Какво да направя ?
Здравейте!!!

Чувствам, че мога да изразя болката си единствено тук!
ИмаХ приятелка / дълга връзка - 4 години. В момента съм поставен пред неизбежен избор и ви моля за съвет.
Запознахме се в университета. От начало бяхме приятели... после с течение на времето това се превърна във връзка ( основана на приятелство ). Прекарвахме цялото време на света заедно и бяхме изключително щастливи заедно, дори и не с много големи възможности.
Бяхме няколко години подред в Америка, където връзката ни стана още по-силна. Проблема дойде след като се прибрахме в България.
Аз продължавах да я обичам изключително много, винаги съм правил всичко за нея... дето се казва... влизам в Ада и излизам с главата на дявола.
Аз започнах работа - беше всичко, което съм желал. В доброто заплащане видях надежда, че ще мога да създам условия за нормален живот и за двама ни - жилище, средства... т. н.

Бях как да се каже прелъстен от идеята да се трудя и да създавам бъдещето ни, но бях и заслепен от тази работа. Не й обръщах достатъчно внимание и криех неща, които явно са били от изключителна важност за нея.

Разделихме се преди 6 месеца. От тогава не спираме да си пишем и да се чуваме, което мисля, че е най-голямата грешка. Аз упорито я гоня и тичам след нея. Тя заяви, че не може толкова лесно да ме остави и съм НАЙ-БЛИЗКИЯ й човек и това още й дава сила да поддържаме комуникация.

Вчера решихме да не се чуваме и да си пишем повече ( решаваме го за 4 път ), нооооооооо сега вече усещам, че е различно.
Клиширано - дай ми време, пусни ме на свобода и ако се върна ще бъдем заедно. Това са думите и в прав текст.
Искам да добавя и че се е виждала с друг мъж, но... не може да направи нищо с него, защото '' не можела да продължи напред ''

Може би адски ви обърках, но накратко това е моята история, моля ви за съвет, защото уууумииииииииирам от тъга в момента.
Зная, че и да отида няма да я върна и само ще я изстудя още повече.. а от това повече не знам на къде.
Интересуват ме мненията Ви и най -вече това дали да продължа да се боря... да я оставя... или... и аз не знам.

Тя е най-близкият ми човек!

Коментари

2.   С моя приятел, когато се разделим и то жестоко се скараме, на следващия ден не издържаме и почваме да си пишем и сякаш се преоткриваме отново. Просто не можем да се разделим, винаги намираме пътя един към друг.
Но, ако искате окончателно да се разделите, спрете всякаква комуникация. Вие 6 месеца не знаете какво правите. Питай я и решете дали искате да сте заедно или продължете напред

3.   Моля за поне малко внимание!! :D

4.   " и ако се върна ще бъдем заедно. "

Зависи от теб. Ако си от онези, които прощават всичко - пусни я и чакай да си начеше крастата с друг. Ако с него издържи повече отколкото с теб - тегли чертата на миналото и отваряй нова страница. Ако си от тези, като мен, за които доверието е най-важното в една връзка - направо отваряй нова страница. С времето болката ще се притъпява и ще остане само спомена.

5.   Когато човек умишлено КРИЕ нещо, не просто да не го е казал (никой не може, а и не е нужно да казва всичко на партньора си), а да го крие - това никак не звучи добре!
И какви неща си крил? Важно е за съветите ни.
Тя има желание към другия. Просто не смее. Да не казвам голява дума, но връзката ви е счупена. (ж28)

6.   И друго е интересно. Казвате, че сте си най-близките хора. А къде е думата ЛЮБОВ? Присъства ли в речника и на двама ви един спрямо друг?

7.   Дай всичко бори се.
Аз съм за любовта.
Не казваш тя в същия град ли е
Защо не се виждате на кафе..
И защо сте се разделили
Трябва да говорите.
Трябва да се видите.
Хората се жегват от срещите когато има чевства.
Друга е да видиш човека..

8.   " Не й обръщах достатъчно внимание и криех неща, които явно са били от изключителна важност за нея. "
Aко тук, където искaш съвет не кaзвaш кaкви сa тези нещa, които си крил, знaчи и пред нея не си признaл грешките си или поне не чистосърдечно и тя го знaе. Зaтовa и не ти вярвa и не допускa нов шaнс. ДОВЕРИЕ! Товa е основaтa, нaй- вaжният компонент в еднa връзкa, нa. първо място е, нaй- знaчимото.
Нямa ли доверие, всичко остaнaло се сривa, просто зaщото я нямa основотa вече или е прогнилa.
Тa... или поеми винaтa си, признaй грешките си открито и тaкa може би дa ти дaде шaнс дa спечелиш някaкво доверие, ще бъдеш нaблюдaвaн естествено до докaзвaне или пък я остaви нa мирa дa нaмери стойностен човек, който нямa дa крие вaжни нещa.

9.   Нещо премълчаваш, .... криех неща... , май причината не е многото работа, а нещо друго. С това писане до никъде няма да стигнете, безсмислено е постоянно да си в безсмислен контакт с някого. Като висиш на телефона и пишеш постоянно и тя също, какво е това?

10.   Премълчавах неща, които ми се случваха в работа и това, че помагах на семейството си финансово. Просто за първи път намерих надежда, че мога да градя бъдеще... най-вече за НЕЯ!