Не мога да го изтръгна от сърцето си! Боли ме прекалено много!
Здравейте мили хора, които не веднъж със съветите си сте ми помагали!
Всеки в живота си е имал една разтърсваща и необикновена любов....
Такава е и моята история. Ще излея душата си, ако ще да бъда и обвинявана затова!
Преди 5 години срещнах най- милия, най- грижовния мъж, който до онзи момент мечтаех да срещна!
Грижовен, внимателен и най- вече чувствах се обичана и много щастлива.
Жалко, че с намесата на хората и заради наши грешки от тази любов остана само пепел.
Скандали, тежки думи и много болка.
Наскоро се разделихме.... в очите му не виждам вече онази любов, а просто безразличие!
Много ме е наранил и ако беше друга жена на мое място никога нямаше да прости това, което аз съм простила.

Така съм устроена в живота си съм простила и най- непростимите грехове.
Къде изчезна слънчевото и обичливо момче, което всяка сутрин ми казваше- Добро утро, красавице!
Няма и помен от това...
Живяхме до скоро заедно стигнах до положение да ми бъде достатъчно само да го видя да знам, че е добре.
Отблъскваше ме, дори не ммисля го докосна.
Знам, че му пълнят главата с глупости.
Може би, ще кажете че ако ми има доверие и ме обича няма да слуша хората....
Да, знам че е така.
Моля ви кажете ми как да му докажа, че долните неща които си мисли за мен не са истина.
Как да докажа, че не мога да легна с друг, че не мога да целуна друг.
Имала съм възможности не една и две, но не виждах смисъл да изневеря, но не ми е приятно отвътре не ми го оскя душата, както и тялото.
Не иска да ме чуе затваря ми телефона, говори ми троснато и не иска да ме вижда.

Как да кажа - Майната му мъже под път и над път като той "моето момче е дълбоко в моето сърце"
Не спя, не ям мисля само как да му кажа, как да се доближа до него!
Моля ви дайте ми съвети в тази ситуация как да постъпя?

Коментари

1.   Обесебена си, това не е любов, направили сте грешки, започнете на чисто, защото винаги ще се усеща негативното влияние, дори да се съберете на сила.

2.   От авторката: Защо мислите, че съм обсебена?
Нима смятате, че това е каприз на някаква разглезена девойка.
Ами не съм съгласна!
Защо човек не може да обича истински без да си мислят хората, че това е обсебване или нещо друго.!!!

3.   Бих те посъветвала да се бориш до край. Не се отказвай лесно. Направи всичко възможно. Там където е горяло може пак да пламне. Жертвай всичко. Ако го обичаш толкова, де. И ако не стане се откажи, но да си знаеш, че си направила каквото си могла. Такава любов е рядкост. Хората дори никога не я изпитват. Пращам ти сили

4.   Естествено, че не е каприз. Не е и моментно увлечение. Това са 5 години. Радост, тъга, добро и лошо. Човек също и свиква, приемаш мъжа/жената до себе си като част от живота си. Говори с него. Попитай как се чувства след раздялата. Така ще си дадеш отговори на въпросите.

5.   От авторката: Моля ако има някой с подобен случай нека сподели какво се случи.
Повярвайте ми чудеса от храброст направих .
Благодаря ви все пак,че не ме упрекнахте .

6.   Ако наистина има чувства към теб и ако все още подхранва някаква надежда и той едва ли би се държал по този начин. Човек колкото и да обича идва един момент в който просто му писва и си тръгва без да поглежда назад. В твоя случай явно е така. Предполагам, че и на него не му е леко. Възможно е и да се държи така за да те забрави. Може би се страхува от факта, че всичко отново ще се повтаря ако се съберете. Възможности много, но само ти можеш да разбереш какво мисли. Поискай да се видите само за да поговорите. Срещнете се на оживено място, попитай. Ако не иска да говори просто се примири, че е обиден. Дайте си време. Колкото и да ти е тежко и трудно. Не се втурвай на първия срещнат. Застини на място и гледай отстрани. Нищо чудно и да се осъзнае и да те потърси. Ако пък се срещнете и окончателно ти откаже връзка и шанс, му кажи, че ти беше до тук, че повече няма да се бориш. Пожелай му успех и... го обичай. Въпреки несподелена. Пък Божа работа вече

