В случай,че смятате живота си за безмислен
Здравейте, искам да ви споделя моята история и за момчето, което ми вдъхна надежда да живея.
Драги читатели, аз съм момиче, едва на 23 години, но мога да твърдя, че съм претърпяла толкова много, че наистина мисленето ми и начина ми на живот доста се промениха. Ще ви разкажа (ще се опитам по накратко) историята за мен, а след това ще направя коментари по темата.
От както се помня, никога не съм била в заможно семейство. Когато бях на 10, нашите се много караха за пари, разходи, заеми.. след това се разведоха. Заживяхме при мама с брат ми. Три години по-късно майка ми почина от рак, преместихме се да живеем при тате. Баща ми се пропи малко по-късно и буквално постоянно седеше по кръчмите. След това брат ми навърши пълнолетие, работи жалки работи, ( тъй като нямахме пари да си позволи образование), купи си апартамент. Живеехме заедно точно две години. Естествено единственото хубаво нещо, което ми се случваше в живота - трябваше да ми се отнеме. Обожавах брат си. Беше много упорит и гонеше целите си на всяка цена, но ето че не е било писано да живеем щастливо. Той също почина, но от катастрофа. Бях на 15. Тогава идва периода, когато се затворих в себе си. Външният ми вид бе буквално цялостно черен. Нямах светли дрехи. Живеех в тъмнина. Мразех всичко и всички. Не знаех как да продължавам. Нямах семейство, не бях обичана от никого, загубих най-важните за мен хора. Живеех при леля ми. Тя бе също финансово нестабилна, с каквото можех и помагах. Така дните ми минаваха, в училище пропаднах. За да не страдам взимах наркотици, пропуших, всичките си пари давах за цигари и глупости, не се хранех, на косъм да хвана анорексия бях.. Но леля ми горе долу ме следеше и ме насилваше да ям вкъщи. Така продължавах да пропадам до 17 годишна. Тогава един ден, седях в парка с два приятеля.. и тогава се появи той. Момчето, което взе сърцето ми. Взе го завинаги. Това момче ми вдъхна някак отново надежда да живея. Влюбих се. Той ми помагаше да спра всички вредни неща за тялото ми и ме стимулираше да продължа. Започнах да уча с цел да преуспея в живота и някога с него да живеем заедно. Бяхме от различни гимназии, но се виждахме. Често. Той бе пълната противоположност на мен, дори не знам как хареса момиче като мен - черно, слабо, без капка стимул за живот, без никакво щастие и никакви цели. До ден днешен се чудя как с него се влюбихме, тъй като нямахме нищо общо. Та както и да е, влюбихме се, когато завършихме гимназията той дойде да живее в апартамента на брат ми и аз се върнах там. Живеехме щастливо. За първи път от години осъзнавах какво е щастие. Наистина дори не знаех какво е да си щастлив, но това момче ме научи на толкова много неща. Е идва хубавата част, която всички очаквате. Заобичахме се и заживяхме щастливо. Да, ама не. Моята любов си отиде. Автомобилна катастрофа. Отида се заедно с всичките наши спомени. Но ме научи на толкова много. Той ме промени изцяло. Научи ме да не гледам на смъртта по начина, по който гледах, а като на нещо което е трябвало така да се случи. Трябвало е да се случи, защото така е било писано. И колкото и да страдам аз му обещах, че няма да се върна в старото си аз. Обещах му, че ще продължа напред и няма да се предам. Това момче ме научи на много. И до ден днешен аз продължавам да уча и работя, защото му дадох обещание.
Така е трябвало да се случи. Явно животът е искал да ме направи наистина силна.

Коментари

1.   И аз си мечтая при мен да дойде момче като твоето и да ме извади от депресията и застоят. Но не искам да умира, освен ако не умрем заедно.

2.   Прочети "Тибетска книга за живота и смъртта "всички отговори, които. си търсила и търсиш. ще откриеш там.
Явно си. имала тежки уроци, които трябва да научиш, но
всичко е за добро и това не е просто клише със сигурност.

4.   Искам да изкажа моите съболезнования! Искам да кажа, че рядко се срещат хора като теб, толкова силни! Продължавай напред заради всички твои любими хора, макар и да не са физически до теб!

5.   Доста трогателна история авторке. Благодаря, че сподели. Със сигурност трудностите са те направили силен човек.

6.   Браво на теб! Възхищавам ти се, че след толкова много нещастия си успяла да се съвземеш и да "продължиш" да живееш! Съчувствам ти искрено и ти желая късмет в живота!

