Какво да правя, за да се съберем отново
Здравейте :) Пише ви момиче на 20. Преди повече от 2 години си намерих приятел - перфектен може да се каже, всичко, за което си бях мечтала. И така времето минаваше, всичко вървеше както трябва, подготвях се за кандидатстване, ходех на училище, виждах се и с него, въпреки че е от друг град, идваше няколко пъти в седмицата да се виждаме. Приеха ме в университета каквото искам, заминах в друг град и може би нервите покрай ученето, защото съм студентката в много трудна специалност (мисля, че се сещате кое изисква най-голяма отдаденост), нещата с приятеля ми сякаш тръгнаха надолу, започна да ме дразни, натоварваха ме и неговите проблеми, а постоянно изникваха нови и след известно време го оставих и то по доста неприятен начин - по фейсбук. Лятото много ми стана мъчно за него и направих опит да се съберем, но неуспешно. Не мога да го забравя, просто не ми излиза от ума, а виждам, че няма как да стане. Сега се появи ново момче в живота ми, което дава всичко, за да сме заедно, но аз все още мисля за бившия си. Посъветвайте ме, дали ще забравя това момче, какво да правя...

Коментари

1.   Момиче, свикнала си с бившия и все още не си готова за нова връзка. Трябваше да си дадеш някаква пауза да преодолееш и тогава трябваше да започнеш с нова връзка. Ако искаш да го забравиш и ще го забравиш. Ти самата трябва да си поставиш тази цел. Научи се да се контролираш себе си. Започни да обичаш себе си, да се влюбиш в себе си и да направиш всичко за себе си. И тогава си задай въпрос: Кой по - важен? Бившия или аз? Затова мило, момиче не е най- страшното да се скъсаш гаджето, има по- страшни неща в този свят.

2.   Миличка, всичко между вас отдавна е приключило не се занимавай повече с него! Минало е време може и друга да си е хванал вече. А и щом се е дразнил от това, че следваш е повече от ясно, че той НЕ Е човекът за теб! Ако държеше на теб щеше да те подкрепя в начинанията ти. Аз не бих си пропиляла бъдещето заради един мухльо извинявай, че използвам тази дума! Ж. 23

3.   Ако си ловец и мине заека хълма, няма смисъл да мислиш за него, той вече е избягал. Ти сама си решила да се разделите, държи си на думата, даже и да съжаляваш! Нечовешко е, когато ти е криво да изгониш някого от себе си, а когато си на кеф, отново да го търсиш. Той не е датска играчка, която детето захвърля, когато не му се играе с нея, но после си я търси. А ако намекваш за лекарска професия, помисли какъв специалист ще си, ако не си държиш на думата и продължиш да лицемериш. Момчето може да си има вече сериозно момиче, защо искаш пак да го разочароваш? Любовта не е игра. Ако търсиш само секса, това е друго.

4.   Виж какво, скъпа, това не ти е момче на повикване. Когато си на кеф - заедно сте, когато ти е трудно и си нервна - да се разкарва... Ти нали съзнаваш, че в тази връзка НЕ си само ти, той също има чувства. Историята ти вони на егоизъм, съжалявам за грубостта, но е точно така. Ами ако той има нова приятелка, не си ли се замисляла? ! Всичко ли ще "сгазиш" по пътя си, за да сте пак заедно. Ако истински го обичаш, остави го. И не залъгвай другото момче, защото си на път да разбиеш второ сърце. На мнението на номер 3 съм! Стегни се, защото не си те представям като лекар с такова себично отношение към хората. А номер 2, ти къде прочете, че той не е искал тя да следва??? Изглежда момичето само е решило да му бие шута, няма нищо общо с него, а с вътрешния конфликт в нея! Каквато попара си надробиш обаче, такава ще сърбаш!

ELSA

5.   А ти как би постъпила на негово място? Представи си, имате връзка от 2 години и изведнъж хоп.. някаква хлапашка раздяла във фейсбук? ! Каквито и проблеми да сте имали, колкото и да си била изнервена, това е проява на неуважение към него и отношенията, които сте градили толкова време. Нормално е да си извади заключението, че не ти е пукало за него достатъчно и да продължи напред. Освен това, решението е било твое, ти си тази, която е преценила, че няма да сте заедно. Постъпката ти е била много незряла, а неговата реакция е съвсем разбираема. Приеми, че нещата не могат да се случват винаги по твоя начин. Допуснала си една грешка, но щом не можеш да я поправиш, се поучи от нея. Когато в следващата ви връзка се появят проблеми (а това се случва при всички двойки), недей да се товариш и да се изнервяш, а комуникирай с партньора си и търси решение. Много е лесно да се откажеш и да решиш, че ти идва в повече... но така не се създават истински отношения. Всичко е въпрос на компромис, на толерантност и разбиране, но това се научава с времето и опита. И в този ред на мисли, съветвам те да си поемеш малко въздух и да не бързаш да се впускаш отново в някаква връзка, докато имаш още чувства към бившия си. Имаш момче, което те харесва, това е чудесно, но добре си помисли дали си готова да му отделиш 100% от вниманието си, щом още мислиш за предишния. От теб зависи кога ще сложиш точката и ще започнеш на чисто.

6.   Авторката: Ами не, няма си нова приятелка, постоянно ме търси, държи да знае къде съм и с кого съм, но не сме заедно. Иска да ме използва сексуално, а аз не мога така. Нападате, а забравяте, че винаги монетата има две страни.