолу. Правим му забележки и за два дни всичко е ок, но после се почва пак отначало. От време на време се хваща да работи някъде за по седмица (в сферата на строителството), но дотам. Взима пари от хора, а след това не може да им ги върне и те си ги търсят от нас. Разбира се майка му ги погасява. Ние и майка му го издържаме. Лошото е, че пред майка му се прави на жертва как не може да си покани никой на гости, как ние сме все в там, как сме си угаждали за всичко, какво сме си правили парите и т. н. Той не е купил дори едни хляб, въпреки че всеки месец майка му му изпраща 200 лева само за него. Но аз мисля, че тя е виновна синът и да е в това положение - след като му праща пари защо трябва да работи. Забравих да отбележа, че той е на 34. Кажете ми честно ли е ние да го издържаме?
Когато отворим дума за излизане на квартира започват едни скандали и реване от страна на майка му, че къщата била голяма и има място за всички. Как ще даваме само пари на вятъра. Как да и обясним, че не можем да живеем всички заедно в една къща.
Честно казано ми писна от всичко това, но не виждам изход.
Не искам да поставям приятеля ми между чука и наковалнята. Знам, че след смъртта на баща му с майка му са още по-близки, но ми писна да живея в една къща с брат му.
Моля, дайте ми съвет как да постъпя?
Извинявам се предварително, че историята ми е малко хаотично написана, но докато пиша се сещам за още подробности, за да си представите по-добре картинката.

Коментари

1.   Какъв срам! На 34 и под цицата на мама! Питай го майка му като си отиде, кой ще му праща парички? Брат му?

Съжалявам авторке, но ти не си в позиция да го изгониш от собствения му майчин дом, според мен трябва да го насочите към "осъзнаването" на безгрижния тийн живот, който води. Той чудил ли се е, защо няма приятелка? Защото мога да ти кажа, че е защото :
1. Не работи;
2. По-голяма жена от самата жена;
3. Майка му го издържа;
4. На всичкото отгоре го издържа в собствения си дом.
Говорете сериозно четиримата, или ти и приятеля ти се изнасяйте и го оставете сам да се оправя някак си!

2.   Хахах, ти си отишла в неговата къща и искаш да го гониш на квартира? :)) Като не ви изнася, изнесете се вие с твоя приятел. Не, че го защитавам този търтей, даже напротив, но и ти много шефски го раздаваш.

3.   Хора на вашата възраст, особено мъж на 29 е редно да се изнесат от къщата на мама. Ако мъжът ти се връзва на ревовете на майка си е лоша работата. Проблемът не е брат му - излизате си на квартира и толкова. Дори брат му да е супер готиния пак е редно да си имате ваше място. Къща с 2 жени става ад в 99% от случаите.

4.   Ееее, недоразбралите, четете по-внимателно!! Тя говори ТЕ да се изнесат, НЕ брат му!!!

5.   По-добре се изнесете, майка му не може да ви се бърка, няма все там да живеете я. Скоро ще дойде детенце, после второ. По-добре преди децата се преместете, че местене с дете е по-сложно. И ще сте спокойни.