7.   О, миличка! Наистина си преживяла толкова много! Обаче явно така е трябвало за да научиш важни уроци за живота. Съжалявам за всичките ти загуби, но трябва да се гордееш със себе си и още по-важното е, да спазиш обещанието, което си дала на приятеля си, а именно никога, ама никога, да не се върнеш отново към наркотиците и алкохола, защото те няма да те излекуват, а ще направят раната още по-дълбока. Пък кой знае? Нали знаеш, че нощта е най-черна преди разсъмване? Никой не знае какъв ще е животът ти от сега нататък, обаче стискам палци да е прекрасен! И трябва да се гордееш със себе си и да знаеш, че си много по-силна отколкото си мислиш. Много хора в твоето положение отдавна щяха да рухнат, а ти не си. Така, че бъди силна и бъди горда!

8.   Историята ме разчувства, наистина. Нека всеки, който прочете това да се замисли дали неговия живот е безсмислен. В днешно време голям проблем е това да нямаш приятел, да си девствен и да се чудиш как да се отървеш от това "проклятие", да нямаш последния модел телефон или пък завистта да те убива. Наистина ми стана ужасно кофти като ти прочетох история, съжалявам за това, което ти се е случило. Винаги ми става тъжно като слушам или чета такива неща. Истината е, че винаги такива неща ме разчувстват и искам да помогна на хора с проблеми. Разбирам какво ти е, но ти вече си дала обещание и се надявам да не го разрушиш. Животът ни учи на много, понякога ни взема нещо, за да ни даде друго. Има какви ли не случаи, а ме е яд, че незрели деца или някои други си мислят, че те са жертви като на практика не са. Всеки е преживял нещо, факт е. Не трябва да се самосъжаляваме обаче. Знам, че и аз допускам грешка като си проклинам живота на моменти и изпадам в кризи как живота ми е несправедлив, но като се замисля в колко наистина сериозно положение са някои хора.. ми се иска да им помогна и чак ме е срам от себе си, че наричам моя живот безсмислен. Това, че някой няма цел в живота си, мисли си че е на дъното или не вижда смисъл в това което прави, не значи че живота му не струва пет пари. Нека всеки преди да тръгне да се съжалява да си помисли какви хора наистина има и тези хора са достойни за уважение, защото не се предават, а напротив- борят се. Надявам се, че ти ще спазиш обещанието, което си дала и никога няма да се предаваш. Просто продължи напред.
-Infinity

9.   Искрено се възхищавам на волята и мъдростта ти. На света му липсват повече хора като теб. Които не обвиняват съдбата, не се самосъжаляват, а вместо това търсят смисъла на преживяното и остават на крака. Точно затова не се съмнявам, че щастието и любовта отново ще дойдат при теб и този път ще останат завинаги! Накрая искам да ти благодаря. Защото в момента съм в труден етап от живота си, а историята ти някак ми вдъхна кураж. Успех напред, мило момиче

10.   пише ти момчи за жалост на 20 което е пълен нърд според стандартите и искат да го пребият не един двама човека което пие всеки ден и дари не можа да намери сили да си избута средното в момента е безработен без пари без приятели и живеещо там където рядко се срещат хора на неговите години а дори и те не искат да говорят и излизат с него защото се напива до н-та степен и се чувства умрял духовно радвам се че си издържала макар да си нямам идея кой стои от другата страна и продължавай защото според мен ще успееш

пиша без точки и запетай защото съм пиян и не ми се сменя език през секунди за да ги напиша та това е накратко от мен хубава вечер и приятно утро накойто го чете

11.   Без думи... Просто много поучителна история.

12.   Ничий живот не е безсмислен всеки има някаква мисия в този живот. Жалко, че на толкова крехка възраст са ти се случили такива ужасни неща. Но знаеш ли какво казват хората Господ никога не ни поставя пред изпитание, което не можем да преодолеем със сигурност ти е трудно и си казваш защо на мен, но явно така е трябвало да се случи и няма как да върнеш времето назад.
Може би съдбата иска да те научи на това, че животът е кратък и човек трябва да му се наслади максимално. Наслаждавай се на живота не мисли за болката и скръбта излизай с приятели, сигурна съм ,че ако си добър и истински човек съдбата ще те възнагради и някой ден ще бъдеш щастлива. Продължавай напред не се предавай всеки има проблеми. Едни хора в живота си отиват, но други идват ;)

13.   Миличка, това е брутално. Доплака ми се. Защо ти се е случило всичко това? Искрено ти пожелавам да намериш сили да продължиш напред и Бог да е с теб!

14.   Разплака ме... Оттук нататък от сърце ти пожелавам само хубави неща! Бъди така силна и знай, че и редът за щастие ще дойде :)

16.   Колелото се върти, след толкова нещастия, представи си колко щастие ти предстои :)

17.   Благодаря за споделената история! Тези трагични моменти от живота ти, не са били случайни. Трябвало е да научиш нещо, по една или друга причина, но чрез много болка. Нали казват, че болката е най- добрият учител...
След последния път, няма да ти се случи нещо подобно, заради това, че така си се променила. Приятеля ти (сродната ти душа), е бил тук с мисия. И то успешна. Ти си мъдър човек. Благодарила си му и продължаваш напред. Браво, за това се иска огромна сила, които малцина притежават!