7.   Здравей, сподели по конкретно и подробно за "намесата на хората и заради наши грешки" какво ТОЧНО значи това?
Относно допускането на "Скандали, тежки думи и много болка. " това става при наличието на себично его, когато човек не иска да се смири, все държи на своето, опитва се да се налага, спори, кара се за да докаже своето и това съсипва любовта. Любовта е като цвете за което трябва да се грижиш с внимание за да расте и разцъфтява - трябва да е на слънце, трябва да я поливаш, да я ториш и т. н. а ако ти си човек който мисли само за собствените си чувства и емоции и не осъзнава отговорността за общата любов и полива цветето с киселини и отрови то загива. После като загине човек се сеща колко е обичал цветето и иска да го съживи, но това вече е почти невъзможно, възможно е само ако е останала малка искрица живот в него. Ако е останала искрица живот може и да го възстановиш и с много смирение, търпение, любов да го върнеш към живот, но това цвете никога няма да достигне пълнотата на ръста и хубостта които би имало ако ти вместо да го съсипваш с киселини и отрови би се грижила нежно и с внимание. Проблема идва от себичността и егоизма на хората в отношенията - те искат да вземат, искат своето, искат те да са центъра на вниманието, искат всичко да се върти около тях и мислят, че само така ще са щастливи, но всъщност точно така съсипват любовта, защото тя е даване и споделяне а не вземане. Трябва да се грижиш за любовта, да даваш, да я храниш, да я развиваш а не да да вземаш от нея докато не остане нищо, защото после ще е късно и съжаленията няма да помогнат.

М 30

8.   Здравей,
Ако в разума на един мъж се насади съмнение, то никога не изчезва. Ако наистина те обича, щеше да го преглътне и да остане с теб, но той е решил, че няма смисъл. Безсмислено е да се опитваш счупена чаша да лепиш.
Съжалявам, че ти казвам нещо което силно ще се надяваш да не е така.
М32

10.   Браво на №7, колко хубаво се е изразил. Напълно го подкрепям.

11.   До номер 7 пише ти авторката!
Не знам защо мислиш, че съм егоистка.... нима една себеуважаваща себе си жена щеше да направи това, което аз направих.
Това, че ви моля за съвет или искам да чуя мнения не ме прави... безрасъдна.
Това, че искам да се боря поне да опитам прави ли ме егоистка.
Давах много любов ей така без да очаквам нищо в замяна!
И да, аз ще направя последен опит... дори да ми струва цялото ми самоуважение, , его"... или каквото и да е друго.

12.   Стават чудеса, разбира се! Пет години не са никак малко и със сигурност този мъж не е спрял да те обича толкова лесно. Действай преди всичко да се е превърнало в пепел. Как да действаш? Първо спри да го шпионираш в социалните мрежи, за да не си разваляш съвсем настроението. Настроението? Създай си истинско такова като пиеш вино късно вечер сама, четеш книга. Имаш нужда да поплачеш и останеш сама със себе си, но? Приятели? Създай незабравими моменти с тях, фокусирай се към вашето по-добро бъдеще. Малка част от примерите, с които ще се рефрешнеш без да осъзнаеш. Ще станеш по-интересна като жена, а с това идват и без съмнение позитивите за теб самата. За награда от съдбата ще получиш това което най-много искаш, а това вероятно е Той.... не изключвай и вероятността за нова любов... все пак знаеш вече как да обичаш истински.
Аз също съм преживяла тези моменти, които след кофти периоди завършиха с хепи енд. Събрахме се. Заедно сме. Признавам че има някакъв чар в онази болка, която изпитах тогава. Но всичко това не се обяснява, това го усещаш вътре в теб. Намираш сили и продължаваш независимо.

13.   Здравей отново авторке, аз съм 7

Хубаво е, че ще опиташ да оправиш нещата поздравявам те за това.

Що се отнася до егото ти сама можеш да видиш как се изразява то като прочетеш реакцията си на моя пост. Аз не те критикувам за нея, искам да видиш начина по който мислиш, реагираш и общуваш и как това ти създава нещастия. Виждаш как ти не можеш да приемеш спокойно и смирено чуждо мнение което противоречи с твоето, виждаш как ти не можеш да приемеш критика дори да е добронамерена, виждаш как ти се опитваш непременно да докажеш, че ти си права. Именно това настръхнало отношение и липсата на приемане и търпимост ти създава проблемите, това води и до "Скандали, тежки думи и много болка. " В Светите Писания се казва, че "Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее,
не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли,
на неправда се не радва, а се радва на истина;
всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. " Ако ние искаме да изпитваме любов това са принципите по които тя расте и се развива, обаче ако се водим от "делата на плътта" които са "прелюбодейство, блудство, нечистота, разпътство, идолослужение, магии, вражди, свади, ревнувания, гняв, разпри, разногласия, (съблазни, ) ереси, завист, убийства, пиянство, срамни гощавки и други такива" то любовта не може да се развива в такива условия и си отива. Обърни внимание - "свади, ревнувания, гняв, разпри, разногласия". Ако ти можеш да се освободиш от тези неща, от горделивото его което винаги търси своето и винаги иска да е право ще си много по-добре. Това не е критика към теб а добронамерен съвет.

14.   Намирам се в много сходна на описана от авторката ситуация. Бившият ми приятел ми изневери, после поиска да се разделим, защото вече "не било същото" и след като аз започнах да се опитвам по всевъзможни начини да му покажа, че не е прав и любовта му към мен може да се възроди, той не успя да се примири, че може би аз съм права и започна да обижда, а накрая си намери и нова приятелка. Съветът ми към теб е да го оставиш малко. Починете си един от друг и след като мине малко време го потърси без да се натрапваш. Ако е писано, ще стане.