Защо изневеряват мъжете?
Може ли един мъж да обича наистина съпругата си, а да и изневерява и то не по веднъж- два с друга, а цели паралелни връзки от години, влюбен в другата? И ако наистина обича жена си, какво го кара да го прави?

Коментари

1.   И ако наистина обича жена си, какво го кара да го прави?

Разнообразието

2.   Наистина ли има хора, които вярват, че даден човек ги обича, въпреки че изневерява? Щом той е допуснал друг човек до себе си значи към теб няма чувства. Да ходи да разправя на друг приказките от сорта на " ама аз те обичам истински, другата, с която имам паралелна връзка от доста време не значи нищо".

3.   Аз бях от мъжете, които описваш и имах паралелни връзки с години при първия си брак. Ти още в първото изречение каза май най-важното „АКО наистина обича съпругата си“. Не знам някой да е влюбен в съпругата си и да има любовница.
Аз имах любовница, защото жена ми не ме обичаше, в къщи за мен беше ад заради караници, мрънканици и моята любов умря с времето. След като последното дете завърши и пое по пътя си, се разведох и се ожених за любовницата си, а на нея съм верен още от преди това. Общо 15 г. не съм имал друга жена освен нея, правете си сметката дали не може един мъж да е верен.
Друг е въпросът, че има слабохарактерни мъже и жени, които изневеряват заради спорта, за да си надуят самочувствието, но определено става дума при такива изневери за еднократни изпълнения. Аз съм имал паралелна връзка с жената, която обичам. Толкова е просто. Ако има любов в брака, няма нужда от любовници. И тук няма мъже-жени, и при жените е същата работа.
м55

4.   За разнообразието съм съгласна до ниво, но тогава ще развива ли паралелни връзки с години? И като приключат да страда, да си казва че повече няма да му се случи и след време отново същата история, отново години наред?

5.   Когато има изневяра проблема винаги е в двамата, а по принцип всички проблеми идват от това че когато хората избират не мислят а после винаги се налага да защитиш избора си слабо характерните няма как да го направят но те са си били такива и когато са ги избрали. Общо взето хората не мислят когато трябва и после се чудят защо. Човек не се променя запомнете го може но към по лошо.

6.   Ти ако обичаш боб, какво ще те накара в даден момент да ядеш леща?

7.   Представи си един истински мъж / не мухльо / поел грижата за семейството си и за жената, която му е отдала обичта и доверието си. Представи си, че за 10тина години тази връзка вземе че се изчерпа / причините за това са хиляди / и няма виновни в тази ситуация. Всички варианти за подобряване на интимните отношения в семейството са изпробвани и не дават резултат. Имаш само един живот и в един момент осъзнаваш, че можете да бъдете щастливи и удовлетворени физически и духовно, без да разваляте всичко онова което сте градили с любов и разбирателство. И да, може да има паралелна връзка десетки години и да е влюбен в другата, но да обича жена си и да си носи отговорността към семейството.

8.   Номер 2, а тази жена - люббимата ти, има ли деца?

9.   Един истински самоуважаващ се мъж не може да те обича и да ти изневерява едновременно. Ако иска разнообразие ще знае как да го постигне само с теб. И не на последно място- другата има същото между краката като теб.
М32

10.   Защото както и при жените дявола ги изкушава да следват похотта и лошите помисли на сърцето си като им внушава мисли които те смятат за свои, но не са и защото не познават Бога.

11.   Ами според мен любовта е сиилно надценена. А като прибавим и това, е хората сме страшно нерешителни и непостоянни и все не знаем какво искаме и ето ти. Във всеки случай изневярата е гнусно нещо, а за да ги вършиш такива с години - значи си много подло същество. Така че ако въпросният мъж в историята е съпругът ти, въобще не се тормози с такива мисли като дали те обича/ те е обичал, ами го зарежи да се развява където и с която си иска и си живей живота на спокойствие.

13.   Към нр. 7: но това не означава ли, че жена си просто я уважаваш и си свикнал с нея, но не я обичаш истински? Как може да обичаш друга, да правиш любов с друга, а да запазиш любовта и хармонията в семейството?

14.   И аз това се питам. То има различни видове изневяра. Само физическа за едното.. , платоническа а и цели връзки във връзките. Аз не съм изневерявала физически, не защото съм високо морална. Просто не се е случвало. Моят мъж обаче ми е изневерявал. Е, скъса се нещо! Няма как да бъде другояче. Срива се цяла илюзия. Дали ме обича? Предполагам, но повече като приятел, партньор, а не като жена. За инфо: семейство от 23г

15.   Ето тук е куриозът. Гледаш го мъжкар, потентен, опрашва де що женско му падне - за част от животните е нормално, но като го съотнесем към хората, на практика това е точно така нареченото "педераско поведение", където няма постоянство, отдаденост, достойнство, съобразяване заради социалната среда, защото не сме сами на пустинен остров и всичко се отразява на обществения живот. Отговорът - някои мъже изневеряват, защото е такова нивото им. Подбирай по-внимателно следващия път.