Прекалено сме различни
Здравейте, за първи път попадам на този сайт, след като прочетох историите на други хора, реших и аз да споделя своята тук..
Аз съм момиче на 18 год., имам приятел, който е с 2 години по-голям. Заедно сме от 8 месеца.. Той е първият ми по-сериозен приятел, преживяхме много заедно, имаме много хубави спомени, но и не толкова хубави, за жалост. През първите два месеца той се държеше много мило с мен, чувствах се обичана, специална, но в последствие започна да разкрива черти от характера си, които са огромен минус. Много е агресивен, не дава да му се влиза в личното пространство( за което го разбирам, защото и аз съм така), но започна постоянно да ми взима телефона да чете какво си пиша с абсолютно всеки, а в същото време не ми даваше дори да припаря до неговия.. Постоянно ме разпитваше, заяждаше се, карахме се всеки ден за глупости. Един ден чашата преля.. каза ми, че излиза с приятел, а моя приятелка го засече с някакво момиче. Почнаха се ужасни караници, разделихме се за седмица, след което той дойде до нас, умоляваше ми се, съжаляваше, че ме е излъгал, и реших да му простя, казах си какво толкова... След седмица от приятелка разбрах, че си е писал с друго момиче как иска нещо повече с нея, предлагаше й да излизат, дори ми изпратиха дискусията. Почувствах се унизена, че му простих "лъжата", бях съсипана и тогава разбрах защо толкова цени личното си пространство. Разделихме се отново, този път за 1 месец, но постоянно ми пишеше как съжалява, че аз съм най-прекрасната, че не иска нищо друго освен мен, че ще се промени, че няма да се заяжда както преди, че всичко ще е съвсем различно. След месец излязохме отново, не изтърпях, чувствах се виновна, мислех, че преувеличавам... На първата среща беше много мил, разбрахме се да си дадем последен шанс, не знам дали е навик, дали е любов или страх от самота, но започнахме отново. Следващите пъти отново всичко беше както преди, отново грубо отношение, заяждане, блъскане и т. н. Не знам наистина защо продължавам да се виждам с него, всички имат лошо мнение за него, прекалено сме различни, аз искам да се чувствам обичана, да бъда уважавана, да имам умно момче до себе си, да ме цени и да го показва всеки ден. Той няма амбиции, мисли само за следващата дискотека, която ще посети.. Дори ми е казвал, че съм асоциална, че с приятелките ми не излизаме вечер, както неговата компания в чалготеките, където е сбирка на наркомани, пияни леки момичета и смешни богати чичковци. Той само ме унижава и ме кара да се подценявам, не разбирам защо винаги като се разделим започва да се държи добре, сякаш му идва ума в главата, а след това същата история.. Не знам как да му кажа, че изобщо не искам да ме търси, искам да започна от начало, да се променя, да следвам целите си, а с него просто се депресирам, облива ме чувство за вина и се подценявам. Знам, че няма да се промени и ще си остане със същото отношение, но именно това, че е трудно и че ме влудява, ме кара отново да се връщам при него и да се унижавам..

Коментари

1.   То е ясно какво трябва да направиш и също е ясно, че няма да ни послушаш. Знаеш, че е пълно леке и ти изневерява, но все му прощаваш. Защо? И не, не казвай, че е, защото го обичаш или защото си мислиш, че ще се промени. Няма да се промени и не те обича, осъзнай го по-бързо.

2.   " Предлагаше й да излизат, дори ми изпратиха дискусията".
Чичак, думата дискусия не присъства в речника на 18 годишните, да знаеш.Обшуването в нета се нарича по друг начин, който няма да ти кажа.Вече в няколко теми я употребяваш, и то не на място.

3.   '' Не знам как да му кажа, че изобщо не искам да ме търси, искам да започна от начало, да се променя, да следвам целите си, а с него просто се депресирам, облива ме чувство за вина и се подценявам. ''

В прав текст!

4.   Продължавай да се самозалъгваш, явно ти харесва грубото отношение и бутането, както и лъжите. Защо го търпиш още това? Това е последният мъж на света ли? Не ги разбирам жени, като теб. Казваш край и до там, изслушваш го, прощаваш му, после пак се повтарят нещата, накрая забременяваш, идва бебето, става по зле и ти затъваш още по-дълбоко.
Не знам как да му кажа, че изобщо не искам да ме търси...
страх ли те е от него, какъв е проблемът? Защо се самоизмъчваш, ако нямаш смелост, поговори със семейството си, да те подкрепят.

5.   Този е егати комплекасарът бе, момиче...как стоите с тях?! Зарязвай и бягай!

6.   "но именно това, че е трудно и че ме влудява, ме кара отново да се връщам при него и да се унижавам.."

Ето затова все казвам, че всеки си заслужава мъжът, жената или положението. Някои хора съзнателно търсят проблеми и страдание, за да са доволни. Не виждам смисъл да ти давам съвет - и сама прекрасно осъзнаваш какво е положението.

7.   Всъщност, в това е парадоксът, че ти се връщаш при него, именно защото ти изневерява и защото те унижава - тъй като виждаш, че аако не си ти, друга ще е с него, и ревнуваш, предпочиташ ти да си, не искаш да го отстъпиш, подсъзнателно. Затворен порочен кръг. А ако имаш до себе си вярно момче, ще ти е скучно, защото ще си мислиш, че него никоя друга не го желае и се е хванал с теб, като за спасителен пояс и ще го подценяваш, няма да има тръпка. Не знам, как ще си по-нататък, ти си решаваш. Трудно е да скъсаш с навика, но опитай, тряабва да надделее инстинктът ти за самосъхранение, иначе този ще те разсипе, мисля.

8.   Много се нервя когато хората започнат с фразите ' не е единствения ' бля бля. Да окей не е единствения ама тя като си го обича никой не може да го замени. Въпреки че момчето ти е пълен trash сори ако съм груба, но и ти си имаш дозата вина защото му позволяваш да се държи по този начин с теб до някаква степен човека с коментар 7 е прав/а, по-добре се откажи от това момче трудно е знам, но трябва да се съхраниш себе си. Защото виж той знае че ще иде ще опъне оная от дискотеката после ти като разбереш ще дойде пред вас звезди ще ти сваля няма смисъл.